Květen 1945 na Mělnicku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý svazek ediční řady České květnové povstání ve fotografii za pomoci několika set unikátních dobových snímků přibližuje závěr druhé světové války v oblasti „tradičního“ Mělnicka, které kromě samotného Mělníka zahrnuje Obříství, Mšeno, Vehlovice či Liběchov. Komentovaný soubor fotografií doplňuje studie, zabývající se posledními měsíci války z perspektivy civilních obyvatel mělnického regionu a především samotným květnovým povstáním českého lidu (kampaň u Štěpánského mostu přes Labe u Obříství, aktivity výsadku Národní mstitel, nálety a bombardování 9. května apod.). Publikace vychází ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Praze – Státním okresním archivem Mělník....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83095/kveten-na-melnicku-83095.peg 4.84
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Květen 1945 na Mělnicku

p3tris
13. března

Tak samozřejmě, že pro mě, jako Jihočecha, nebyla kniha natolik zajímavá, jako Květen 1945 v jižních Čechách. Ale jen díky tomu, že jsem si nemohl spojit určitá místa s těmi, co znám. Jinak jsem jí přečetl jedním dechem. A stejně jako text jsou zajímavé i fotografie, obzvláště pro někoho, kdo se zajímá o válečnou techniku. Jako bonus pak doporučuji pořádně si prohlídnout fotku Kukuruznika. Pozorní objeví na směrovce ne úplně slušný symbol.

oolinkaa
18.01.2014

Nádherná kniha. Plno fotek, a témata, která se jen tak o Mělníce někde nenajdou! Doporučuji pro všechny milovníky historie a myslím si, že by to každý ,,mělničan,, měl mít v knihovně!


Donatello
03.09.2013

Pro mělničáka naprosto nepostradatelná příručka o historei města...