Labyrintom lásky

Labyrintom lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520939/bmid_labyrintom-lasky-vQq-520939.jpeg 3 1 1

Ste single a hľadáte romantického partnera? Skúšate zoznamovanie sa online? Žijete v dobrom partnerskom vzťahu a chcete si ho udržať? Mávate konflikty a chcete vedieť ako ich nezhoršovať? Známeho psychológa Aleša Bednaříka a genetičku s igNobelovou cenou Jarku Babkovú spovedá matchmakerka Diana Fabiánová. V ich zrozumiteľných diskusiách dostanete množstvo odpovedí, či už ste single alebo vo vzťahu. Vychádzajú z viac než dvesto štatistík, štúdií, či prieskumov zo Slovenska, Európy a zvyšku sveta, ktoré sa týkajú singles, zoznamovania sa a života v páre a prostredníctvom dát vám osvetlia, čo sa to dnes na randiacom trhu deje a ako tomu čeliť. Vypočujete si príbehy zo života singles aj ľudí žijúci v pároch, ktoré ilustrujú problémy a prinášajú riešenia pre dobrý partnerský život. Láska býva zamotaná ako labyrint, ale vždy z neho vedú cesty von. Mnohé z nich vám ukážu v tejto knihe. Autori vás prevedú prekážkami moderného randenia, romantickými mýtmi aj nástrahami života singles, cez zákony fyzickej príťažlivosti až k menej známym a prekvapivým dôvodom, podľa ktorých si vyberáme životných partnerov. A nakoniec si užijete dve praktické kapitoly nabité tipmi a trikmi - kapitolu s návodmi pre úspešné online zoznamovanie sa a kapitolu s varovaniami o najhorších vzťahových chybách, ale aj odborných odporúčaniach psychológov ako sa vo vzťahu správať tak, aby ste sa s partnerom milovali aj po tridsiatich rokoch.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Happytarián

Labyrintom lásky

Pasadenka
15.08.2023 3 z 5

Přehledné povídání o vztazích lidí, primárně v reprodukčním věku. Jak anotace upozorňuje, kniha se ve valné většině zaměřuje na lidi, kteří žijí sami. A podle knížky by takto žít neměli! :D Prý i někteří tvrdí, že jsou spokojení, ale knížka říká, že to jsou jen potlačené emoce. :D No nebudu chodit kolem horké kaše. Čte se to dobře. Jednoduchý rozhovor na úrovni podcastové série. Autor se ohání studiemi, většinou z USA, nebo světa a poznatky takto načerpané aplikuje na slovenskou společnost.

Knížka se kromě obecného povídání o vztazích zaměřuje také na část seznamování a hodně povídání je kolem online seznamování. Závěr knížky se také dotýká partnerského soužití. Někdy mě zarazilo, jak autor tvrdí, jak neintuitivní jsme ve vztazích.

U podobných knížek mám vždy pocit, že lidé píšou o městské střední vrstvě. Příklady, které knížka udává předpokládá stereotypní muže a ženy, kteří jsou skvělí, ale zbytečně se podceňují a vyšperkováním své sebereprezentace na internetu najdou tu pravou polovinu. Docela mě pobavilo, jak z knížky vyplynulo, že tlustí lidé mají smůlu. :D Jako oni to takto přímo neřekli, jen napsali, že tlustí lidé jsou obecně považováni za neatraktivní a na seznamce je důležitý vizuál. :D

Po přečtení mám však jakýsi pocit prázdnoty. Chovejte se k sobě hezky, mluvte spolu, řešte konflikty, na internetu nelžete, buďte opatrní a když se chcete spárovat, tak to musíte zkoušet. Je to hra, ve které se postupně budete zlepšovat, tak se jí nebojte. Docela intuitivní, že jo? :D

Žoviální styl knihy je hezky odlehčený, informačně mi však připadá kniha repetitivní. Není špatná, jen je to takový vztahový průměr, jakých bylo napsáno již mraky. A ohánění se vědou je v současnosti již takový standard.

Aleš Bednařík
slovenská, 1969