Krtek a zelená hvězda

Krtek a zelená hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372779/bmid_krtek-a-zelena-hvezda-65cf9bbb85303.jpg 5 88 15

Tři příhody oblíbeného hrdiny v sametovém kožíšku. V prvním příběhu se Krtek se svými kamarády snaží umístit na nebe svítící kamínek, v dalším si opraví rozbité paraplíčko ze smetiště a nakonec se vznáší vzduchem jako plynový balónek.

Naďa2411
14.11.2023 5 z 5

Pěkná povídka, ve které se Krteček chce podělit se svým objevem. Berte si z ní příklad - nejen děti. Nebuďte lakomí a dělejte si radost z obyčejných věcí. Večerní hvězdy vám každý den svítí a určitě tam uvidíte tu Krtkovu. Připomenuto nyní v aknize.

LunaL.
18.11.2022 5 z 5

Tenhle díl se nám líbí víc jako knížka, než minifilm. Příběh je hodně pohádkový, moc se nám s dětmi líbí část, jak Krteček pluje na měsíci noční oblohou.

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Kdo by neznal Krtečka a jeho příhody. A znáte někoho, kdo Krtečka nemá rád? Ani já nejsem výjimkou.

Atara16
24.08.2022 5 z 5

Krteček klasika ....netřeba slov....

MinaHawke
26.05.2022 5 z 5

Krtečka mám ráda pořád i syn ho má rád.

Kontryhelka
01.02.2022 5 z 5

Nádherná klasika, která opravdu nepotřebuje širšího rozboru. Spousta generací byla a je Krtečkem ovlivněna a fascinována. Krásný příběh a kresby a i filmové zpracování učinily z Krtečka nesmrtelnou dětskou postavičku.

EvikU.
30.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Krtek je prostě krtek, večerníček je super právě proto, že moc nemluví a je tak krásně malovaný. A kniha je krásná v tom, že je tam mnohem víc. Např. u zeleného kamínku je v knize ukázáno, jak krtek myslí, má z kamínku radost, ale chtěl by ho dát na oblohu, aby z něj měli radost i ostatní zvířátka. Už i pro nejmenší čtenáře to učí přemýšlet a zamyslet se nad životem. Dokonalá kniha. Moje všechny 3 dcery krtka milují stejně jako já.

Pedruska01
25.10.2020 5 z 5

Krteček je vážně pro desítky a desítky generací - klasického českého krtečka nejde nemít rádo. Je to milá a krásná postavička se spoustou kamarádů, se kterými společně zažijete různá velká dobrodružství. I když již pro dospělého je knížka tenká a rychle přečtená, navíc s krásnými ilustracemi, pro děti to bude to pravé. :)

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem také přečetla několikrát, především hlavně mladší sestře před spaním. Krteček je prostě nejlepší kámoš na vždycky.

Abukšákul
05.10.2019 5 z 5

Četli jsme x krát, ale nikdy se neomrzí. Kluci krtečka milují. Od miminek až doteď =) Krásné tři příběhy - Zelená hvězda, Paraplíčko a V sedmém nebi. A ty ilustrace, prostě nádhera =) Vhodné pro čtení malým dětem, první čtení či unavené rodiče =) Doporučujeme...

hroneczek
24.10.2017 5 z 5

Krtka prostě miluji a to v jakékoli formě. Kniha je vhodná pro začínající malé čtenáře.

havranice
08.05.2017 4 z 5

Tento příběh jsem ve filmové podobě měla jako dítě z krtečka nejradši, tak jsem dětem pořídila knížku. Je celkově pěkná, ale nepřijde mi ten text nějak skvěle napsaný, nečte se mi místy dobře, jsou tam stylisticky místa, která mi prostě nějak neladí, působí na mě rušivě. Jinak příběh jako takový je kouzelný.

Hoshi
08.03.2017 5 z 5

Z této knížečky se mi nejvíce líbil a stále líbí příběh první - krtek a zelená hvězda. Krásné, něžné, odpočinkové :)

veronie
27.10.2016 5 z 5

Momentálně je u nás krtek velmi oblíben a tak jsme jako čtení na dobrou noc zařadili i knížky s tímto tématem. Příběhy jsou napsány moc hezky a za mě jsou lepší než zfilmovaná verze.

Petrstik
20.10.2012 5 z 5

Tři příběhy o populárním krtečkovi z nichž dva byli zfilmované, ale které se přesto liší od filmové verze.

pro děti Večerníček krtek

Autoři knihy

Zdeněk Miler
česká, 1921 - 2011
Hana Doskočilová
česká, 1936 - 2019

Kniha Krtek a zelená hvězda je v