Kulka

Kulka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 958 278

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

Janík511
14.08.2019 4 z 5

Čtivé jedním dechem, jen ten konec takový nereálný. Přišlo mi, jako by autorka nevěděla, jak děj ukončit. Nesmyslná vražda na konec mi přišla už přitažená za vlasy.

Astonius
15.07.2019 2 z 5

Bylo to velmi naivní, hloupé a jednoduché. Jako největší klad asi mohu hodnotit čtivost, psáno velmi přímočaře, bez zbytečných omáček, text se četl velmi lehce a byl bez většího amerického patosu. Občas mi však vadily úseky, kdy hlavní hrdinka vývoj událostí někomu popisovala a čtenář tedy musel číst odstavec o tom, co se právě stalo, znovu. Nic by se nestalo, kdyby se to vyřešilo větou "popsala mu události posledních hodin" a mohlo se pokračovat plynuleji v ději. To je ale možná jen můj postřeh a nebylo to zas tak hrozné - nejhorší úpadek nastal asi v polovině knihy, a to z hlediska logického vývoje příběhu - jakoby nastal zlom a člověk najednou četl o úplně jiné hrdince a úplně jiný žánr. Tohle se teda nepovedlo a celá druhá půlka mi byla pro smích. Jestli měl člověk uvěřit všem báchorkám z první poloviny o uvízlé kulce a rodinných souvislostech hlavní hrdinky, pak nad druhou polovinou knihy už jen mohl ironicky kroutit hlavou..... Hlavně tedy s ohledem na povahu a charakter Caroline, jak byl vykreslen na začátku - zhruba v polovině knihy se z ní stane její protipól, akční superžena bez svědomí připravená na každou špatnost. A na závěr si přece jen jeden malý SPOILER neodpustím :-) Opravdu dost jsem se zasmála v té části, kdy 37. letá dcera přijde s očima navrch hlavy za rodiči, že zjistila, že má v hlavě uvízlou kulku a její otec jí na to jen suše řekne "Ježíši, holčičko, my netušili, že ji tam pořád ještě máš." Nevím, co si tatíček myslel, že se s ní stalo? :-) Opět se nemohu zbavit dojmu, že tento počin měl zůstat jen v šuplíku paní spisovatelky a veřejnost měla zůstat ušetřena. Další z knih vydávaných po známkou "bestseller" - už se mi zdá, že je to označení pro nejhorší vydávané knihy.... :-) Jako kniha pouze z knihovny mne to ale zvlášť nebolí....

lucy.sankova
07.07.2019 5 z 5

Já jsem tedy z knihy absolutně nadšená. Někdy jsem měla maličko zmatek ve jménech, ale od půlky knihy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělé :)

Mojepočteníčko
23.06.2019 3 z 5

Od knihy Kulka jsem čekala spoustu napětí a napínavého pátrání. Taky mi lichotilo, že je hlavní hrdinka učitelka a zároveň bruneta, nikoli dívka s dlouhými plavými / blond vlasy :-)
Příběh hodnotím jako klidně plynoucí, s přiměřeným množstvím napětí a zvratů. Vzhledem k tomu, že v tomto žánru nemám dostatečně načteno, překvapil mě i samotný závěr. Jen si myslím, že náročnějším čtenářům by obsahově a množstvím napětí nemusela úplně stačit. Doporučuji vyzkoušet a udělat si vlastní názor.

NikolSeven
15.06.2019 4 z 5

Námět celého příběhu se mi opravdu líbil, protože jsem doposud nic podobného nečetla. Hlavní hrdinka Caroline mi byla od začátku opravdu sympatická a líbilo se mi, jak komunikovala v některých pasážích i se samotným čtenářem. Při odhalování její minulosti a příběhu, jak se jí do krku kulka dostala, jsem si ve finále celé rozuzlení pracovně nazvala „syndrom Harryho Pottera” (více nekomentuji, abych neprozradila děj).
Mé nadšení ovšem začalo razantně upadat v posledních cca šedesát stránkách, kdy se může zdát, že je vše už vyřešeno. Tušila jsem, že se stane něco, co mi dojem z knihy pokazí. A bohužel se tak stalo. Carolinino naprosté zešílení mi přišlo už hodně přes čáru a podle mě měla kniha skončit před zmiňovanými šedesáti stránkami.
Jinak se mi ale četba líbila. Děj krásně plynul, nikde se nezadrhával a krátké kapitoly neunavovaly. Je to psáno zkrátka jako oddechové čtení.

