Láska pro samouky

Láska pro samouky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406382/bmid_laska-pro-samouky-emb-406382.jpg 4 240 80

Nový život, noví muži. Tak proč si připadám jako stará kráva? Manuál přežití hodné holky ve světě digitálního randění Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Ve čtyřiceti jste pořád stejně nejistí a zmatení jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Klára se o tom přesvědčí, když ze dne na den skončí její manželství a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě singles. Zažije pár katastrofických schůzek, poprvé v životě zjišťuje, jak vypadá seznamování přes Tinder, Facebook, Messenger a Instagram, a že trapasy online jsou stejně trapné jako ty skutečné.... celý text

danae1515
19.03.2022 4 z 5

Moc hezky se mi to četlo. Celkem vtiný rozbor, přínosnější než 3 sezení u psychoterapeutky. Téma dokonale zmáklé a zpracované. Myslím si, že dost z nás se tam najde. Popravdě začátek poutavější, svižnější, konec táhlejší, místy nudný. Ale psáno s nadhledem, ironií, bylo to i vtipné i smutné i laskavé i trapné, především hodně reálné. Odreagovačka.

Belanna
25.08.2021 1 z 5

Knížku mi půjčila kamarádka, která z ní byla nadšená. Mně osobně neoslovila takřka vůbec. Občas se tam objevila vtipná pasáž, ale povětšině to na mě působilo tak nějak lacině. Celé to ve mně vyvolalo spíš smutek.

VůněKnih717
14.08.2021 4 z 5

Mám to jako audioknihu a v podání Heleny Dvořákové je to docela pěkné, jen mám pocit, že ty audioknihy celkem zkreslují a spousta věcí pak vyzní (v tomhle případě) v jiném tónu. Protože když Barboru Šťastnou čtu, můj dojem je prostě jiný. Je to celkem fajn kniha, jen se nemůžu ubránit pocitu, že hlavní hrdinka má už prostě moc nízké sebevědomí, vzhledem k tomu, co všechno zažívá...

Petit
09.07.2021 5 z 5

Příjemná, humorná a čtivá oddychovka.

katallinka
18.06.2021 2 z 5

Vybrala jsem si audioknihu v sekci romantika a rozhodně nesplnila mé očekávání. Romantiku jsem tam v podstatě nenašla. Nicméně poslech byl příjemný a možná v jiné době by se mi kniha líbila mnohem víc.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jí jako audioknihu, tak to mám trochu zkreslené tím projevem interpretky, ale z toho, co jsem přečetla online, tak je kniha moc pěkná :-)

alva1
19.03.2021 1 z 5

Myslela jsem, že to bude zábavné, vtipné, veselé. Mně to tak nepřipadalo. Špatná volba knihy.

petrarka72
28.02.2021 3 z 5

Proč má každá spisovatelka lehkého čtení pocit, že je povinna posledních dvacet až padesát stran zavalit těžkotonážním poučením ala Halina Pawlowská? Přitom mě to fakt bavilo... dokud se nezačala matka omlouvat, abych byla konkrétní. Ale kapitoly o kávičkách, soutěži strašidel a vlastnostech polodrahokamů jsou fakt vtipné.

heliiinka
23.12.2020 1 z 5

Tak trochu příběh české zoufalky. Ze začátku vtipné, ke konci víc a víc otravné a nudné. Už teď se mi z hlavy vykouřila jména aktérů a za týden nebudu vědět ani hlavní hrdinku.

Jizi
30.11.2020 1 z 5

Recept na knihu pro ženy na prahu středního věku je jednoduchý:
1 potřeštěná žena, matka bezproblémových, normálních dětí, ten typ, co byste s ní rozhodně chtěly (ženy, muži ne) jít na kafe nebo ještě líp na víno, protože je tak trochu jako vy, ale vy nejste takový looser jako ona, čili by vám její přítomnost zvedla sebevědomí
1 nevděčný manžel (může a nemusí být kurevník, který může a nemusí odejít dobrovolně s/za mladším modelem - ten ho následně může odkopnout, on může příjít - samo už zbytečně - žebrat k hlavní hrdince)
1 šílená kamarádka s bizarním jménem a profesí, věrný sidekick hlavní hrdinky, dostatečně výstřední, až bizarní, aby byla zábavná, ale ne následováníhodná
1 šílená matka - obvykle extrémně domácká (pak nechybí domácký otec, případně zemřelý otec) a maloměšťácká anebo výstřední a děsně do světa
1- n podivných mužů, kteří hlavní hrdinku svedou a opustí, případně se o to pokusí nebo se o to pokusí ona a pak to bude všechno děsně haha, protože tak to přeci dneska chodí - chlapi jsou všichni nevěrní dementi / alkoholici / feťáci / pokrytci, ti, co nevěrní nejsou, jsou buď staří nebo totálně marní a ženy na prahu čtyřicítky nechtějí nic jiného, než lásku a muže, jenž by se postaral o to, aby byly zase úplné, protože přesně na to má člověk čas a sílu a energii
1 - n výsměchů aktuálním jevům a trendům (#metoo, youtubeři, instagram, mileniálové, feministi, bydlenky, všemožné kurzy všeho možného, tinder, v HC verzi grindr, diety, čakry, víkendy s guru Járou a jeho mutacemi atd. atd.)
1 Velké Prozření 1 Dojemný Závěr

