Kulka

Kulka
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 961 961

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

šneki
06.04.2017 4 z 5

Detektivka není žánr, který bych vyhledávala a tudíž nejsem velký odborník. Ale Kulka se mi velmi líbila, od postav až po zápletku a skvělé vyvrcholení. No a samozřejmě francouzština :)

katst
05.04.2017 3 z 5

Kniha se mi dobře četla, ale čekala jsem od ní víc. Nenadchne, ani neurazí.
Příběh je zajímavý, dle mého názoru by z něj ale šlo "vytřískat víc". Většina knihy mi přišla taková klidná, zvolna odvyprávěná (chvílemi až utahaná) a na posledních stránkách knihy najednou, jak lusknutím prstů, zvrat a děj nabral až zbytečně moc rychlý konec.

mysterygirl
04.04.2017 3 z 5

NO,z me teda zadna velka hitparada to nebyla..Cetlo se to dobre,ale nijak extra napinavy to nebylo a moc me to neuchvatilo

regulax
22.03.2017 4 z 5

Měsíc, který totálně změní život neprůbojné nevýbušné profesorce. Poklidné vyprávění, nic, nic a najednou bác. Až poslední třetina knihy dostane spád a má prvky krimi či ladydetektivky. Hlavní opěvovaná hrdinka se stává vrahem. Námět super, provedení slabší.
*SPOILER!*
Až k neuvěření byl telefonický rozhovor dvou vražedkyň o vzájemné domluvě a utajení. Jakoby ta první se vysmívala druhé, heč zabila jsi špatného, ale mě si udělala službu. A druhé zklamané nezbývá než se jít vybrečet k řece a nebo...

sirojezkin
15.03.2017 4 z 5

Pěkně napsaná detektivka. Čte se rychle a hezky. Dobré čtení třeba na dovolenou ( i když má na cesty větší rozměr). Doporučuji.

Aleh
08.03.2017 4 z 5

Caroline žije poklidný život. Když ale zjistí, že její zdravotní potíže souvisí s kulkou, jež byla při magnetické rezonanci odhalena mezi jejími krčními obratly, nabírá její život na obrátkách. Co se vlastně tehdy v jejím dětství stalo? A čí dcerou vlastně je? Pustí se do pátrání na vlastní pěst. A dostane se do pořádně zapeklité situace.... Detektivka se zajímavou zápletkou a překvapivým rozuzlením. Líbilo se mi to, doporučuji.

haluz
08.03.2017 3 z 5

Četlo se to dobře, rychle to odsýpalo.. ale ten konec mě celkem zklamal - takže lepší průměr

Brambu
04.03.2017 3 z 5

Moje první "detektivka". Zaujal mě námět a moje zvědavost zvítězila. Rozhodně jsem nelitovala, kniha je velmi čtivá a konec byl rozhodně zajímavý.

Elza_Nofka
03.03.2017 5 z 5

Za mě, velmi milé překvapení.
Od této knihy jsem si nic neslibovala, ale teď cca 15 minut po tom co jsem ji dočetla, jsem z ní nadšená.
Nečekala jsem řešení, které C. zvolila, ale fandila jsem jí až do konce a nakonec rozuzlení, které dává smysl :-) já jsem spokojená..

bookcase
01.03.2017 5 z 5

Super thriller, nedalo se odtrhnout.

anibeni
26.02.2017 5 z 5

Tohle se mi hodně líbilo, asi proto, že jsem od toho nic nečekala... děj ubíhal tak jak měl, rozuzlení na konci jsem předvídala jen pár stránek předtím... takže ano, za mně dobrá kniha..

Eva88
25.02.2017 3 z 5

Průměrná detektivka. Nenadchne a neurazí.

Laura_Petite
23.02.2017 5 z 5

Kniha mne zaujala. Dobře se četla. Někdy se mi stává, že se do detektivek a thrillerů nejsem s to začíst - a jakmile se začne všechno ještě komplikovat, tak to je konec. Neznám jména, nic mi neříká děj, nechtějte po mně vědět, kdo je vrah... U této knihy se mi to nestalo! Styl psaní mi byl sympatický, děj poměrně zajímavý, pěkný nápad... Jsem spokojená! :-)

Aleen
21.02.2017 4 z 5

Velmi průměrná, přesto slušná detektivka s hrdinkou, která neurazí, ale nenadchne.

šardone
20.02.2017 4 z 5

... má spád a předvídatelný konec

Janet11
18.02.2017 3 z 5

Jako oddechovka dobré, děj pěkně ubíhá, kniha je velmi čtivě napsaná, ale jako kvalitní detektivku bych to určitě neoznačila vzhledem k tomu, že konec je jasný už od první třetiny. Zlatý průměr...

haski
11.02.2017 4 z 5

Oddychové čtení, žádný drasťák, konec se dá docela dobře předpokládat. Doporučuji, není to špatné.

kudrdlinka
11.02.2017 4 z 5

Knížka se mi četla hezky, chytla mě od prvních stránek a nápad s kulkou je zajímavý. Jen bych ji neoznačila jako thriller, spíš oddechovou krimi pro ženy.

BlackFairy
10.02.2017 4 z 5

Vůbec mi nesedí komunikace vypravěčky se čtenářem typu "Chtěli by jste vědět, jak vypadal? Tak já vám to teda řeknu..." Taky nerada odhalím vraha dřív, než je potřeba. Kniha mě tudíž nešokovala, nepřekvapila... Na její obranu ji nelze upřít neotřelý námět a čtivost.

Malina20
09.02.2017 3 z 5

Děj mě nijak nezaujal. Hlavní zápletky mi přišly zbytečně přehnané. Chybělo tam napínání. Čekala jsem od knihy víc. Pouze posledních 5 stran bych označila za dobré, proto 3 hvězdičky.