Láska pro samouky

Láska pro samouky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406382/bmid_laska-pro-samouky-emb-406382.jpg 4 240 80

Nový život, noví muži. Tak proč si připadám jako stará kráva? Manuál přežití hodné holky ve světě digitálního randění Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Ve čtyřiceti jste pořád stejně nejistí a zmatení jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Klára se o tom přesvědčí, když ze dne na den skončí její manželství a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě singles. Zažije pár katastrofických schůzek, poprvé v životě zjišťuje, jak vypadá seznamování přes Tinder, Facebook, Messenger a Instagram, a že trapasy online jsou stejně trapné jako ty skutečné.... celý text

girdi
13.07.2019 3 z 5

Milá nenáročná četba. Chvilkami velmi trefné poznámky ze života, vtipné, občas trochu ujeté (no vlastně i hodně ujeté). Pro chvíle pohody a oddechu jako stvořené.

Peace
12.07.2019 4 z 5

"Nepřemýšlej o tom, co si o tobě ostatní myslí. Přemýšlej o tom, co si ty myslíš o nich."

Moc fajn oddechovka, ideální na dovolenou, podtrhne pohodové chvíle. Autorka určitě nezklamala a budu se těšit na její další knihu.

BuchtaMaková
11.07.2019 3 z 5

Příběh trochu přitažený za vlasy. Hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala. Čekala jsem oddechovku na léto, ale nad knížkou jsem spíš kroutila hlavou nebo se nudila.

mySaints
08.07.2019 2 z 5

Trochu SPOILERŮ, pokud se to tak dá nazvat:
Začátek fajn, pobavila mě spousta trefných přirovnání a situací ze života. Třeba, že chlapi chtějí hlavně to, abychom je neprudily, i když to prostě není v ženském nastavení. Pak už mi děj přišel dost únavný, protože hlavní hrdinka toho ve 40 o chlapech věděla asi tak jako dnešní průměrná holka ve 20. A že se jen tak vyspí se starým ohavným sousedem? Něco mi přišlo fakt přes čáru. A závěr - asi hezký, ale samozřejmě se dal čekat. Chlapy nepotřebujeme. Musíme se mít rády takové, jaké jsme..... trochu klišé, co asi slyšíte všude okolo, a celý život to takto samozřejmě fungovat nemůže, že. Ale abych jenom nehejtovala - knížku doporučuju ženám od 40 výš, co se chtějí pobavit na letní dovolené vedle spícího manžela. ;)

magnolia
06.07.2019 3 z 5

Nebudu to přehánět s kritikou ani s chválou a dojmy shrnu do jedné věty: je to vhodná knížka na první dny letní dovolené, bavila mě a několikrát jsem se při čtení zasmála (občas i poznávala:)
(Stejně jako příběhy hrdinek Haliny P., se i tento od B.Š. vyznačuje typickou nadsázkou, a podle toho se k četbě musí přistupovat.)

majík1
05.07.2019

Příjemné a milé letní čtení s humorem. Doporučuji.

Hopulka
23.06.2019 3 z 5

Příjemná, nenáročná knížka na víkend. Nejsem sice rozvedená, ale s hlavní hrdinkou toho mám společného více, než bych si přála. Konec trochu klišé, ale to už k těmto knihám patří.

Daenerys
22.06.2019 5 z 5

Milé, nenáročné a občas ták výstižné! Velmi příjemná oddechovka.

lidunka1
13.06.2019 3 z 5

Předešlé knížky se mi líbily víc i mě více pobavily. Ale to, že se Bára nebere vážně a píše o sobě s velkým nadhledem je více než sympatické.

ADE138
10.06.2019 4 z 5

Nenáročná oddychovka na dovolenou o vztahových peripetiích právě rozvedené čtyřicátnice. Četlo se lehce, celkem i vtipné, ale Bridget Jonesová to není....

adevis
05.06.2019 3 z 5

Knihy od Báry Šťastné mám moc moc ráda, všechny jsem četla a mám je doma. Proto jsem nemohla přijít i o tuto novinku.
Láska pro samouky je úplně jiná kniha, než na co jsme od autorky zvyklé. Tentokrát se jedná o příběh čerstvě rozvedené čtyřicátnice, hledající novou lásku, upřímnost a spokojenost.
Hlavní postava Klára mi přišla jako věčně nespokojená žena, která neustále vyhlíží nějaký trapas. Až to bylo chvílemi pořád dokola a trošku mě to začalo nudit.
Na druhou stranu je to příjemná oddechovka a po všech těch thrillerech jsem si u ni hezky odpočala. Autorčiny předchozí knihy se mi líbily více.

vsechnonebonic
31.05.2019 5 z 5

Kniha splnila očekávání. Krásná oddechovka na dva víkendové dny. Občas jsem se zasmála i nahlas.

