Láska v prachu hvězd

Láska v prachu hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320466/bmid_laska-v-prachu-hvezd-SjG-320466.jpg 4 263 69

Henry Page ještě nikdy nebyl zamilovaný. Je beznadějným romantikem, který stále čeká, že se jeho první velká láska objeví na scéně ve zpomaleném pohybu, srdce vynechá úder, vše bude podkreslovat instrumentální hudba. Proto když se z ničeho nic objeví ve škole Grace Townová, neupravená holka chodící o holi a v klučičím oblečení, Henry jen stěží může tušit, že se má jeho život obrátit naruby. Grace, polámaná dívka s tajemnou minulostí, zbortí Henryho dosavadní představy o lásce a ukáže mu, že mezilidské vztahy jsou složité, krásné i pomíjivé stejně jako výbuchy hvězd ve vzdálených galaxiích.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Our Chemical Hearts , 2016

V.Vendulii
17.03.2019 2 z 5

Henry se mi moc líbil, i jeho romantická dušička, on byl jediným důvodem, proč jsem se rozhodla to dočíst. Zbytek nestál za moc. Nudné, zdlouhavé... Grace bych nejradši praštila.

adellk28
14.03.2019 4 z 5

Kniha byla velice zajímavá a zajímavě napsaná. Přišla mi velice originální a nic podobného jsem nečetla. Nemohla jsem přestat číst. Kniha vás celou dobu napíná jak by mohla skončit. Doufala jsem, že vše dopadne dobře, takže konec mě docela překvapil. Často i bylo líto Henryho. Doporučuji pokud máte rádi YA s originálním konceptem.

Hania932
03.03.2019 4 z 5

Tohle byla klasická romantická YA. Tohle je příběh, který se mi hodně líbil. Já mám ráda takové romantické knihy, kde dvou v lásce něco brání. A tohle bylo přesně ono. Henry byl hodný a hodně snaživý kluk a Grace byla jedna taková záhada. Kniha byla hodně čtivá. Je tam plno zábavných částí, ale byli tam některé věci nad kterými jsem se zamyslela. Čtení mě opravdu bavilo. Ale konec mě trochu naštval.Čekala jsem že to dopadne jinak. Děj je celkově takový komplikovaný, depresivní a nejistý. Grace je člověk, který toho má hodně za sebou, ale vůči Henrymu mi to přišlo sobecké. Jeho láska a touha byla silná, ale neopětovaná. Konec byl smutný a zlomil mi srdce za Henryho.
Takže za mě skvělá knížka, která vás pobaví, ale i rozesmutní.

julythreemosen
17.02.2019 5 z 5

Ani jsem nečekala, jak mi tahle knížka zlomí srdce. Myslela jsem, že už jsem na tyhle středoškolské lovestory velká, no, ale asi nejsem. Bylo to krásné.

Elkeli
26.01.2019 4 z 5

Velice příjemně se čte, má chytlavý příběh a myslím, že si většina lidí obě postavy ihned zamiluje :) Pokud hledáte oddychovou young adult knihu, rozhodně doporučuji projít si právě příběhem Henryho a Grace.

Nicolka77
08.11.2018 4 z 5

Zajímavý příběh lásky. Musím říct že bylo fajn si knížku přečíst. Příběh Grace Townové a Henryho Page byl velmi zvláštní..takový příběh jsem ještě necetla! ????
Mrzelo mě tedy, že spolu nakonec neskončili, což byla věc, kterou jsem opravdu nečekala.

Veronika33
24.07.2018 3 z 5

Kniha sa celkom dobre čítala, taká priemerná depresívna young adult. Nie je ničím výnimočná, mám pocit, že toto som už niekedy čítala, trošku originality by nezaškodilo. Keďže som ju mala ako dovolenkové plážové čítanie, fajn oddych, ale viackrát asi už nie.

Knihomolka10942
27.06.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem si půjčila v knihovně, jen tak abych měla na dovolené co číst. To jsem ale vůbec netušila že bude tak krásná! Knížka je nádherně napsaná, že u vás při čtení vyvolá nespočet emocí. Opravdu moc krásný román o lásce.

silvinka12
26.06.2018 5 z 5

Tenhle příběh se naprosto liší od ostatních příběhů o lásce. A proto je tak zajímavý. ♥ Super kniha ♥

caroline.aiko
18.06.2018 2 z 5

Tenhle žánr mě moc nebere, knihy bez akce a zvratů.. ALE tohle byla podle mě jedna z výjimek. Henry má očividně přes lásku smůlu o čem svědčí i jeho minulost, ale Grace to všechno obrátí vzhůru nohama. Grace je samé překvapení a tajemná minulost a Henry se snaží zjistit něco o jejím starém životě, o kterém zrovna nechce mluvit, ale kdo by chtěl kdyby se nám stalo to co jí. Nakonec si k sobě začnou hledat cestu, ale samozřejmě jako v každém jiném romantickém příběhu se tu objeví i několik překážek (klasicky), ale vše dobře dopadne.. další kniha, kterou řadím do oddechové četby.

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Láska v prachu hvězd je neobyčejná ve všech ohledech. Je moderní a přesto velmi romantická, donutí vás přemýšlet a současně dokáže pobavit. Atmosféra knihy se s přibývajícími stránkami více dramatizuje, až vás na konci zcela pohltí, pak překvapí a nakonec zaskočí. A zasáhne tak, že byste to rozhodně nečekali.

