Lapálie s mořskou pannou

Lapálie s mořskou pannou https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51048/bmid_lapalie-s-morskou-pannou-sFW-51048.jpg 5 6 3

Pohádky loďky Matyldy série

< 3. díl

Mořská panna Leontýnka se rozhodla, že si kapitána Kocábku uloupí pro sebe. Omámila ho a zatáhla pod hladinu, přestože se jí v tom snažili pes Chlup a vydří kluk Očko zabránit. Mořská želva, kareta Gréta, jim pomáhá najít Velkou podmořskou knihu Pána všech moří, ve které se píše, jak Kocábku vysvobodit. Co myslíte, podaří se jim to? Na palubě loďky Matyldy nás čekají další napínavá a legrační dobrodružství, při nichž leckdy tuhne krev v žilách i otrlým námořníkům. Kromě základních etických hodnot je nedílnou součástí knížky také výchova k ekologickému cítění světa (vypouštění ptáků z klecí, sázení a péče o stromek, seznámení se s u nás méně známými mořskými živočichy - kosatka, mořská vydra, chobotnice aj.).... celý text

Cassidy.L
31.07.2023 5 z 5

Další milý příběh o síle přátelství :) dcerka byla nesmírně spokojená a určitě jsme nečetli naposledy :)

adela2316
23.06.2023 5 z 5

Příběh byl moc pěkný, kniha je napínavá, srozumitelná. Už jsme četli Dopadení piráta Hromburace, a určitě precteme i poslední díl, který je vlastně druhým v pořadí. Zřejmě se tam tedy osvětlí příběh kocoura Majacka, který mi do celé knihy moc nezapadal. To je tak, když se nečtou díly popořadě;-)

evasamankova
07.03.2017 4 z 5

Stejně čtivé a pohodové jako předchozí dva díly.
Super dobrodružné příběhy pro malé čtenáře/posluchače :))

pohádky mořské panny

Stanislava Bumbová
česká, 1978
2007  70%Vítr sedmi vůní
2014  65%Cestujeme světadíly
2010  90%Cesta za Krásným ostrovem
2010  92%Dopadení piráta Hromburáce
2010  93%Lapálie s mořskou pannou

Kniha Lapálie s mořskou pannou je v