Kronika rodu Spiderwickovcov 4. Železný strom

Tri obyčajné deti Jared, Simon a Mallory Graceovci vstúpili do iného sveta - a pritom neodišli z tohto! Dvojica talentovaných autorov Tony DiTerlizzi a Holly Blacková riskovala všetko, aby ich pozoruhodné rozprávanie uzrelo svetlo sveta. Päť kníh - jedno vzrušujúce dobrodružstvo - Kroniky rodu Spiderwickovcov!

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95419/kronika-rodu-spiderw-95419.jpg 4.3170

Kronika rodu Spiderwicků 4.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Ikar (SK)

The Spiderwick Chronicles IV: The Ironwood Tree, 2004

Kniha Kronika rodu Spiderwickovcov 4. Železný strom

trudoš
04.08.2019

Mnohem akčnější než předchozí díl, především díky blížícímu se závěru, přičemž tentokrát si autoři neberou servítky a to i v rámci literatury pro dospělé. Nadále však kniha připomíná spíš jen kapitolu z většího celku, než plnohodnotnou epizodu a nebýt fantastických ilustrací Tonyho DiTerlizziho, asi bych takovým nadšením neoplýval. Ovšem jako román pro začínající čtenáře perfektní, je to kouzelné, napínavé i zábavné. A hlavně krátké. Holly Blacková zkrátka evidentně ví, co dělá. Snad jen že ústřední trojice sourozenců se k sobě občas chová vážně pitomě. Ale to už je myslím úděl všech sourozeneckých partií - kdo v mládí nezažil nebo nemá děti vlastní, nemá šanci pochopit.
Strom ze železa je plný zásadních zvratů, které sice ještě nic pořádně neosvětlí, ale popoženou události k finálnímu střetu kroky přímo sedmimílovými. Rozhodně jsem tedy zvědav, jakým způsobem hodlají spolutvůrci v průběhu posledního dílu všechny načrtnuté linie uzavřít, když jim samotná rozehrávka trvala tak dlouho.

NerZhul
25.01.2019

Moc se mi líbila pasáž příběhu která ve filmu vůbec nebyla, ale docela to kazilo to šišlání trpaslíků :/ občas jsem musel některou větu přečíst víckrát než mi došlo co znamená, za mě asi zatím nejhorší zpracování ''trpasličtiny''

Mistr119
07.07.2017

Série pomalu vrcholí... :)

Smrtka92
07.04.2015

Je super taková před závěrenečná kniha jsem zvědavá fakt na závěr

knihomolka01
02.11.2014

Zas další krásný díl, ale musím se přiznat že to trpasličí šišlání mi šlo fakt na nervy.:D

Karoli282
16.08.2014

Povedená kniha, ale předchozí díly mě zaujaly víc.

LucieRej
08.06.2013

Teda rozumět těm šišlavým trpaslíkům to bylo něco :D Ale jinak opět povedený příběh. A opět škoda, že je to vždy tak krátké.

Eneo
02.08.2012

Přijde mi, že to postupem dalších knih trochu ztrácí na kvalitě... Je to velice čtivé, ale s prvním dílem to moc nechci srovnávat.