Dračí domov

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pouť zubožených draků a jejich lidských průvodců pokračuje. Po Deštné řece směřují ke starodávnému městu Kelsingra – ztracenému domovu draků a tajemných Elderlingů. Čekají, že v něm najdou nové útočiště, kde budou platit jejich vlastní pravidla a zákony, které nebudou svázány žádnými předsudky. Je ale Kelsingra skutečná? Není to pouhý střípek naděje skrytý hluboko v dračí paměti? Draci i lidé zjišťují, že je těžká cesta neznámou divočinou zvláštním a nebezpečným způsobem mění. Vzájemné pouto se sice upevňuje, všechny však sužuje hlad, povodně a predátoři. Ty největší hrozby však číhají přímo mezi nimi a snižují šanci na to, že všichni dorazí Kelsingry živí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423076/big_draci-domov-X6I-423076.jpg 4.322
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Dračí domov

SBH
30. září

(+ SPOILER) Tato kniha patří k těm, které zpochybňují hodnocení všech předchozích. Je tak skvělá, že pět hvězdiček je pro ni málo.
Asi nejsilnějším dojmem je skutečnost, že mě pokaždé úplně pohltila. Octla jsem se na plavidle deroucím se proti proudu divoké a nebezpečné řeky, dusila se pod hladinou při nečekaném úderu záplavové vlny, stříkala na mě krev a lehce rozechvívaly něžné doteky prstů milující osoby. Říká se tomu atmosféra? Nebo mistrně zvládnuté popisy? Autorka prostě umí.
Další skvělou složkou jsou postavy. Mým favoritem je jednoznačně Sedric, ačkoli mu všichni ostatní zdatně šlapou na paty. Miluju jeho rozervanou duši, fňukání prokládané zdravým pragmatismem, chamtivost zahnanou na útěk laskavostí a dobrým srdcem. Zatím se musel poprat se všemi svými démony, ostatně stejně jako všichni ostatní. V té souvislosti uvažuju, jestli dostane podobnou nakládačku i Hest, nebo je prostě odstaven na desátou kolej, jelikož je to sobý hnusec.
Musím zmínit i důvtipně pojatý příběh chovatelů ptactva Ereka a Detozi, který se nám jednak hezky vyvinul a zároveň jeho pomocí je čtenář informován o důležitých událostech ve městech Deštné divočiny.
Nechci se navážet do překladatele, ale bohužel z mnohých vět je angličtina cítit víc, než je zdrávo, třeba použití slovesného vidu mě občas praštilo do očí, ovšem viníkem je jednoznačně korektor – ach, jaké překvapení. Tuhle funkci by nakladatelé měli plošně zrušit, ušetří finance a na kvalitě knih to stejně nikdo nepozná.
Příběh mě omámil natolik, že jsem pár dní nebyla schopná fungovat v normálním světě. Občas mě dohnal k slzám dojetí, někdy jsem musela knihu odložit, protože toho napětí na mě bylo moc (nic nevydržím, vím to o sobě). Takže bych opravdu uvítala větší dávku humoru, ale poté bych už Dračí domov musela požádat o ruku.
Vřele doporučuji.

Gindolfin
12. června

Hodně dobré, dějové linky nejsou natahované ad absurdum - hrdinové spolu mluví. Originální. Napínavé.


Eile-en
14.07.2020

Na druhý díl se rozhodně vyplatilo počkat! Někdo byl prvním dílem zklamaný, ale mně se líbil. Byly v něm náznaky toho, že tato cesta draků a jejich strážců bude téměř epická a Dračí domov byl potvrzením :) Putování se rozjelo na plné obrátky, přišlo mnoho zajímavých okamžiků, které mi nedovolily se od knihy odtrhnout. Teď nezbývá nic jiného než počkat na třetí díl!

nipaaaa
29.04.2020

Druhý díl byl úžasný. Moc se těším na další

Keradin
19.04.2020

Úplně souhlasím s předešlými komentáři. První díl může být pro některé takový dost utahaný kde se nic neděje ( mě se přes to hodně líbil) postavy vám prostě přirostou k srdci a ve druhém díle absolutně. Alice jsem držel palce, aby jí vyšlo všechno v co doufá, a dokonce i takového Sedrika prostě člověk začne mít rád.

Navíc do toho ve dvojce je putování v plném proudu (doslova :D) užil jsem si každý kousek knihy. Kurnik jak já se těším až v květnu vyjde Dračí město :o)

Mornau
12.03.2020

Druhý díl byl lepší než první. Kdybych nemusela dělat i jiné věci, přečetla bych ji v kuse.
Kniha mne hodně bavila a už se těším na další díl.

Deaner
28.02.2020

Dejte této sérii ještě šanci.
Druhý díl byl lepší než první. Soužití draků, strážců a členů posádky dal pokračuje a plyne tak akorát.
Knihu jsem si velice užil a přečetl jsem ji během chvilky. Netrpělivě čekám na třetí díl.
Pozn. Hodnocení by měla mít vyšší, kolem 75-80%.

JardaZHané
15.02.2020

Už se nemůžu dočkat třetího dílu, ty první dva jsem doslova zhltl...