Kuňka a rybníček Kvákykvák

Kuňka a rybníček Kvákykvák https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175431/bmid_kunka-a-rybnicek-kvakykvak-O2k-175431.jpg 4 5 2

Autorka napsáním knihy vzala na sebe nelehký úkol seznámit naše děti s křesťanským chováním pomocí příkladů. Vždyť děti dnes žijí v nevěreckém prostředí a působí na ně i silný vliv některých pořadů televize. Zachovat křesťanský způsob chování a nenechat se strhnout špatným příkladem kamarádů vyžaduje i u dětí silné sebezapření. A tomu napomáhá právě tato kniha. V každé z 56 kapitol je řešen nějaký problém a různé situace i těžkosti ve světě žabí rodiny. Jejich řešení je nenásilně přirovnáváno k problémům, které často prožívají věřící lidé a jejich děti. V příbězích se žabky dostávají do situací, které jsou dětem z věřících rodin dobře známé. Celkové zaměření pro chování našich dětí je v celé knize směrováno křesťanskou zásadou: „Co chceš, aby dělali lidé tobě, to dělej i ty jim. A co nechceš, aby ti dělali, to jim taky nedělej.“... celý text

michaela0040
02.12.2020 5 z 5

Knížku poslouchám na pokračování na Rádiu 7 a je to velmi podařené dílo. Tak mě zaujala, že jsem se jí rozhodla koupit pro sebe i pro naši křesťanskou školu. Tento hodnotný text jistě ocení všechny křesťanské rodiny s malými dětmi, ale i rodiny ostatní, jimž je biblické poselství a morální hodnoty blízké. Vřele doporučuji.

Jelitovna
15.10.2014 odpad!

Další kniha, kde jsem až při jejím čtení zjistila, že se jedná o náboženskou výchovu. Nikde na přebalu ani v úvodu (které nemá) se to nedalo v knihovně zjistit. Za pokoutný pokus dostat knihu nenápadně mezi děti dávám mínus, a za obsah, v němž autorka představuje SVOJI představu boha, dávám další. Dočetli jsme do půlky a dost!

žáby

2008  80%Kuňka a rybníček Kvákykvák