Vaříme pomalu na nízkém plamenu, občas zamícháme. Pokud ve vás recept vyvolává nadšení, výsledek vám bude nejspíš chutnat. U mě bohužel zaváněl pilou, na kterou se příliš tlačilo a na patře mi zůstala pachuť zoufalství a smutku.

DámaMáma
05.10.2020 4 z 5

Milá kniha, která se výborně četla. Na dovolenou nebo před spaním úplně ideální.
Kniha plná životních zkušeností, humoru, nadhledu s trochou smutku a nádechem marnosti nad životem jako takovým.

PavelBenes
02.10.2020 5 z 5

Cejtím se bejt samoukem, tak jsem to zhltnul za jeden večer. Sice jsem na tom vztahově stejně jako předtím, ale aspoň jsem si udělal hezkej večer se skvělou knížkou.

mariva
25.09.2020 3 z 5

S humorem podané vyprávění rozvedené čtyřicátnice - taky jsem byla kdysi rozvedenou čtyřicítkou - takže jsem pro některé situace měla pochopení, občas jsem se i zasmála. Bylo to oddechové čtení, ale od autorky jsem čekala trochu víc, protože jsem před léty narazila na její blog a ten se mi líbil.

SuperSojka
19.09.2020 3 z 5

Eh, takový mix mezi realitou života autorky a smyšleným příběhem. Párkrát to bylo velmi vtipné, parkrát chování hrdinky už trochu trapné, počet potenciálních partnerů překvapivě velký. Autorku mám jinak ráda, jako člověk na mě působí mile, kniha se čte rychle, ale větší přínos mi tu tentokrát chybí.

ManitraM
01.08.2020 1 z 5

Tak tohle byl pro mě asi přehmat... do poloviny jsem bojovala s tím, jestli porušit svoje pravidlo a odložit knihu nedočtenou, nebo se překonat... aspoň že se to celkem dobře četlo, obsah byl pro mě opravdu trošku mimo...

xena2711
27.07.2020 4 z 5

Letní pohodové čtení ze života. Chvilkami jsem se v tom úplně viděla.. Nejlepší bylo zavšivení:-))

Harmonika_one
11.06.2020 3 z 5

Oddechové čtení v kladném smyslu slova. Častokrát jsem si pomyslela: "Tak to je naprosto trefné!", zasmála se (humorně podané čtení) a současně jsem se v mnohých situacích poznávala, protože jsem v podobném věku jako Klára. Mezi řádky jsou schovaná i moudra. Čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc na mě z knihy probublával smutek či jistá melancholie. Ano, dostalo se mi ujištění, že v tom nejsem sama, chybělo mi však něco navíc (možná pro mě to "něco" nebylo dostatečně výrazné a silné). Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, nějaké pasáže jsem si dokonce vypsala, souhlasím však s hodnocením od uživatelky Kryškofka.

Bebe2004
11.05.2020 2 z 5

Kniha byla určitě zajímavá, jen asi nebyla určená přímo pro mě. Nijak mě nenadchla, ale ani nepohoršila.

Jurfinka
13.04.2020 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, pěkně se četla, vtipné napsaná, až jsem zapomněla na starosti a pobavila se...

Olous1
12.04.2020 5 z 5

Mě se tato kniha moc líbila. V této stresující době je to balzám pro duši. V knize jsem se tak trochu našla, neboť jsem také měla porozvodove období. Za mě doporučuji a půjdu pro další do knihovny až jí otevřou.

humor česká literatura seznamování

Barbora Šťastná