Kulka

Kulka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 960 279

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

jasmína
29.11.2016 5 z 5

Lepší knihu jsem od Zmizelé nečetla, je skvělá, napínavá, hrdinku naprosto chápu, a věřím, že to, co se dozvěděla, musel být víc než šok......jo a já se začetla hned a neskončila jsem, dokud jsem to nepřečetla.

putpuda
26.11.2016 5 z 5

Skvěla kniha! Hodně dobře a rychle se četla. Konec mě taky trochu překvapil, dočetla jsem včera a ještě o něm přemýšlím. Ale jinak super. Řekla bych, že je to detektivní román, spíše pro ženy.

Určitě se budu těšit na další knihu autorky :)

ivulka15
18.11.2016 4 z 5

Dobrý námět,obstojné zpracovaní.Ale poslední třetina knihy mi připadala taková nedovařená.

gad
17.11.2016 5 z 5

Tato kniha mě dostala. Zpočátku se mi zdála rozvláčná, přesto jsem byl neustále v napětí, co přijde dál. Zajímavý příběh plný nečekaných zvratů, zakončený překvapivým rozuzlením. Doporučuji. :-)

pettrass
15.11.2016 3 z 5

Čekala jsem víc. Nevím přesně co jsem čekala, ale poslední třetina knihy mě zklamala. Příběh se hezky rozvíjel, i když jsem se někdy pozastavovala nad chováním hlavní hrdinky (asi mám jinou představu o tom, jak by se měla chovat třiceti sedmiletá profesorka na univerzitě). Samotné rozuzlení příběhu nebylo příliš originální a chování hrdinky naprosto nereálné. I když se autorka snažila trochu to před samotným závěrem obhájit (nebo nás připravit) tvrzením o sopce na Novém Islandu, která zničehonic vybuchla, i tak mi to přišlo trochu přitažené za vlasy. Aby se chování hrdinky úplně změnilo a z úplně obyčejné osoby (jak Caroline o sobě tvrdila), se stala naprosto chladnou ...... (nechci spoilerovat) - která všechno tohle udělá s naprostou samozřejmostí a moc se nad svými činy nepozastavuje - je nereálné.

kanitsuj
14.11.2016 3 z 5

Mám načteno poměrně hodně knížek tohoto žánru a podle mne je to takový dobře čtivý průměr, u kterého čtenář raději nesmí příliš dumat nad věrohodností celé záležitosti. Do dvou třetin zajímavý nápad, ale potom už to šlo dolů, protože chování hlavní hrdinky bylo nečekané a závěr se dal též poměrně dlouho před koncem očekávat:-(

natkaf
12.11.2016 3 z 5

Kulka byla dobrá. Děj mě hodně bavil, i když mi přišlo, že se občas dost vlekl. Postavy a jejich chování bylo uvěřitelné a líbilo se mi, jakou proměnou charakteru Caroline prošla. Konec byl šokující, to rozuzlení jsem vázně nečekala. Ale nepřišlo mi, že je to kniha o strachu, jak se píše v anotaci. Hlavní hrdinka možná strach měla, ale z knihy to na mě tak nepůsobilo. Kniha pro mě byla trochu zklamáním. Ale čtivost se knize upříst nedá.

PetraBery
10.11.2016 3 z 5

Určitě čtivé dílo s dobře ubíhajícím dějem, povedenou zápletkou a překvapivým koncem... Přesto bych ho do bestsellerů nezařadila, na to jsou dle mého názoru jiní adepti. Ale rozhodně čtivé, jednání Caroline pochopitelné a rozuzlení pro mne relativně nečekané. Celkově hodnotím kladně.

sadlo
09.11.2016

Vzala jsem si tuto knihu na "marodeni". Dobře se čte,ma srozumitelné líčení zápletky.Konec je zajímavý, překvapí.Hlavni hrdinky je mi upřímně líto.Fakt je, ze nesmíme brát spravedlnost do svých rukou, o tom rozhoduje někdo jiný. O to autorce jisté šlo.

VeronikaNK
08.11.2016 5 z 5

Prima knizka. Prvnich x stran jsem se nemohla poradne zacist, ale pak se dej zacal rozvijet a ja nemohla prestat cist :-) Je pravda, ze jak jsem tu i cetla, zaver me trosku zaskocil a prisel mi lehce prehnany, ale nemeni to nic na tom, ze se mi kniha moc libila a za precteni rozhodne stala a pro Vas co se chystate ji precist, stoji!

Danago
07.11.2016 5 z 5

Moc pěkně napsaná oddechová krimi, skoro bych řekla román s detektivní zápletkou.
Kniha se výborně četla , vůbec sem ji nechtěla odložit z ruky ,pořád sem byla v napětí, jak se to bude dál vyvíjet a jaký bude konec.
Příběh je velice zajímavý, napínavý a netradiční. Je skvěle napsaný a četl se jedním dechem.
Myslím , že zaujme každého . Knihu jsem přečetla za necelý den , prostě sem ji musela dočíst.
Je pravda, že konec bych asi taky čekala jiný, ale od toho knížky jsou, aby překvapily.

