Kufr paní Sinclairové

Kufr paní Sinclairové
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444210/bmid_kufr-pani-sinclairove-AEa-444210.jpg 4 375 375

Osudový příběh o rodinných tajemstvích, spřízněných duších a promeškaných příležitostech. Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích – fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala – nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost – snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Levné knihy

Mrs Sinclaiťs Suitcase , 2014

Maddison
10.08.2015 5 z 5

Nádherná odpočinková kniha....V naší městské knihovně jsem zatrousila do police s novinkami a sáhla jsem po této knize, jelikož mne zaujal obal...Nejenže má lákavý obal, ale je to opravdu nádherný příběh, který chytne za srdce snad každého...Příběh Dorothy mne vtáhl hned na začátku a čím více jsem se blížila konci knihy, tím pomaleji jsem se snažila číst a oddalovat konec....Bezpochyby jeden z nejkrásnějších románů, jaké jsem četla :-)

stavinohova
26.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha, měla jsem z ní trochu strach, ale výborně prolínající děj v součastnosti a za války, osudy lidí a popisy jak žili, jak fungovaly vztahy, láska mezi lidmi, za mě určitě 5 hvězdiček..

Šánka
19.07.2015 5 z 5

Moc se mně kniha líbila a krásně četla.
Dvě ženy, dva propletené příběhy, pátrání po starém rodinném tajemství, příběh babičky a vnučky. Kniha o nesplněných snech a nadějích, o touze po blízkém člověku, osudové lásce.
A já bych také chtěla objevit starý kufr, který by v sobě ukrýval tajemství. Přečtěte si jaké, stojí to za to.

bobkovylist
15.07.2015 3 z 5

Krásná obálka, krásný příběh Dorothey. Prolínání dvou časových rovin nebylo špatné, avšak příběh Roberty mě nijak nezaujal. Jako velké mínus hodnotím úryvky cizích dopisů, působí to zbytečně zmateně.

Dousabel
07.07.2015 3 z 5

No, mohlo to být o malinko lepší! Příběh Dorothey je moc pěkný, dobový a opravdu propracovaný, naproti tomu druhá dějová linie, o Robertě, se mi vůbec nelíbila, bylo to takové o ničem a autorka ji zrovna moc nepřilepšila, připadala mi hrozně nesympatická a strohá. Na konci jsem čekala nějaké překvapivé rozuzlení, ale to se nekonalo a závěr byl jedno velké klišé.
Takže za mě mírné zklamání

kika 13
26.05.2015 5 z 5

Nádherně psaný román.Je zde láska,hledání a nacházení místa ve svém životě.
Minulost se protíná se současností a naopak.
Je to velmi zajímavé pátrat po okamžicích v životech hlavní hrdinky a nejen v jejím.
A pak ten kufr......to musí být něco najít vlastně poklad.
Obálka mě také hodně oslovila a naladila na čtení,které opravdu stálo za to.
A co mě mrzí je,že paní spisovatelka napsala jen jednu knížku,třeba se dočkáme dalšího podobného románu.

krtica
22.05.2015

Zajímavá knížka, pěkně se čte od začátku do konce.

Dixinka
28.04.2015 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že jsem opět sáhla vedle. Kniha vypráví příběh z války a to téma zrovna nemusím. Ale teď lituji, že už jsem dočetla. Krásné

marlowe
25.04.2015 4 z 5

Zajímavý a kultivovaně odvyprávěný dvojpříběh; jen škoda, že si druhá polovina románu neudržela vysoko nastavenou laťku "prvního poločasu" a trochu sklouzla až kamsi k melodramatu…

Antoaneta
23.04.2015 4 z 5

Krásná obálka a velmi hezký příběh.Knihu ráda doporučím,četla se mi dobře takové milé hezké čtení.

Jenn51
19.04.2015 4 z 5

Příjemné oddychové čtení se zajímavým příběhem :-)

fruitbueno
16.04.2015 3 z 5

Tak trochu netradiční příběh o ryze ženském tématu, o mateřství (a jeho různých podobách). Linie Dorothy se měla stát stěžejní linkou celé knihy. Byla jímavá, zajímavá, jiná, čtivá a hlavně - uvěřitelná. Druhá, Robertina, ve mně vzbudila spíš srandu a kroucení hlavou. Bohužel je to na výsledném dojmu dost znát...

