Krycí barva

Napínavý detektivní příběh a zároveň jakási společenská sonda. Odehrává se v létě 1976. Ospalý klid v honosné čtvrti v Londýně naruší neobvykle brutální vražda staré dámy. Pachatel nenechal po sobě žádné stopy a neexistuje ani žádný motiv k vraždě...

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50318/kryci-barva-K9E-50318.jpg 3.412
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Odeon

A Coat of Varnish, 1979

Kniha Krycí barva

DeepSea21
25.05.2020

Zajímavá atmosféra.
Knížka se mi docela líbila a to,že se autor nesoustředil pouze na případ,ale i na charaktery postav vždy ocením.

TheRaven
27.07.2019

Moje druhé setkání s autorem (před mnoha lety čteny Cesty moudrosti, ale vzpomínky na ně už jsou jen mlhavé). Určitě nečíst primárně jako detektivku, byť se případ vine celou knihou a poutavost se mu upřít nedá. Podstatnější jsou dialogy rozvíjející různá společenská témata, jak koneckonců naznačuje už anotace (od společenského uspořádání či naší živočišné přirozenosti po trest smrti). Za pozornost stojí zajímavé, nečernobílé charaktery i vztahy mezi nimi. Velmi pozvolný děj, který se obejde bez náhlých zvratů, ale možná i v tom je kouzlo Krycí barvy.

Hanka_Bohmova
04.08.2018

Bylo pro mě obtížné překousnout dojem, že autor neustále nasvětluje a načíná další a další zajímavá témata, aniž by některé nechal pořádně rozvinout. Dost mě to unavovalo.

babicka_amalka
13.02.2017

četlo se dobře, a k tomu Londýn - co dodat ;-)

Charles Percy Snow
anglická, 1905 - 1980