Lágr Barbora

Lágr Barbora https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280377/mid_lagr-barbora-p4J-280377.jpg 4 8 1

Tak jako odcházejí lidé a s nimi vzpomínky, mizí i paměť krajiny. Přicházejí lidé, kteří zpochybňují pravdu. Snaží se měnit historii ve svůj prospěch. Místa poznamenaná událostmi pohlcuje příroda. Proto se musí silné příběhy zachycovat. Syrově, autenticky. Autorský projekt fotografa Jindřicha Štreita, literární dokumentaristky Barbory Baronové a architekta Václava Hlaváčka zaznamenává vzpomínky a obrazy Josefa Černohorského, bývalého vězně komunistického režimu nasazeného v 50. letech do jáchymovského uranového dolu Barbora.... celý text

milamarus
01.03.2017 5 z 5

Těm čtyřiadvaceti stranám, které zbydou po odečtení anglické verze textu a (pro mě nezajímavých) fotek, dávám pět hvězdiček! Jednak za věcnost a optimismus, a jednak za to, že zachycují daleko víc než jsem čekala. V podstatě celý život pana Josefa Černohorského.

Doporučuji!

(A neopomeňte si prohlédnout a přečíst oněch několik papírových dokumentů, které jsou ke knize volně připojeny.)

vzpomínky

Autoři knihy