Knižní střípky
05.11.2016 4 z 5

Je to již cca 14 dní,co jsem knihu dočetla a stále nevím, zda mám být s koncem příběhu, tak jak ho napsala autorka, spokojená či nikoliv, prostě nevím, konec mě šokoval a bohužel mi přišel velmi přitažený za vlasy, nicméně to nic nemění na faktu, že se kniha výborně četla, dala jsem ji prakticky na jeden zátah, styl autorky mi sedl, hlavní hrdinka a celá její rodina mi byli sympatičtí, se zápletkou jsem byla rovněž spokojená...jen ten konec, jen ten konec....prostě nevím.....

trudoš
05.11.2016 2 z 5

Když kniha začíná větou „Dovolte, abych vám vyprávěla o strachu“, čekám vážně něco víc, než jen krátkou etudu s nočním zlodějem. Přitom Mary Louise Kellyová nepíše vůbec špatně a čtivost by jí nejeden konkurent mohl závidět, ale že její román nakonec sklouzne k nemastné thrillerové verzi Deníku Bridget Jonesové, to jsem fakt nečekal. Až mi chvílemi přišlo, že zápletku vymýšlela za pochodu a i když tušila, k jakému závěru ji chce dovést, ta cesta pro ni byla malou očistou. Pominu-li několik faktických nesrovnalostí, jejichž přehlížení mě dost iritovalo, skládá se vyprávění z opatrného pátrání po rodinné minulosti a odhalování nepěkných tajemství, které mají ve čtenáři vyvolat úžas, kdyby nebyly tak obehrané. Nemluvě o konci, který získal přední místo v mém soukromém žebříčku nejhorších závěrů roku 2016. Navíc, nejen že jsem u nudné gradace usínal, ale příběhem se ještě jak červená nit line tuctová romantická linie, okořeněná bezvadnými sourozeneckými vztahy. Takže nuda nadvakrát.

ankaras
04.11.2016 5 z 5

Pěkný kousek, který se velmi dobře četl, skvělá prvotina od autorky.

Susan94
01.11.2016 2 z 5

Kulka – pořád jsem měla pocit, že to musela napsat nějaká náctiletá holka, která to bere tak trochu jako svůj deníček – neustále dlouhé popisy co si zrovna dala k jídlu toho tam je opravdu přebytek. A přesto někdo zabije vaše biologické rodiče, kulka projde vaší matkou a ještě vámi a tím jste živá. To je přece super téma, jenže se to v těch více než 300 stran někde ztratilo. Mě přišel skoro celý děj přitažený za vlasy a konec úplně scestný. Měla jsem větší očekávání.

Miro67
30.10.2016 5 z 5

Skvělý nápad a na prvotinu velmi dobře zpracovaný příběh. Carolina byla typická tichá voda,která břehy mele. Konec jsem si představovala trochu jinak, ale přesto dávám pět hvězdiček.

sandra292
27.10.2016 4 z 5

Ze zacatku me kniha chytla dej rychle ubihal byl napinavy a ctivy. V polovine knihy se mi to zdalo velmi zdlouhave uz jsem chtela dostat k zaveru a knihu docist. Zapletka takova prumerna zadne Wow na konci nebylo. Hodnitim tak 3*

Címa
24.10.2016 4 z 5

Kniha se výborně čte, až ji člověk nechce odložit z ruky a je zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet a jaký bude konec. Celé jsem ji přečetla během dvou dní, mrzí mě trochu ten konec, ten byl pro mě zklamáním. Spořádaná učitelka na univerzitě, která vede úplně poklidný život, najednou vezme vše do vlastních rukou, tomu se mi nechce až věřit. Na druhou stranu otázkou je, jak bychom se zachovali my, kdyby se to stalo nám... Těším se na další romány od této autorky.

alzbeta4340
24.10.2016 5 z 5

Román, který jsem vzala do ruky, nejedla, nepila, jen četla .... až dočetla. Výborně napsané. Navíc do dvou třetin příběhu pro mě, jako nelékaře, dokonale uvěřitelné. Konec už tak reálný není, je cítit velká snaha autorky čtenáře šokovat. A to se jí daří. Ani si už nepamatuji, kdy naposledy jsem četla knihu, která by se mi tak líbila a přitom mě její příběh tak moc lidsky zklamal.
Doporučuji všem.

kikies
20.10.2016 4 z 5

Knížka je opravdu velice zajímavá a netradiční, na první pohled i přečtení jistě zaujme každého. Děj je opravdu mistrně zpracovaný, postavy důmyslně prokreslené a celé to na vás dýchne jakousi zvláštní atmosférou.... svým způsobem i exotickou... možná je to tou francouzštinou, možná tím nepředstavitelným popisem dětského zážitku hrdinky a jeho následků do současné doby. Každopádně je fakt, že konec knihy mi ke zbytku nějak nepasoval. Je možné, že to bylo nečekaným chováním hrdinky v kombinaci s vyústěním příběhu, nebo tempem, jaké to najednou nabralo.... každopádně mi to na zbývající většinu nenavazovalo a působilo to na mě cize - to je ta jedna hvězdička dolů, malinkatá vada na jinak dokonalém díle.