Kulka

Kulka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 958 278

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

kob
07.07.2021 4 z 5

Originální příběh, knížka se dobře četla a bavila mě.

Nikoll2
05.07.2021 3 z 5

Kniha vychází z originálního nápadu a čte se velmi dobře. Bohužel v určitém bodě mi přišlo, že se autorka trochu "utrhla ze řetězu" a hlavní postava se začala chovala jako jiná osoba. Samozřejmě chápu, že určité situace člověka změní, ale v tomto případě mi to přišlo velmi nereálné. Jako celek však kniha nebyla špatná.

snílkařka
30.05.2021 3 z 5

Čte se dobře. Není špatná ale dalo se z toho podle mě vymáčknout něco víc.

Pavlína2019
28.05.2021 5 z 5

Výborná kniha! Velmi zajímavý námět, krásně se čte, děj rychle plyne. Jste napnutí a nemůžete přestat číst, abyste zjistili, jak to bylo... Rozhodně doporučuji!

TeaPeter
26.05.2021 3 z 5

Až do konce 47. kapitoly jsem si říkal, že je to výtečná kniha, že je to jeden z vynikajících thrillerů, na které člověk narazí jen zřídka. "Ich" forma je zde tak přesvědčivá a uvěřitelná... Nepochyboval jsem o pětihvězdičkovém hodnocení. Ale pak... Pak se to zvrtlo ve velmi nepravděpodobnou pohádku pro dospělé, která vyvolávala intenzivní pocit déjà vu. Až by se chtělo ocitovat úvod jednoho nejmenovaného filmu: "Tento příběh je pravdivý. Zakládá se na skutečnostech, které se staly v jiných filmech." K naprosté katastrofě tam chybělo jen málo - aby vytočila Françoisovo číslo. Ale k tomu nedošlo. Jen připomínka na počátek toho všeho se zvolna snesla tam, kde se vlnily chladné vody Seiny. Kruh se tím uzavřel: z míst, kde o ní nikdo netušil, se propletla dějem a skončila v místech, kde už si na ní nikdo nevzpomene...

Petruska95
17.05.2021 4 z 5

Super příběh, ale takový konec jsem teda nečekala. Knížka se pěkně četla.

bookwoman
31.03.2021 4 z 5

Knihu jsem nějakou dobu, i když ani nevím proč, odkládala. Ale teď, když jsem ji před pár hodinami dočetla, tak jsem moc ráda, že jsem se k ní dostala. Hlavní postava Caroline mi byla sympatická a líbilo se mi, že se se vším uměla tak nějak vyrovnat. Sympatičtí mi byli i její rodiče, tedy Cashionovi a i její bratři. Děj knihy mě moc bavil, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. Hodně mě také překvapil obrat v ději, kdy Caroline udělala to, co udělala (nechci moc předvídat ostatním, ale my, kteří jsme knihu četli, budeme vědět :D). Také mě překvapilo, jak Will Zartman o sobě svým způsobem lhal, protože mi přišel jako férový lékař a se svým zájmem o Caroline i třeba jako její partner. Ale asi nejvíce ze všeho mě překvapil konec knihy, kdy jsem si myslela, že vraha Smithových jsem odhalila a ono to nakonec dopadlo úplně jinak a nepředvídatelně! Určitě stojí za přečtení.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Skvelá kniha s netradičným námetom, nečakaný zvrat na konci knihy, možno až šokujúci. Knihu som zhltla skoro na jeden šup. Kto má rád thrilery, potom nech sa páči, hor sa do čítania.
O D P O R Ú Č A M ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

zuzu8480
22.01.2021

Snad do poloviny knihy jsem si zvykala na styl psaní, potom se to trochu rozjelo a zacetla jsem se.

KatkaHutyrová
06.12.2020 4 z 5

Velice čtivá knížka, která Vás bude bavit od první stránky. Nečekejte nějaký extra napínavý thriller. Spíš napínavé rodinné drama - ovšem hodně povedené.
Hlavní hrdinka Caroline je velice sympatická - určitě si ji oblíbíte. Líbilo se mi, že autorka nenechala čtenáře děj odhadnout. Zavede Vás na spoustu slepých uliček a budete si myslet, že víte - ve skutečnosti ale nevíte nic. Trochu jsem měla obavy o závěr, ale ukázalo se, že autorka má vše předem promyšlené, takže se nebojte - zklamaní nebudete.

zouplnova
18.11.2020 4 z 5

Pro mě spíš odpočinková kniha. 4 hvězdy dávám za čtivost.

genduna
12.11.2020 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha, četla jsem ji necelé 2 dny jak mě nadchla

janasim
11.11.2020 3 z 5

Tak podle mého skvělý námět, kniha se dobře čte. Při odhalování pravdy jsem měla husí kůži. Místy však vycpávkové, románek s doktorem absolutně zbytečný, dost mi vadil, nechápu... Poslední třetina zklamání, závěr překombinovaný.

kačenka80
05.11.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře ale místy byla trochu překombinovaná. Konec byl celkem jasný a žádné překvapení se nekonalo.

zuzana4291
27.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Chvilku mi trvalo než jsem se vpravila do autorčino stylu psaní. Téma knihy bylo zajímavé a asi i díky kratším kapitolám se kniha velmi dobře četla. Ale přeci jen mi v té knize něco chybělo. Nevím, jestli to bylo překombinovaným koncem nebo že z introvertní učitelky se stal vrah.

tittanie
20.09.2020

Příběh se mi ze začátku četl sám. Zajímavá zápletka. Příběh plynul skvěle, ale pak se to pokazilo a musela jsem se donutit knihu dočíst. Vyřešení příběhu se mi nelíbilo.

Ajrad1981
17.09.2020 3 z 5

Caroline, když se dozvěděla, že je adoptovaná a proč, začala bohužel jednat tak, jak jsem se obávala (protože jsem pořádně nepřečetla anotaci) - zas na druhou stranu, kdyby to nechala plavat, tak není o čem psát, že. Pachatel taky začal jednat předvídatelně. Překvapilo mě snad jedině pak následné Carolinino jednání, od usedlé profesorky je to asi to poslední, co bych čekala, a zdá se mi to děsně přitažené za vlasy. Jen mi na rozdíl od Caroliny došlo hned, proč svědkyně vraždy lže, jako když tiskne. Jo, a ten romantický happyend si autorka mohla odpustit, je to kýč.

medulinka
14.09.2020 2 z 5

Tato kniha me velice zaujala anotaci, tesila jsem se na ni, bohuzel bylo to celkem zklamani. Namet pribehu zajimavy, ale ten zpusob, jak to bylo napsané/zpracovane mohl byt za me lepsi. Chybela mi tam nejaka vetsi akce a vetsi napeti. Závěr mi prisel divny, kdy chovani se k hlavni hrdince moc nehodilo a zkratka mi to k ni nesedelo...

Anamorka300
27.05.2020 4 z 5

Knížka napsaná velice čtivě....:)

Heli20
20.05.2020 5 z 5

Super počtení. Napínavé a krásně uzavřené.