Láska za hradbami

Láska za hradbami https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485497/bmid_laska-za-hradbami-JfF-485497.jpg 4 1 1

PitoR
18.12.2023 4 z 5

Láska sa nedá kúpiť!
„Na zradcov hľadia všade rovnako.“
Krátky román z obdobia tureckých vojen. Napísal ho Dr. Teofil Ušák, ako znie pravé meno autora. Ten by mal byť povedomý hlavne fanúšikom Karla Maya, keďže preložil niektoré jeho knihy do slovenčiny, napr. Winnetou.

Dobrodružná chuťovka k jednej káve. Na ploche 51 strán nám autor predkladá príbeh z čias tureckých nájazdov na územie Uhorska, presnejšie o dobýjaní hradu Fiľakovo. Na jednej strane zrada, podlosť, závisť, zlomyseľnosť, nenávisť a bezhraničné sebectvo. Na strane druhej odvaha, česť, zmysel pre spravodlivosť, vernosť a láska.

„Nezískaš lásku ženy, ak ju odtrhneš od domova, od muža, ktorého ľúbi, a odvlečieš z rodnej krajiny do cudzieho sveta.“

Mnohé knihy pána Ušáka vychádzali iba na pokračovanie ako zošitová príloha týždenníka Sloboda, takže zohnať ich asi nebude ľahké. Láska za hradbami bola publikovaná v roku 1973. A ja tíško závidím švagrovi tieto publikácie, ktoré sú jeho majetkom.