Elldeu
24.05.2019

Tak já musím říct, že se mi nápad velmi líbil, ale obsahove to autorka podle mě nezvládla. Do čtení jsem se musela nutit, preskakovala jsem pasáže, kde se nic nedělo. Znám tedy napinavejsi knížky. Závěr mě ale velice překvapil, takže jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Za závěr dávám 50%.

xnova58
03.05.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, děj má spád .. žádné zbytečné dějové linie. Uvítala bych více uzavřený konec, ale to je jen můj pocit. Mohu doporučit.

verca0794
18.04.2019 5 z 5

Pěkný a zajímavý příběh. Kniha se dobře četla a měla spád. Ani na okamžik jsem se nenudila. Za mě splnila očekávání, nebylo to nějak překombinované a to se mi líbí.

Tucaka
17.04.2019 4 z 5

Oddechové čtení, jsem zvyklá na trochu drama a nějakého převratu. Kniha mě v ničem nepřekvapila.

jana1941
17.04.2019 5 z 5

Kniha mile překvapila. Četla se velmi dobře, děj měl spád a obešlo se to celé bez zbytečněho přehánění. Nelituji, že jsem si knihu vybrala.

tanjaj
13.04.2019 3 z 5

Kniha se díky neotřelému námětu velmi dobře četla. Zápletka i rozuzlení celého případu byla dobře promyšlená. Jen závěr mě překvapil - trestem pro Caroline bude JEN špatné svědomí z toho, že zabila nevinného člověka.

Sheemas
29.03.2019 4 z 5

Autorka měla opravdu skvěle vymyšlenou zápletku, hlavní hrdinka Caroline během vyšetření na magnetické rezonanci zjistí že má kulku u páteře a neví kdy, kde ani jak k ní přisla. První půlka knihy byla skvělá, Caroline jde krůček po krůčku zpět do své minulosti a zjišťuje bolestivé věci. Ale ten závěr mě zklamal, zvrat a cesta do Evropy mi pomalu přišly, jak děj jiné knihy, škoda, že to autorka pojala takto, jinak se mi začátek velmi líbil a kniha se opravdu dobře četla.

Annkag
25.03.2019 2 z 5

Kniha,ktorá vás nepustí len vďaka vašej vrodenej ludskej zvedavosti.
Koniec knihy sa mi páčil najviac.Konečne tu je hrdinka,ktorá pomstu vezme doslova...akurát že výsledok rovnice nebol správny a zabila človeka,ktorý jej rodičov nezavraždil.
Vážne som si myslela že jej to výde.

Enny06
25.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila a četla se velmi dobře. Velmi zajímavý děj.

okeey
08.03.2019 5 z 5

V 37 letech Vás začne bolet zápěstí, doktor vás pošle na magnetickou rezonanci a tam se ukáže, že máte v krku kulku a vůbec o ní nevíte, žádná jizva. Pak se dozvíte, že jste adoptovaná a když Vám byly tři roky, tak někdo zastřelil Vaše biologické rodiče a Vás postřelil. A právě tady příběh začíná. Tento thriller se mi dost líbil, jediné, co mě zklamalo, byl příliš uspěchaný konec, ale to nemění nic na tom, že je příběh neotřelý a originální a rozhodně stojí za přečtení.

Mandlevest
24.02.2019 5 z 5

Výborně napsaná kniha, má spád a napětí a navíc námět, kterým se liší od jiných thrillerů, kterých v posledních letech vychází požehnaně. Slabinou je, dle mého, kontroverzní závěr, který se nemusí všem líbit. Přiznávám, že ani já nejsem příznivec takových řešení, ale hodnotím hodně vysoko, hlavně za nevšední námět.

misowi84
24.02.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se celkem svižně. Závěr jsem hodně předvídal..

Johnsons007
18.02.2019 3 z 5

Souhlasím s názory, že kniha mohla být napsána lépe, nevžil jsem se do příběhu i přesto, že námět byl celkem nadějný. S hrdinkou jsem se příliš nesžil. Za mě slabé tři hvězdy, ale špatné to také nebylo.

svobonís
17.02.2019 4 z 5

Poslední dobou jsem neměla moc času na čtení, nebo spíš to jsem si nalhávala. Měla jsem ho dost, jen jsem se dlouho nemohla začíst do žádné knihy. Dokud jsem nenarazila na tuhle. Skvěle vymyšlený příběh, v některých pasážích mi přejížděl mráz po zádech, a to od knížky očekávám. Ale musím odečíst jednu hvězdu za ukončení příběhu.

Sikosikocka
21.01.2019 2 z 5

No jsem trochu rozčarování. Čekala jsem to lepší. Námět byl super a dalo by se na něm skvěle zapracovat tady bohužel k tomu nedošlo. Psáno velmi jednoduše. Stylem který vás absolutně nenutí přemýšlet ani dej prožívat.