Palindrom

Palindrom https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359476/bmid_palindrom-Nxn-359476.jpg 4 53 17

Lamb a Lavagnino série

1. díl

Soukromý detektiv Frank Lamb většinou pátrá po ztracených předmětech nebo po důkazech nevěry. Jednoho dne ho osloví krásná žena a požádá ho, aby našel kazetu, na níž jsou nahraná poslední slova její sestry, která byla brutálně zavražděna. Frank chvíli váhá, jestli má úkol přijmout, ale nakonec zvítězí zvědavost a vidina pohádkové odměny. Protože od smrti mladé dívky uběhlo už několik let a stopa je vychladlá, požádá o pomoc samotářského vyšetřovatele Courtneyho Lavagnina a pouští se do složitého pátrání, při němž se ocitá v ohrožení života, je nucen krást a vloupat se do ústavu pro duševně choré. Nakonec se dostává do nebezpečí i jeho milovaná dcera Sadie, ale Frank se nevzdává. Odvážně se proplétá labyrintem šílených zločinů a postupně mu dochází, že tentokrát jde opravdu o mnohem víc než o pouhé hledání zmizelé věci…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Motto

Palindrome , 2016

veronika4001
14.12.2022 4 z 5

Zvláštní je natáčet vlastní umírání, hranici mezi živými a mrtvými, jaké pocity jsou při krocích k vlastní smrti a kam odcházíme po smrti. Obálka knihy může trochu zarazit, protože je na ní stará kazeta, ale nenechte se mýlit. Mnoho knih není vyhledávaných, přesto jsou poměrně nové a hlavně dobře napsané. Skvěle napsáno, propojeno, žádná lichá místa. Psáno s obraty, vysokou vnímavostí a humorem. Námět je originální, protože tady se jedná o výjev živého člověka, ne duchů nebo živých mrtvých. Jde o nahraná slova umírajícího. Za mě krásný písařský styl. Doporučuji.

martina2540
28.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji ji k přečtení.

maličkán
20.12.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, čtivé, napínavé až chvílemi strašidelné. Trochu jiný thriller, než na jaké jsem zvyklá. Ale proč ne trochu změny.

8211
11.10.2021 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, přečetla jsem ji za dva dny. Je psána čtivou a zábavnou formou, děj je napínavý, hlavní postavy sympatické. Jen ten konec je takový - zvláštní.

dzzarka
21.08.2021 4 z 5

O autorovi jsem nic nevěděla, přečetla jsem si pár recenzí tady na DK.. od knihy jsem moc neočekávala, ale chtěla jsem jí dát šanci. Udělala jsem dobře. Kniha mě bavila a bavilo mě, jak je hlavní hrdina není superman. Děj je zajímavý a námět originální.

izrael
13.05.2021

Co to bylo? Za me dobrej úlet! Já se neskutečně bavila, konečně trochu jiná detektivka, ti 2 "chlapci" detektivové nemají chybu. Konec byl lehce úspěchany a cekala jsem lepší rozuzlení za to body dolů, ale jinak jedna z nejlepších knih co jsem četla za poslední dobu.

MAVIS66
26.07.2020 5 z 5

Skvěle napsané, napínavé až do konce.

orinka3
25.05.2020 5 z 5

Skvělá a napínavá detektivka na hodně zajímavé téma. Moc se mi líbil styl, jakým je napsaná. Velká tajemná záhada, kterou musí ve vlastním zájmu a pak už i pro záchranu své dcery rozluštit Frank Lamb ve spolupráci s kamarádem Courtneym. Tyhle dvě postavy se autorovi povedly. Poněkud ležérní Frank s velmi špatnou životosprávou a vegan Courtney, jehož postava rozhodně neodpovídá tomu, že zdravá výživa tělu prospívá:). Neuvěřitelná cesta za magnetofonovou nahrávkou čtenáře zavádí do pofiderního erotického klubu s ještě pofidernějším šéfem, pak do psychiatrické léčebny za Silasem, u kterého doufají najít kýženou kazetu anebo aspoň nějakou cennou informaci. Detektivka nekončí jasným a konečným rozuzlením. Žádná konkrétní a vyčerpávající odpověď, na kterou čtenář dychtivě čeká. Takže doufám, že s těmi dvěma pátrači a nakonec i rozvedenou přitažlivou Helenou se budu moci v budoucnu ještě setkat.

