Láska z Éroplánu

Láska z Éroplánu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486632/bmid_laska-z-eroplanu-cue-486632.jpg 3 6 6

Autorka alias bloggerka VA-Ketty vydává svou prvotinu, romantický příběh z prostředí klasické české střední školy. Hlavní hrdinkou je Katka Staňková, studentka třetího ročníku obchodní akademie, sportovkyně, která však své úspěchy schválně tají. Má k tomu svoje důvody. Žila by si dál celkem poklidný studentský život po boku Nikoly Kuklíkové, své nejlepší kamarádky a spolusedící v lavici, ale nesmělo by tu být to velké KDYBY. Kdyby však na jejich školu nenastoupil od druhého pololetí nový přitažlivý učitel. Kdo je ten úžasný a tajemný kluk pouze o několik málo let starší, než jsou ony samy, který bude 3. A vyučovat po zbytek školního roku tělesnou výchovu? Jedno je už zcela jasné! Pořádně se mu povede zamíchat s Katčinými city, a nejenom s jejími. Vzniklý humbuk nakonec vykolejí celou obchodku. Tohle nikdo ani s hodně bujnou fantazií neočekával …... celý text

ctenarkaEva
29.01.2023

Těšila jsme se na oddechovku ze školního prostředí, ale bohužel mě tato kniha neoslovila. Příběh se mi nezdál vůbec uvěřitelný, nevyhovoval mi ani styl psaní. Asi nepatřím mezi cílovou skupinu této autorky.

AriaLissa
28.08.2022

Mě se kniha líbila, stejně jako všechny autorčiny povídky, které si ráda opakovaně pročítám. Jak postupně vztah Erika a Katky nabíral grády, musela jsem se víc a víc usmívat. V realitě by to takto možná nebylo, ale o to raději jsem se do příběhu ponořila a dokonce jsem si k části, kde byla písnička Kráska, pustila písničku doopravdy

dooky
03.06.2022 4 z 5

Mě se to líbilo. Téma zakázané lásky vyhledávám a mám vždycky Vánoce, když na něco nového v tomto žánru narazím. Co se týká příběhu (na to, kolik má kniha stran) jsem se nenudila. Žádné hluché místo, pořád se dělo něco zajímavého. Já bych klidně ještě natáhla to počáteční jiskření, toho nemám nikdy dost...Jediné za co strhávám hvězdu a co mi vadilo hlavně zezačátku, než jsem si trochu zvykla, byl jazyk, jakým to je napsané. Moc spisovná slova, která se často do běžné mluvy nehodila. Tím spíše mezi studenty nebo nejlepšími kámoškami. Ztrácelo to pro mě přirozenost a někdy bilo do očí.

lenka4196
22.05.2022 5 z 5

Na knihu jsem přišla náhodou. Zrovna ležím na marodce a nudím se, tak hledám něco ke čtení a tohle na mě vykouklo. Moc české autory/ky nevyhledávám, čekala sem nudný příběh, jako že studentka sportuje a při letu na soustředění se zamiluje do nějakého staršího borce. Omyl, sice jako jo sem tam nuda, než se to od půlky rozjede a má to takový spád, že když sem četla, říkala sem si nene né, teď jít spát přece nemůžu, je to napínavý, úplně mě to pohltilo, že sem nešla vůbec spát, dokud sem celou knihu nepřečetla. Krásný příběh o zakázané lásce, ale nejvíc se mi líbilo, (sice to vůči němu nebylo tak fér), ale když Erik dostával krutou sodu od svého nejlepšího kamaráda. Víc popisovat nechci, sama nemám ráda spilery. Kamarádka mi jednou prozradila, jak kniha dopadne a už sem jí ani neměla chuť dočíst, tak sem jí ji vrátila. Plus ještě musím podotknout, že se mi u týhle knížky líbilo, že autorka se nevyhýbá běžným činnostem, ale pěkně je rozepisuje, to mě totiž většinou u knih chybí

lucie3944
01.04.2022 1 z 5

Za mě bohužel ne. Příběh jako takový byl celkem dobrý, ale jinak to bylo utrpení. Přeskakovala jsem sáhodlouhá vysvětlování, nad spisovnou češtinou kroutila hlavou, jednání většiny pro mně bylo nepochopitelné. Ta jedna hvězdička je za to, že ať si myslím, co chci, muselo dát práci něco vymyslet, uspořádat a hodit na papír. A to je asi tak všechno, co k tomu řeknu.

jitka_dankova
04.02.2022 5 z 5

Parádní příběh o zakázané lásce studentky a učitele, který jsem si užila do posledního písmenka. A to tento typ vztahu absolutně nevyhledávám, jde o první knížku s tímto vztahem, kterou si s gustem přečtu ještě několikrát. První část knihy se nese v nevinném duchu dívčího románku, až jsem se divila, že je kniha řazena do kategorie "pro ženy". Ale později jsem pochopila proč. Příběh dostane silnější grády, nechybí peprné hádky i zajímavá usmiřování. A tolik drobných tajemství, které se postupně odhalují. Autorka píše vtipně a trefně, těch 467 stran jsem slupla jako malinu. Velmi jsme si cenila i rádoby "zdržovaček", ve kterých se vykreslovaly i různé přátelské vztahy, poznávání okolí toho druhého, bylo to milé, bylo to od srdce a hezky se to četlo. Jsem ráda, že kniha nebyla "jen o zamilovaném románku". Vřele doporučuji přečtení, je to parádní oddychovka. Těším se na další autorčinu tvorbu.