Kuriatko Spinkáčik a Snehuliak

Kuriatko Spinkáčik a Snehuliak https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466608/bmid_kuriatko-spinkacik-a-snehuliak-EwM-466608.png 5 1 1

Príbeh sa odohráva v Spinkáčikove, kde kuriatko stretne strateného snehuliaka. Rozhodne sa mu pomôcť nájsť jeho domov. Cestou zažijú nevšedné dobrodružstvo.

Knihochod
14.01.2023 5 z 5

Rozprávkové knižky sú voľačo, čo u mňa na profile nenájdete často a to najmä z toho dôvodu, že zatiaľ nemám deti, ktorým by som tieto knižky čítala.

Každopádne, keď ma oslovil autor s otázkou, či by bolo možné, že by som si knižku prečítala a napísala o nej pár slov, súhlasila som.

Okamžite ma na knižke upútala jej vizuálna stránka, ktorá je proste nádherná. Ilustrácie sú veľmi pekné a ja sama som ich pár minút obdivovala. A zistenie, že knižka obsahuje aj zopár omaľovánok pre detičky, ma taktiež veľmi potešilo.

Príbeh je, neprekvapivo, kratučký, úsmevný, no nesie v sebe aj kúsok mravného ponaučenia (aspoň teda ja som ho tam našla). Vety sú jednoduché, písmenká veľké, takže podľa mňa úplný ideál, pokiaľ svojim deťom čítate pred spaním alebo sa Vaše dieťa už učí čítať.

Ako som už napísala na začiatku - tento žáner kníh obyčajne nevyhľadávam, no aj napriek tomu Vám túto roztomilosť môžem s klidným svedomím odporučiť. Verím, že sa aj Vám bude príbeh páčiť a Vaše detičky iste omaľovánky potešia.

Andrej Tichý
slovenská, 1986