broskev28
29.12.2019 3 z 5

Nebylo to špatné - občas mi to připomnělo staré brožované detektivky J.H. Chase, aspoň pokud jde o výrazivo hlavního hrdiny a jeho slabost pro krásné, leč padoušské dámy. I když "vedlejší produkt vraždy" zaváněl okultními praktikami, knihu jsem neodložila, takže v závěru jsem mohla konstatovat, že prvních 50 stran - třeba popis hodiny jógy se Sadie - mě navnadilo na lepší dortík . . .
Ke komentáři Karel9045 - vysvětlení, resp nevysvětlení popsaného se nachází na s.81: "Ale to je přece absolutně neproveditelný, jak jsi sám před chvílí říkal!" Připadalo mi, že jde spíš o ten princip, který symbolizuje had, než o ten doslovný (resp. dopísmenný) palindrom; konec znamená návrat k počátku a další "smyčku."

Vladii
21.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka, přečetla jsem ji za dva dny. Chytla mě od samého začátku a nepustila až do konce. A jak jsem se bála! Kvůli jedné kazetě...:-)

Parwana
23.06.2019 4 z 5

Kniha byla jedním slovem hustá. Poměrně rychle nabrala spád a jela až do konce. Úplně mě to pohltilo. Sedí mi autorův styl psaní, místy jsem se hodně nasmála. Dala bych plný počet bodů, nebýt překlepů.

jarin58
05.12.2018 5 z 5

Dávám plné hodnocení,závěr se moc nepovedl,ale jinak bezva počtení.

BlackFun
13.06.2018 3 z 5

Chtěla bych disponovat takovou fantazií jako autor této knihy .. :) Jsem z knihy taková rozpolcená - na jednu stranu je velmi čtivá a vcelku vtipná. Ana druhou stranu je v ní, na můj vkus, obsaženo příliš fantazie.

čef
26.04.2018 5 z 5

Autor opravdu disponuje velkou fantazií a vymyslel opravdu originální zápletku. Vyprávění jde lehce, dobře se čte, jako ostatně téměř vždy při použití ich formy. Příběhu hodně pomáhají drobná grotesknost a vtip, napětí je zde také včetně jistého myšlenkového náboje. Suma sumárum velmi pěkná kniha.

karel9045
28.02.2018 3 z 5

Palindrom je oddechová, lehčí literatura, kterou si občas rád přečtu. Mysteriózní thriller o věcech mezi nebem a zemí i jednom pátrání. Proč ne. Počínání dvojice hrdinů mi někdy přišlo trochu unáhlené, ale několik scén bylo opravdu velmi originálních a napínavých. Vždycky si představuju, jak by vypadaly ve filmu a i při současném množství thrillerů a detektivek, které však opakují stejné dějové vzorce, by tento příběh určitě nezapadl.
SPOILER!!! Mám jen problém s ústřední zápletkou. Dvojice hledá kazetu s nahrávkou, která zní pozpátku stejně jako při běžňém přehrávání - palindrom ( takovéto : Jelenovi pivo neleJ). Ale proč někoho vůbec napadlo pouštět nahrávku pozpátku? A hlavně, jak to udělal? Pokud by rozšrouboval kazetu a pásek v ní otočil, bude se mu jen přehrávat strana B. To je totéž, jako kdyby kazetu vyjmul a otočil. Aby slyšel nahrávku v kazetovém přehrávači pozpátku, musel by upravit postavení čtecí hlavy. Což by nebylo vůbec jednoduché - anebo se pletu? Dávám tři a půl.

Hella
18.02.2018 3 z 5

Nebylo to špatné. Jen mně - obecně nevěřícímu Tomášovi - dělá problémy přistoupit na vysvětlení...

putpuda
10.01.2018 5 z 5

Hodně dobrý thriller. Stránky plné napětí rychle ubíhají, žádná hluchá místa. Ještě než jsem knihu otevřela, mi vrtalo hlavou co znamená Palindrom....nikdy jsem to slovo neslyšela a myslela jsem, že je to nějaké místo nebo město... Tak jsem zapátrala a už to vím (a určitě nikdy nezapomenu;)) Je to v knize poměrně brzy vysvětleno, tak kdyby nějaká hlava skopová, jako já netušila, nemusíte nikde pátrat :D. Opravdu povedená kniha. Pravděpodobně série,takže se určitě budu těšit na další jízdu s Frankem a Courtneyem ;)

thrillery soukromý detektiv

Autorovy knížky