Kukuřičný město: Zápisky z konce světa

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207346/bmid_kukuricny-mesto-zapisky-z-konce-sve-eyN-207346.jpg 4 100 100

Sex, skejty, cigára a kudlanky. Výstřední, originálně absurdní příběh o dospívání a konci světa. Šestnáctiletý Austin je posedlý zaznamenáváním událostí. Ve svých svérázných zápiscích vypráví, jak on a jeho nejlepší přítel Robby způsobili konec lidstva, když v malém americkém městečku omylem probudili nezastavitelnou armádu. Armádu obřích kudlanek, které zajímají jen dvě věci: jídlo a sex. Jenže kromě tohohle politováníhodného faux pas trápí Austina horší problém. Je zamilovaný do své přítelkyně Shann, ale možná taky do svého kamaráda Robbyho. Hormony blázní a ničemu nepomáhá, když se ukáže, že nakonec bude na Austinovi, aby zachránil svět. Jaké to je, když je vám šestnáct, honí vás geneticky upravení hmyzáci a přitom milujete dva lidi? To jsou dějiny. To je pravda. Přichází konec světa a nikdo o tom nemá ani tušení. Chápete, ne?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Grasshopper Jungle

Kerdix
28.06.2015 4 z 5

Co k téhle knížce říct. Je psaná způsobem, na který jsem ještě nenarazila. Na jednu stranu mě zaujala a na druhou se mi vůbec nelíbila. Rozhodně se nehodí do odpadu. Je prostě svá.

maruschka
28.06.2015 5 z 5

"Začal jsem přemejšlet nad tím, že dějiny jsou možná obrovským nepřítelem svobodný vůle. Slepě věříme, že to, co nám říkají, je pravda, i když o tom máme jen zprostředkovaný důkazy. Věříme, že víme všechno a že se z toho všeho dokážeme poučit, abysme nedělali ty samý chyby pořád dokola. Tak proč ve skutečnosti nemáme sílu se všema těma sračkama doopravdy něco udělat?"
"Nikomu nikdy nedošlo, že lidstvo může přežít jen na jeskynních malbách, knížkách a vinylovejch deskách."
"Dobrý knížky jsou o všem.
A to je celý.
Chápete, ne?"

RecycledCarrey
03.06.2015 3 z 5

Autor má vážně zajímavý styl psaní. Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale taky to nebyla žádná bomba. Na to, že jsem se na knihu těšila, mě docela zklamala. Ale na druhou stranu není špatné si přečíst něco nevšedního.:)

KS-Jerryn
25.05.2015 2 z 5

Autorův styl psaní je nevšední, ale né pro každého.

Melindaaaa
06.04.2015 4 z 5

Těžko bych si vzpomněla na nějakou ujetější knihu. Kukuřičný město není pro každého, ale kdo si k němu najde cestu, pravděpodobně si ho užije. Je to tak hrozně divné, až je to svým způsobem skvělé. A nemohla jsem se ubránit dojmu, že Austin je nový Nick Twisp (Mládí v hajzlu) :D

Ellstra
25.03.2015 5 z 5

Extrémně vtipná kniha s poutavým příběhem a sympatickým hlavním hrdinou, který řeší spousty životních problémů a líčí je tak nějak puberťácky reálně. Možná jsem prostě uhihňaná puberťačka, ale Kukuřičný město je super.

Maragad
18.02.2015 4 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa je velmi čtivá kniha, kterou ale bohužel nedocení každý. Musí na ni být ta správná nálada, aby vám příběh opravdu sedl a i tak můžete najít pár výtek. Ovšem když se na to podíváte z druhého pohledu, jde o výjimečné dílo, jež za přečtení rozhodně stojí, a já už teď vím, že pro mě to bude kniha, k níž se jednou za čas ráda vrátím.

alexandra0429
05.02.2015 5 z 5

Velmi zabavne cteni. Kniha se mi velmi libila az na konec, ktery si zaslouzil byt vice rozepsany.

Adele02
20.01.2015 3 z 5

No tak tohle byla teda HODNĚ divná jízda. Líbilo se a zároveň ne.

Jitulisko
10.01.2015 3 z 5

Téhle knize se nedá upřít nesporná originalita, humor. Avšak z mého pohledu neskutečně otravné opakování věcí stále dokola... Nesedl mi ani styl psaní...

Pihtipudas
06.01.2015 4 z 5

Kniha mě bavila, užívala jsem si čtení, je to vtipné, zábavné, neobvyklé. Trošku mě štvalo autorovo neustálé opakování určitých informací (jako by byl čtenář neschopný udržet informaci pár stran či kapitol) a určité pasáže byly lehce zdlouhavé. Ale jako celek hodnotím na výbornou včetně závěru, který jsem nečekala.

katyka
16.12.2014 5 z 5

Toto je úžasná kniha! Parádna, vtipná, zábavná, uletená, dojímavá, trochu desivá (predsa len, meter a pol vysoké modlivky nie sú nič pekného). Na základe anotácie som čakala veľa, ale kniha je ešte lepšia. Prečítajte si recenziu, a potom si prečítajte knihu. :) Stojí to za to. :) http://pravaknihomolka.wordpress.com/2014/12/16/sex-koniec-sveta-a-rock-and-roll-andrew-smith-kukuricny-mesto-recenzia/

homosexualita konec světa bisexualita

Autorovy knížky