Ditules
05.04.2015 4 z 5

Kniha mě nejprve uchvátila nádhernou obálkou. Kladně hodnotím i časové prolínání dvou rovin, které odhaluje mírné podobnosti v životě obou hrdinek. Mírně rušivě na mě působily nálezy ostatních dopisů v knížkách. Konec mi přišel rychle useknutý.

Dadula118
01.04.2015 3 z 5

uchvácená z téhle knížky teda moc nejsem,příběh je zajímavý,ale.....

Nifredil
30.03.2015 3 z 5

Chtěla jsme dát 4 hvězdy s tím, že pro mě to budou 3,5, ale ne. ta kniha si to nezaslouží. Možná je to překladem a je to obrovská škoda, protože příběh je krásný, ale jsou tam pasáže, u kterých jsem si říkala a to jako myslí autorka vážně? I romantická záležitost se dá napsat tak, že to může být hodně příjemné a fajn čtení. Četla jsem horší knihy, ale tohle je vyloženě promarněná šance. Ve chvíli, kdy jsem si říkala, tak nakonec ano, nakonec se mi to i líbí, přišla taková sprcha, že bych knihu nejraději nedočetla. SPOILER píšu o té pasáži, kde se Philip přizná ke svému šlechtickému titulu - to byl vyloženě moment, kdy jsem vyvalila oči a říkala si, že to snad nemyslí autorka vážně, že to je napsáno tak šíleně, že větší klišé už snad ani není. Nejen, že je to naprosto zbytečné a omšelé přiznání, navíc i ten daný rozhovor s Robertou je velmi špatně napsaný. KONEC SPOILERU Proto tedy nakonec jen 3 hvězdy a to opravdu jen proto, že sám o sobě je ten válečný příběh velmi silný a byla by škoda nedat mu možnost.

Hanin
24.03.2015 5 z 5

Je skvělé, když sáhnete po autorově prvotině a příběh vás úplně pohltí.
Prolínání časových období a několika životních příběhů pomalu odkrývající důvody i důsledky je přesně to, co Kufr paní Sinclairové skrývá.
Moc příjemné počtení, určitě doporučuji.

blondajk
15.03.2015 5 z 5

Moc hezký a zároveň trochu smutný příběh o lidských touhách a přáních, některých naplněných, jiných ne. Abychom získali jedno, po čem toužíme, musíme (?) obětovat druhé. Byť ženské romány vůbec nevyhledávám, tento opravdu není klasickou červenou knihovnou, i když by se to mnohým mohlo na první pohled zdát, a stojí za přečtení. Svým způsobem je mi kniha blízká, s Robertou toho mám hodně společného, pracuju v knihkupectví, knížky miluju, jsem momentálně single a také se vyskytují v naší rodině podobná tajemství. Bohužel úplnou pravdu se stejně jako Roberta nejspíš nikdy nedozvíme, protože ti, kteří by mohli vyprávět, si svá tajemství již odnesli s sebou...

zulanek
11.03.2015 5 z 5

Krásný román,ochucený špetkou tajemství,trochou přátelství,pár kapkami lásky a výsledek? Dokonalá chutˇ a úžasný čtenářský zážitek!

Racík
11.03.2015 5 z 5

Krásný příběh, který určitě stojí za přečtení. Ze začátku se mi zdálo, že se "nezačtu", ale to brzy pominulo. Příjemné čtení, které ale nutí i k zamyšlení - někdy i nesprávná věc přinese do života lidí něco krásného. A na druhou stranu - často ve své blízkosti nevidíme, co se nabízí a po čem třeba i toužíme. Hezké čtení.

pavlinkaa
11.03.2015 5 z 5

Škoda, že nemůžu dát hvězdiček víc, tak tedy alespoň řadím knihu mezi doporučené.....
Ze začátku jsem si říkala, že kniha asi nebude nic moc, ale po pár stránkách se to rozjelo. Jak už tu jednou bylo psáno, autorka se s ničím nemaže. Bavila jsem se a klidně bych četla dál, kdyby nebyl konec. :) Ráda bych napsala víc, víc o svých pocitech, názorech, (a jako že by bylo hodně co říct) ale neudělám to, pro budoucí čtenářky této knihy, ať si užijí tento příběh po svém, opravdu za to stojí.