Si môj sen

Si môj sen https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481931/bmid_si-m-j-sen-jaD-481931.PNG 4 2 2

Kto som? série

< 2. díl

Všetko sa zdá byť v poriadku, až kým sa pred dverami nezjaví Zajo. Problémy, desivé ako zlovestné búrkové mračná, sú opäť na obzore. Dominiku začnú sužovať divné sny. Navyše musí odísť na rodinnú dovolenku a oddeliť sa od ostatných, keď ju najviac potrebujú. Ale temnota na seba nenechá dlho čakať. Koho dostane ako prvého?

Vknihách
05.04.2022 3 z 5

Bez zbytočných pripomienkových fráz či sumáru minulého dielu série, nás autorka vhodí do deja a pokračuje tam,kde Si môj osud skončil. Nakoľko mi prvá časť pripadala dosť dejovo zrýchlená, potešila som sa, že táto kniha má o 100 strán viac. Moje nadšenie ale vyprchalo už po pár stranách. Síce u autorky vidieť posun,popisuje situácie a prostredie viac, no stále som mala pocit, že mi toho v príbehu dosť uniká. Opäť sa podľa mňa autorka spoliehala na dôvtip čitateľa,ale u mňa funguje,ak je dej plynulý, napísaný "polopate". Nové postavy v príbehu boli fajn,no zanechali vo mne ešte viac otázok...jednou z nich je, aký je HADÍ ÚSMEV :\ Súrodenecký vzťah Dominiky a jej brata bol fakt zvláštny a vzťah Dominiky a Raya sa vôbec nijak nevyvinul. Tvorili ľúbiaci sa pár,ale city akosi zostali mimo príbehu aj v tejto knihe. Musím povedať, že autorka má fantáziu, potenciál,aj slušnú slovnú zásobu na tvorenie zaujímavých viet,no pre mňa tejto sérii stále niečo chýba. Niečo, čo by ma udržalo v napätí; niečo,čo by mi "otvorilo oči" a nezanechalo vo mne kopec otázok.

Hanulka
26.11.2021 4 z 5

Začátek druhého dílu byl wau. Hned mě autorka přenesla k našim postavám Raymondovi, Dominice, Sebbymu a Michalovi. Už od prvních chvil jsem byla unesena. Líbilo se mi, jak autorka začala a jak pěkně navázala na první díl.
Dokonce jsem hleděla jak puk, když Filip (na kterého jsem zapomnela a musela pátrat v hlavě kdo to vlastně je a tady dostal více prostoru) se přidal k naší skupince.
Trochu mě zamrzelo jak se Ray zachoval k Domi a i následná její reakce, ale chápala jsem, že není splachovací.

Nápad na novo staré dobrodružství byl dobře vymyšlený a opět se mi líbilo, že jsme měli možnost vidět příběh z pohledu dominiky a Raye. V tomto díle nebylo až moc akce jako v prvním, ale nebyla to oddechovka. Autorka nás tímto dílem připravila na něco, co bude v pokračování.

Jedině, co mi trochu vadilo byla rychlá dovolená Dominky v průběhu ní se na straně Raye nic moc nedělo. Očekávala jsem tam nějaké bum a trochu víc rozvinutou dovolenou Dominky s rodinou.
Nechci tady spoilerovat, pokusím se to i bez toho, ale to co se začalo dít Dominice, když byla s rodinou pryč bylo zajímavé a pak ten Zajo. Mám z něj smíšené pocity a víc převládají ty špatné pocity, ale možná se pletu a Zajo bude good Zajo.

No a co se týká konce!
1. Jsem toto vážně nečekala.
2. To její mámě nebylo divné a otevřela dveře? (pochopíte, když přečtěte)
3. Potřebuji třetí díl.

2019  70%Si môj osud