Kunsthistorisches Museum Vídeň

Kunsthistorisches Museum Vídeň https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75922/kunsthistorisches-museum-viden-75922.jpg 5 8 4

Muzeum bylo postaveno podle projektu Gottfrieda Sempera a Karla von Hasenauera pro tehdejší císařské sbírky. Bylo otevřeno roku 1891 a patří k nejvýznamnějším uměleckým sbírkám na světě. Obrazová galerie shromažďuje nejvýraznější tvůrce německého, vlámského a italského původu i další stěžejní díla západoevropských umění (díla Raffaela, Vermeera, Velazqueze, Rubense, Rembrandta, Dürera, Tiziána, Tintoretta). Obsahuje i největší světovou sbírku Bruegelových děl. Texty doprovázející kvalitní reprodukce obrazů, poskytují informace o autorovi, námětu, kompozici a technice díla. V Kunstkomoře jsou shromažděny sbírky plastik a uměleckého řemesela i rarity z bývalých habsburských uměleckých sbírek a jejich kabinetů kuriozit. V závěru knihy najdeme plán muzea a rozvržení jednotlivých sbírek i seznam uvedených umělců a děl Obrazová publikace prezentuje nejvýznamnější díla Umělecko-historického muzea ve Vídni, jehož sbírky vznikly díky mecenášským aktivitám habsburského domu.... celý text

Renike
12.06.2023 5 z 5

Již poslední díl ze série, které jsem ještě neviděla a nečetla..unikátní stejně jako předešlé.

Booky84
05.02.2022 5 z 5

"Umění nemůže být moderní, umění je věčné." Citát od Egona Schieleho v úvodu knihy a opět naprostá pravda. Díky knize krásná prohlídka úžasných uměleckých děl.

MíšaS.
28.01.2021 5 z 5

Krása.

neringa
15.03.2015

Pokud jste laik a neumíte dobře anglicky a německy,aby jste si přečetli popisky, doporučuji si vzít do galerie tuto knihu. Jediná výtka je pouze ta, že v knize není rozmístění obrazů, v kterých sálech se nacházejí.

umění galerie

2006  98%Kunsthistorisches Museum Vídeň