Lákavá nabídka ke zločinu

Lákavá nabídka ke zločinu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484532/bmid_lakava-nabidka-ke-zlocinu-iBm-484532.jpg 3 9 3

Čtenáři oblíbených krimi povídek známého píseckého autora, emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana vědí moc dobře, že velitel písecké četnické pátračky štábní kapitán Votruba, štábní strážmistr Hřebejk s koronerem doktorem Cafourkem, stejně tak jako šéf písecké kriminálky kapitán Karas s poručíky Studničkou, Machem a vyšetřovatelkou Vandovou, patří už léta do Písku, stejně jako patří do tohoto města Otava, starý most a Putimská brána. Aby o tom autor přesvědčil další čtenáře, rozhodl se v této knize představit práci jak už dnes legendární písecké četnické pátračky, tak i písecké kriminálky. A opět slibuje potřebné napětí, humor a příjemné čtení.... celý text

pepa4081
05.08.2023 3 z 5

Slabší průměr. Taková velmi nenáročná oddychovka.
Uspokojivé.

čef
24.07.2023 4 z 5

Bůhví kolikátá sbírka kriminalistických příběhů o majetkářích z Písku z této polistopadové doby to už je. Hodně z toho se podobá sobě jako vejce vejci, ale určitě to neztrácí na zajímavosti pro ty, kteří chtějí pravdivé příběhy z tohoto druhu literatury. Hodně frků z minula se také opakuje a je mi trochu líto těch policajtů a také trochu i čtenářů za to jejich stálé omílání, ale nešť. Pobavil jsem se.

Iki1
04.07.2022 2 z 5

Tato sada povídek by byla v pohodě, pokud by povídky vycházely jednotlivě třeba jako příloha sobotních novin. Jsou totiž psány naprosto stejným mustrem - vyšetřovatelé přijdou do práce, pobaví se, objeví se "zločin", vyřeší ho, dají nohy na stůl a pobaví se. Liší se jen případy, které řeší. Stejná metoda, stejný humor, stejné hlášky, které u páté povídky lezou krkem. K tomu podivný jazyk, který by kriminalisté neužili ani v nejvyšší nouzi. Tak ještě že je léto, takže se kniha dá vzít k vodě. Při jejím čtení se opravdu příjemně usíná.