Labutě z Páté avenue

Ze všech hvězd newyorské smetánky září Babe Paleyová nejjasněji. Její dokonalá tvář pravidelně zdobí stránky časopisu Vogue, její vybraný vkus a styl je všemi obdivovaný. Jak se zdá, Babe má všechno: peníze, krásu, osobní kouzlo, šperky, vlivné přátele, váženého manžela, nádherné rezidence. Pod spořádaným, elegantním zevnějškem však přebývá vášnivá, osamělá žena toužící po opravdové lásce a niterném vztahu. Pak se objeví Truman Capote. Drobný, zlatovlasý génius s gigantickou osobností doslova vpadne na scénu a pořádně zatřese s Babe a ostatními „labutěmi“, jak výstižně svou skupinku elegantních přítelkyň z nejvyšší společnosti pojmenoval. Díky nim získá Capote výjimečný přístup do zákulisí manhattanské elity, přímo k nejužšímu kroužku mocných, opředenému skandály a drby. Nepochybujíc o jeho oddanosti, Babe si ani ve snu nedokáže představit, jakou spoušť za sebou Truman zanechá. Když se z člověka ale jednou stane vypravěč příběhů, nepřestane jím být ani tehdy, když se mu v největší důvěře svěří někdo blízký… Trumanova proslulost dosahuje vrcholu, když se na jeho hvězdný maškarní Černobílý ples (Black and White Ball) sjíždějí takové celebrity jako Frank a Mia Sinatrovi, Lauren Bacallová či Rose Kennedyová. Velmi záhy však Truman Capote zažehne literární skandál, jehož zničující následky budou doznívat ještě mnoho let poté....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356405/labute-z-pate-avenue-K5A-356405.jpg 4.224
Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Metafora

The Swans of Fifth Avenue (2016)

Kniha Labutě z Páté avenue

IYv

kniha se mi velmi líbila, vřele doporučuji hloubavějším čtenářům, kteří mají povědomí o situaci v USA počátkem 60. let.
Díky bohu za svobodu a emancipaci sedmdesátek. Být za všech okolností dokonalou manželkou, doplňkem, jen k potěše zazobaného manželka - děkuji pěkně! A není jim co závidět. Vdát se za prachy a nemít v životě jiný cíl...dnes už si to nedovedeme představit.

orinka3

Mistrně napsaný psychologický román. Znepokojivý, dokazující duševní bídu společenské smetánky Ameriky minulého století a citovou vyprahlost Labutí. Truman je pro svou odlišnost vnímán jako neškodný a empatický důvěrník slavných žen (nebo spíše žen slavných mužů). Zpovědník, který ovšem nemusí zpovědní tajemství zachovávat, a taky nezachovává. Spolu s ním navštěvujeme drahé podniky, čteme o společenských hvězdách i o jejich tajných nedostatcích a hříšcích. Závěr: po přečtení knihy si tím víc vážím každodenní a bezpečné (snad) všednosti svého života. :)

gossipavlina

Pěkné. Dokonalost něco stojí. A i na pohled dokonalí lidé mají své nedokonalosti.
Labutě byly opravdu nádherné a hlavně elegantní. Elegance. Magické slovo, mantra pro labutě. Hlavně pro Babe.
Doporučuji k přečtení.

Pepina19

V podstatě souhlasím s komentářem a.k. Za mě to byla hodně dobrá sonda do života lidí z té doby. Navíc jsem četla od Capoteho "Chladnokrevně" je to opravdu nezapomenutelná kniha.

tereza1198
23.09.2018

Špína pod krásnou fasádou elegantního New Yorku. Jestli to opravdu bylo takové, tak není o co stát. Lovit jednoho muže za druhým a nebýt víc než dekorativní předmět.Ty dámy byly jako květiny ve váze a své uvadání nezvládaly. Plout společností a nemít žádné opravdu hluboké vztahy. Co to bylo za život? Pořád netuším, jestli byl Truman hajzl, co nerespektoval tajemství nebo se už nedokázal na tu přetvářku dívat a musel se svěřit papíru. Jinak jsem musela hodně googlit, abych si všechny ty labutě prohlédla. Velmi dobrá kniha.

a.k
17.08.2018

Román je sondou do života prominentních postav druhé poloviny dvacátého století. Vykresluje osudové setkání Babe Paleyové a Trumana Capoteho. Ona ikona dokonalosti, on slavný spisovatel, autor díla Snídaně u Tiffanyho. Trochu smutný příběh, který ocení nejen příznivci životopisných románů.

Danca196
04.06.2018

Jsem ráda, že žiji v dnešní době a mohu žít svůj vlastní život, o kterém nerozhodují jen ostatní. Že jsem nebyla vychována k tomu, abych za všech okolností byla dokonalá, protože jen na názoru ostatních záleží. Přemýšlím, jestli v té knize byla alespoň jedna postava se svým životem spokojená a šťastná...

Ivanule
14.05.2018

Moc mě zajímají tyhle knížky od Metafory,a tak jsem v naší městské knihovně objevila tuhle novinku a tak jsem si ji hned vzala. Ze začátku jsem se moc neorientovala,bylo tam moc jmen,jen koho jsem znala byl Truman:) Upřímně podle recenzí jsem nevěděla,jestli mě bude bavit,ale nakonec můžu říct,že to špatné nebylo,už tím příběhem a tou dobou.Upřímně já bych si takového kamaráda jako je Truman asi určitě nevybrala,byl to takový,jak to říct a neurazit ho,slizký úlisný chlap,který těžil z toho kam se dostal,i když pro to zase tak moc neudělal,až na to,že si dokázal obmotat kolem prstu dost žen,i když k nim vlastně nic necítil a měl je jen na sbírání drbů do svých knih.Je tam i dost vidět,jak si kompenzoval svůj vztah s matkou,která mu moc lásky jako malému nedala