Lapkové

Lapkové https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290838/bmid_lapkove-EBI-290838.jpg 4 65 27

Cosgrove a Hanson v močálu pátrají po mýtickém ostrově plném marihuany, jednoruký Lindquist hledá s detektorem kovů poklad piráta Jeana Lafitta, mladý Wes Trench sní o tom, že si jednou postaví svou vlastní krevetářskou loď, zástupce ropné společnosti Grimes se snaží podfouknout co nejvíc svých krajanů včetně vlastní matky a zlotřilé padouchy bratry Toupovy zajímá jediné – kdo jim vyfoukl jejich zelenou úrodu… Lůzři, snílkové a darebáci, kterými Tom Cooper svůj groteskní noir z lousianských mokřadů zalidnil, mají jedno společné – všichni se ženou za nějakým snem. A to navzdory ropné havárii v Mexickém zálivu i stále patrným pozůstatkům řádění hurikánu Katrina.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Marauders , 2015

Tydvik
27.08.2017 5 z 5

V poslední době mám na literaturu amerického Jihu šťastnou ruku. Bylo tomu tak i v tomto případě.
Tom Cooper v románu Lapkové sleduje osud několika mužských postav (angličtina pro ně má krásné slovo "misfits") z malého města, které nejdříve smete Katrina a než se vůbec stačí pořádně vzpamatovat, pošle mu dárek v podobě ekologické katastrofy koncern British Petroleum.
Každý z hrdinů má svou kapitolu, ty se postupně začínají prolínat.
Kniha má nádhernou autentickou atmosféru a to, že autor má oblast bayou opravdu rád, je cítit z každé její stránky. Nechybí humor a krimi zápletka, ale o tu tam vlastně zas až tolik nejde. A také chválím skvělý překlad. Nezbývá než doufat, že Cooper bude v psaní pokračovat dál.

Peršanka
06.08.2017 5 z 5

Po dlouhé době naprostá lahůdka. Plnokrevné vyprávění, užila jsem si každou větu. Doufám, že se dočkám dalších děl tohoto pana spisovatele, kterého stavím na roveň Stephenu Kingovi. Jo a ještě něco: PŘEKLAD! Náádhera.

učtese
06.07.2017 5 z 5

Dlouho jsem nečetl tak pěknou knihu. To prostředí bayou a běžný život místních lidí je natolik bizarní, že autor nepotřeboval nic zvláštního vymýšlet a přesto je příběh napínavý ,zábavný, opravdový, uvěřitelný.

MH.
02.01.2017 4 z 5

Zábavná kniha, zajímavé a netradiční postavy usazené do ještě zajímavějšího a pro mě zcela neznámého a exotického prostředí. Příběh je krásně vrstven a stavěn skrze jednotlivé postavy, napětí vrcholí, jak se příběhy začínají proplétat a pak když má přijít šokující vyústění.. tak nic..
Opravdu, kniha mě moc bavila, ale schází jí tak dvacet stránek a propracovanější konec, kterému příběh nabízel větší potenciál.

beanstk
08.12.2016 5 z 5

Klasický tarantinovský model, příběhy jednotlivých (a téměř do jednoho divných) hrdinů se proplétají v luisianských močálech stižených hurikánem Katrina a ropnou havárií BP.

miuk
22.08.2016 3 z 5

Netradiční ... ve všech směrech.

Boboking
03.08.2016 4 z 5

Další krásný příklad trochu bizarního světa jižanské Ameriky. Podivínské postavy, podivínský svět močálů a bažin a pobřeží na jihu USA.