Holumar
18.04.2018 2 z 5

Tahle knížka byla taková zvláštní.
četla jsme a četla, líbila se mi ale necítila jsme z ní žádné emoce. A když to skončilo nějak mi to nebylo líto prostě to bylo takové nic. Vlastně ano měla jsem dojem že by se mi měla líbit, že nebyla vůbvec špatná ale prostě to tam nebylo.

Jediné co tak musím vyzdvihnout úžasné citáty. Až mi to přijde, jakoby byla knížka vystavěna kolem nic a ne oni tak ab ydoplnovali knihu.

Anna 13
15.04.2018 2 z 5

Je to takové čtení, které skrývá pár krásných vět a zamyšlení... Ze stránek přímo svítí, protože to ostatní tak zajímavé není.

Čekala jsem nějaký neuvěřitelně srdceryvný příběh plný lásky, ale tohle je příběh velmi zvláštní, kdy nevíte na čí stranu se postavit a jestli se máte ty jejich myšlenkové pochody vůbec snažit pochopit.
Grace Townová je hrdinka, která stojí za to. Máme podobné vnímání světa i vztah ke smrti a její chování mi příšlo více než normální po tom, co prožila. To byla láska. Kdo četl, ví...
Henry nebyl kluk, který by lezl na nervy, ale přišel mi hodně nevyspělý a ničím originální. V tom celém epickém příběhu lásky hrál vlastně postavu vedlejší. (Toť podobnost s knihou Velký Gatsby.)

Jinak jsem tu chemii, kterou hrdinové prožívali, vůbec necítila. Nepřišlo mi, že by na sebe byli nějak zvlášť napojení, že by se chápali a věděli, co ten druzí cítí, aniž by promluvili...

Nelíbilo se mi to.

A neustálé narážky na Stmívání byly hloupé, když právě v tom příběhu jde o skutečnou a bezpodmínečnou lásku.
A co se týče románu o opravdové lásce z Young Adult žánru, doporučila bych vám raději Tíhu vesmíru nebo Tisíc polibků.

5sos
13.04.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mě totálně dostala ... nejlepší knížka jakou jsem kdy četla. Nemám moc v lásce knížky o lásce ale tohle bylo jiný. Má to hloubku. Vyskytují se tam dokonalé citáty.Je to i dost na zamyšlení... Úplně mě uchvatila.

Blondebookdevil
16.03.2018 5 z 5

Já nějak nevím, co říct. Obecně se bojím zabředávat do Young adult literatury o teenagerech, co spolu nejsou nebo jeden z nich umře, ale tahle knížka na mě v knihovně mrkala hned nějak zvláštně. Možná kvůli tomu obalu.
Hlavní postava Henry je ostýchavý mladík, který se zamiluje do nové spolužačky, co vlastně není ničím přitažlivá, chodí o berli a obléká se jak kluk. Po nějaké době mezi nimi přeskočí jiskra, uvaří se trocha té chemie (původní Our Chemical Hearts je výstižnější) a tráví spolu pomalu veškerý čas. Ale kdo vlastně je Grace Townová a jaká skrývá tajemství? Jsou prostá a přitom tak dojemná.
Kniha se četla lehce, bavily mě rozhovory tří kamarádů, vtipné poznámky i narážky na filmy a písničky. Rozhodně doporučuji a uvažuji o koupi a dalším přečtení této vesmírné knihy.

WallopX
12.02.2018 5 z 5

V první řadě musím říct toto :
" Lidi, přečtěte si to ! "
Absolutně nepochopím, jak tato kniha může mít pouze 75 % ... vážně.
Hned, co jsem knížku otevřela, věděla jsem, že to bude emoční knížka... a ano, byla. Bylo tam tolik věcí o životě, lásce.
Jakmile jsem knížku zaklapla a byl konec, měla jsem slzy v očích. V 1:30 ráno. Nemohla jsem pochopit, že už to je vše ze života Grace a Henryho. Cenila jsem si věrnosti, kterou Grace projevovala vůči Domovy. Nadruhou stranu mi bylo líto Henryho. Až tak moc, že jsem i druhý den přemýšlela o celý knížce a Henrym. Celý den. Počítám s tím, že to bude i zítra a ještě mnoho dní po přečtení.
Doopravdy za mě WOW

terkas2001
02.02.2018 5 z 5

Vážně krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
"Lidi nemají spřízněné duše. Lidi si spřízněné duše vytvářejí."

Diego123
05.01.2018 5 z 5

Zajímavá a čtivá kniha. Konec na 100% překvapí! :))

Gabiika9
27.12.2017 5 z 5

Krásná to kniha. Má v sobě úžasné poselství. :)

Adele02
27.12.2017 4 z 5

Chtěla jsem dát tři, ale sám Henry si zaslouží jednu hvězdičku, takže nakonec 4*. Líbilo se mi to, ale po půlce už mě to nebavilo tak jako na začátku. Plot-twist jsem prokoukla a dlouho nechápala, proč a co, a konec... no, nevím. Ale jak říkám, Henry je naprosto dokonalá postava.

pro dospívající mládež (young adult) romance

Krystal Sutherland
australská, 1990
2017  73%Láska v prachu hvězd
2018  74%Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr
2023  76%Temné sestry

Kniha Láska v prachu hvězd je v