Kekik
29.05.2019 4 z 5

Autorku jsem neznala, proto jsem očekávala trochu jiné zpracování příběhu. Zpočátku mi chyběl ucelenější děj. Nakonec se mi styl psaní zalíbil. Je to sice jen o tom, kde všude se může člověku stát trapas, ale v některých případech autorka až moc tlačila na pilu a situace byly spíše trapně trapné, nežli vtipně trapné. Ovšem našly se i případy, kdy jsem se pousmála. Nejvíce mě dostala scéna s Klářinou maminkou na koncertu skupiny. Její hláška: Ale letěla jsem pěkně, co... mě odrovnala.
Nejsem věková kategorie, nejsem ani rozvedená, ani vdaná, ale fakt jsem párkrát našla samu sebe. V příběhu se ukrývá mnoho životných mouder.

JanaDor
27.05.2019 4 z 5

Kniha se četla lehce a byla místy úsměvná. Pobavila, ale také mi chvílemi lezla na nervy, protože hlavní hrdinka je úplně jiná než já. Jakoby chce být dokonalá, chce se všem zavděčit a zalíbit. Spousty věcí se bojí a prostě nebyla mi sympatická. Absolutně mi nesedla. Ale oceňuji vtipně napsané trapasy, které doplňuje správně ulítlá matka na šutrech. V kamenech je síla a nejen tímto názorem mi byla maminka více na pohodu, než hlavní hrdinka, která pořád něco řešila.

Kackatlacka
25.05.2019 5 z 5

“Hrdinka” příběhu na eskalátorech hodnotí protijedoucí muže. Já na eskalátorech koukám na plakátky propagující knížky. Ještě nikdy mě žádná z těch knížek neoslovila. Až do teď. Vše je jednou poprvé.
A víte co? Náhoda tomu chtěla, že je to zrovna v době, kdy se po 10 letém vztahu “obohacuji” karamboly z randění. V Kláře a jejích trampotách jsem se našla tolikrát, až jsem se občas ptala sama sebe, jestli ta knížka není o mně a “mých” mužích :-)).
Když jsem randila naposledy, byl svět jiný. Bylo mi 19 a seznamovala jsem “normálně”, bez používání sociálních sítí. Teď je mi 29. A já najednou zjišťuji, že je vše jinak, než jsem si nějak celou tu dobu ve vztahu s jedním mužem, představovala. Takže stejně jako Klára dělám chyby, abych zjistila, že to byly chyby. Ale vlastně se teď díky Kláře nebojím přiznat, že by byla chyba ty chyby neudělat. I já své chyby dělám odvážně, s nadšením a ve velkém.
Báro, díky za tak super knížku :-)))

Gooverka
21.05.2019 3 z 5

Při koupi této knihy jsem si myslela, že autorka vydala další sbírku sloupků, proto mne dost formát romantické knihy i ucelený příběh překvapil. Je vidět, že autorka staví na reálných základech svého života a píše krátkým stylem, který je jí vlastní. Proto příběh tak dobře plyne. Nicméně romantické příběhy pro ženy nejsou mým šálkem čaje, proto ji hodnotím jako průměrnou. Tak nějak od začátku jsem odhadla, co chce autorka v příběhu říct, což se mi na konci i potvrdilo. Hlavní hrdinka mi byla místy sympatická i nesympatická zároveň a u spousty příhod jsem měla chuť na ni zařvat, protože sama sebe vrhala do nepříjemností tak nějak naschvál. Doporučuju nejvíce asi jako oddechové letní čtení.

Dadula118
18.05.2019 5 z 5

Tak u této knihy jsem se fakt bavila????????????dost jsem se v hlavní hrdince viděla.

bookcase
14.05.2019 5 z 5

Vtipné, napsáno s lehkostí a přesto je to i k zamyšlení. Mě autorka prostě nezklame.

Pistácie
09.05.2019 5 z 5

Čtvrtá autorčina kniha, která je trošku jiná (protože má jasný příběh jedné hrdinky), a přesto tam její styl psání pořád je a řekla bych, že lepší, než kdy dřív. Bavila mě a moc. Líbí se mi, že se tam každá z nás můžeme vidět, i když v trapnějších horších životních příbězích, a přesto se jim od srdce zasmějeme. Protože víme, že se to může stát komukoliv, každému z nás. A možná i mnohdy stalo. :) I když nemám děti a nedokážu posoudit, jaké je randění ve vyšším věku, jako bych stejně viděla sebe i v pubertě, kdy jsem randila, a byla jsem naprosto neschopná a myslela si o sobě jen to nejhorší, sebevědomí na bodě nula. Díky za další humorný příběh, který mě osobně zahřál u srdce. Díky, že píšete s takovou lehkostí, a i sebevíc trapné okamžiky dokážete tak skvěle a humorně podat. :)

alcerka
07.05.2019 5 z 5

Klára mi byla, se všemi svými karamboly, sympatická. Nakonec pochopí, že nemusí být ve všem dokonalá, a že se nemůže zavděčit všem. Mám pocit, že autorka částečně nakoukla i do mého života. Příběh byl podaný tak vtipně a zároveň realisticky, že jsem si užívala každou stránku. Tak se moc neprožívejte a začtěte se. ;-)

humor česká literatura seznamování

Barbora Šťastná