Láska na míru

Láska na míru https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245530/bmid_laska-na-miru-G2n-245530.png 5 4 1

Tato kniha už pomohla tisícům patrnerských dvojic dosáhnout láskyplnějšího ohleduplnějšího a hluboce uspokojivého vztahu. Dr.Hendrix se s Vámi podělí o poznatky z oblasti psychologie lásky získané během třiceti let práce terapeuta a pomúže Vám přetvořit Váš vztah v trvalý zdroj lásky a soudržnosti.

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Getting the Love You Want , 1988

Medunkavera
16.10.2021 3 z 5

Hezké. Takové výpravy do duše lidí.
Ukázka ze sezení
[+SPOILER]
Marla (mluví tíše, beze stopy hněvu):

"Minulou noc jsem ležela v posteli a pokoušela se Peterovi vylíčit důležitý sen, který na mě silně zapůsobil. Při vyprávění jsem ho znovu prožívala. Najednou jsem si všimla, že Peter jen sem tam prohodí nějaké hm...hm...ano, ve skutečnosti vůbec neposlouchá. Hrozně mě ranilo, že mě nebere vážně, otočila jsem se zády a plakala jsem. Tolik mi na tom snu záleželo, ale jeho to vůbec nezajímalo."

Harville. "Dobře Marlo, teď bych rád, abyste se obrátila přímo na Petera a všechno, co jste právě řekla, vyjádřila jednou větou."

Marla se obrátí na Petera a mluví stále stejně bezvýrazně.
"Ranilo mě, že jsi vůbec neposlouchal, když jsem ti popisovala sen, který byl pro mě tolik důležitý."

Harville: "Petere, teď bych chtěl, abyste to po Marle opakoval tak,
aby věděla, že jste ji správně rozuměl."

Peter: "Pokoušela ses vylíčit mi sen, který pro tebe moc znamenal,
znovu jsi ho při tom celý prožívala, ale já jsem tě neposlouchal."

Marla: "Ano, tak to je."
. . . . . . . . .

V knize jsou různé ukázky sporů mezi partnery a to, jak tyto situace terapeut navrhuje řešit. Moc zajímavá kniha.

Autorovy knížky

Harville Hendrix
americká, 1935
2006  90%Láska na míru

Kniha Láska na míru je v