Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245787/bmid_kruh-Y89-245787.jpg 4 291 90

Mae Hollandová získala práci v Circlu, nejsilnější internetové společnosti na světě, a nemůže uvěřit svému štěstí. Otevřely se jí tím nejen dveře do světa milých a pracovitých lidí, ale i sportovních klubů, skvělých restaurací a luxusu. Zaměstnanci Circlu používají nejmodernější technické vymoženosti, nosí nejkvalitnější oblečení, stojí u zrodu nových trendů a dokážou svými nápady a oddaností obrátit běh světových událostí k lepšímu. Navíc ve všech situacích drží pospolu a o každém svém kroku se informují na sociálních sítích. Mae tak víří v kruhu pracovních povinností, virtuálního přátelství, rostoucí sebedůvěry a stále větší zodpovědnosti a ani si nevšimne, jak se vzdaluje běžnému kontaktu s rodiči a přáteli… Opravdu chceme jeden o druhém vědět všechno, nebo je to na škodu? Máme ve světě sdílení informací ještě právo na tajemství a soukromí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Circle , 2013

mig20
20.01.2017 4 z 5

Knizka super, jen jsem zklamana trochu z toho konce :)

tweed
10.01.2017 2 z 5

Proč jsem šáhla po této knížce?
Protože vyjde film s Emmou Watson a já ráda čtu knížky dříve, než vidím film.
Navíc dle traileru se zdálo, že půjde o knihu se silnou hlavní hrdinkou, která má mozek...
ale ne.
Hlavní hrdinka je primitivní blbka bez vlastního názoru.
Chápu, asi by bylo náročnější zmanipulovat někoho, kdo myslí komplexněji než šumící tráva,
nicméně určitě by se to lépe četlo.
Aspoň, že to bylo dobře napsáno.
A tím dobře nemyslím dobře. Myslím tím čtivě.
Každopádně sektářství vnitřního korporátního prostředí bylo vystihnuto výborně, nejednou jsem se musela smát (se smutnou slzičkou v oku).

denyjanostik
28.10.2016 4 z 5

Skvelá kniha. Děsivá. Četla jsem hned po Dlouhém pochodu od Kinga a musím teď dát něco oddechovějšího teda, protože tímhle tempem bych tyhle témata nemusela zvládnout :D Mám chuť smazat všechny sociálně sítě, ale něco mi v tom brání, což je po téhle knížce dost strašidlený. Je to hodně nadčasové a měli bychom se všichni zamyslet, protože je možné, že časem.. za několik desítek let, bychom k tomuto mohli také dospět..

beanstk
06.10.2016 5 z 5

Při čtení neodbytně naskakují jména jako Google a Facebook :-)

lucifuk
04.10.2016 5 z 5

Ostal som poriadne znepokojený!

daPhytCZ
14.07.2016 5 z 5

Wow, přečteno doslova jedním dechem.
Se současným rozmachem sociálních sítí, internetu věcí a megakorporací až mrazí, jak blízko je možnost, že se něco podobného začne dít i v reálném světě.
1984 pro 21. století.
PS: Nezapomeňte mi poslat smajly :)

upol
12.04.2016 2 z 5

Nedočetla jsem.

Lumine
14.02.2016 5 z 5

Wow.
Chci napsat.
Woow.

Kniha by se dala nazvat jako ,,Zrození Velkého bratra". Stále pořádně nevím, co si myslet. Ty představy byly děsivé, ale ještě děsivější bylo, jak málo jsem měla argumentů, kterými bych to poslala k zemi. Děsivé bylo, jak skutečně to vypadalo. Stále věřím, že bychom něco takového nedopustili a upřimně doufám, že se něčeho takového nedožiji. Zlatý Facebook. ._.
A ten konec. Špica! Celou tu dobu, už od začátku knihy si člověk říká, jak předvídatelný konec to bude mít, ale pak přijde konec a vy jenom udiveně koukáte na knihu, která končí příliš brzo.
Za mě 5*. Skvělý příběh.

Elisa.Beth
01.01.2016 4 z 5

Za tuto knihu jsem ráda. Ano, je to dystopie občas přitažená za uši, ale kniha nabízí spoustu podnětů k tomu, abychom se zamysleli nad křehkostí vztahu mezi našimi osobními životy a internetovým světem. Chvíli mi to dalo, než jsem knize začla "věřit" a vlastně jsem jí nikdy tak úplně "nevěřila". Dlouhou chvíli jsem pak nechápala komentáře na přebalu knihy o propracovanosti vedlejších postav. Jenže ono vykreslit postavy, které se normálně "na živo" s ostatními baví jen pár minut denně a i do této běžné denní komunikace protlačují strohost typu líbí se mi/ nelíbí se mi (smajl/ nesmajl) či by dokonce raději pro efektivnost a přesnost mluvili prostřednictvím čísel...nejde dost rychle. Rozhodně to není kniha, která by mluvila pouze o vlivu sociálních sítí. Je to kniha, ve které autor komplexně uvažuje o vztahu naší osobní a internetové identity, chtíči všech všechno vědět a očekávání druhých, že všechno si vždy a všude přeci můžeme zjistit a máme vědět...jen se to v té dystopii samozřejmě nehezky zvrtne...do totality. Kdo není transparentní a nevíme o každém jeho kroku, není upřímnmý a nejspíš něco skrývá.

Circle je společnost, která přichází s četnými novými technologiemi a možnosti sítě využívá mnohdy na první pohled pro dobro věci, avšak je potřeba zauvažovat, do jaké míry je toto dobro skutečným dobrem (čipy v kostech dětí omezují riziko únosu dítěte/ malé kamerky, velké asi jako nehet u palce, lípnete libovolně kamkoliv, i na list stromu či rákos, a sledujete cokoliv a kdykoliv/ a mnoho dalšího, horšího...) Román v závěru vlastně ukazuje, co by se mohlo stát, když se smíchá politika s internetem.

jana1599
01.12.2015 3 z 5

Novodobý "1984" nebo "Konec civilizace", s hrozbami internetového věku, dovedenými do extrému. Hlavní hrdinku nebudete mít rádi.

zfilmováno americká literatura

Dave Eggers