Krtko a leto

Krtko a leto https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459760/bmid_krtko-a-leto-bbh-459760.jpg 5 35 7

Péťa Z.
24.11.2022 5 z 5

Roztomilý příběh o krtkovi, který se staral o květinovou zahrádku.
Protože kytičky okusovaly lakomé housenky, co chtěly všechno jen pro sebe, krtek zavřel housenky do sklípku v pařezu, aby po nich mohl se sýkorkou dát tu spoušť dohromady. A mezitím, co uvadlé kytičky zaléval a zaléval, z housenek se vylíhli krásní motýli.

Tyyynab
10.10.2022 1 z 5

(SPOILER) Příběh mi přijde hloupý a pro děti matoucí ze dvou důvodů: 1) housenky jsou kárány a následně trestány za to, že okusují krtkovy květiny v zahrádce... Budiž, ale to je jejich přirozenost, prostě se tím živí a takhle to je, není to dobré ani špatné. Následně jsou zavřeny, aby se polepšily, což vlastně nevím úplně, jak je myšleno. Jakože už nikdy nebudou žrát? 2) po jejich uzavření se z nich stanou (bez jídla) motýli. Bohužel k tomu, aby byli "krásní" motýli, je potřeba ožrat pár květin... A ve chvíli, kdy se v motýly změní, je náhle vše krásné a v pořádku. Už jsou tím jako napravené? Akorát že ti motýli se rozmnoží a budou další housenky, milý krtku. Nevím, jestli se mi toto zkreslující a problémy zahlazující vidění světa chce předávat malým dětem.

jarkaska
10.02.2022 5 z 5

Opět krásné leporelko s krtečkem

Miriam2017
11.12.2021 5 z 5

Asi najobľúbenejšie leporelá u nás sú táto séria. Obrázky sú pestré, text zaujímavý.

Laurinka1000
18.10.2020 5 z 5

Hezké pro děti

MinaHawke
07.02.2018 5 z 5

Krásný krteček, ten nikdy neomrzí.

xLostris
09.08.2013 5 z 5

Za nás tato knížečka ještě nebyla, ani postavička sýkorky, přesto jsme si ji oblíbili i jako dospělí. Máme jí s rodinou moc rádi.