Kronika křesťanství

Kronika křesťanství https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174395/kronika-krestanstvi-174395.peg 5 2 1

Na závěr druhého tisíciletí existence křesťanství si čtenář naší kroniky může připomenout všechny klíčové momenty historie tohoto vyznání v jeho historicky i místně pestrých podobách. Kniha sleduje vlivy křesťanství na společenský vývoj, proměny jeho věroučné i institucionální podoby, přibližuje významné osobnosti křesťanských náboženství atd. Bohatá obrazová dokumentace obsahuje stovky reprodukcí děl sakrálního umění.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR) , Fortuna Print

Chronik des Christentums

fes
16.04.2015

Jde o vskutku výpravné, nádherně graficky a fotograficky vybavené a seriozně se tvářící dílo německých autorů. Bohužel však při četbě záhy vyjdou najevo jejich příliš zjevné věroučné předsudky, které práci degradují bezmála na úroveň agitky. Hned v prvé kapitole se tak čtenář "dozví" např. to, že:
"církev se oddělila od falešných učitelů" (uvedeno jako fakt, ne jako církevní tvrzení);
"je jisté, že Ježíšovi následovníci se s ním po smrti setkali";
"pro historiky by mělo zůstat tezí, kterou je třeba vzít v úvahu, že Bůh se nedá měřit vědecko-historickými kategoriemi";
"nemyslitelné je, že by si církev založená na nepravdách či podvodech prorazila cestu až na konec světa";
atd. atp.
Jeden nepodložený, ideologický a zcela nevědecký blábol za druhým.
Ona kniha ovšem obsahuje i řadu dobrých informací, které je dobré znát obecně.

Autorovy knížky

Uwe Birnstein