Mé jméno je Nikdo

Mé jméno je Nikdo https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330956/bmid_me-jmeno-je-nikdo-zj8-330956.jpg 4 164 41

Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům, které kdy měla, a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu. Reagan je od dětství cvičená v boji na život a na smrt a umí bravurně zacházet s jakoukoli zbraní, protože se od ní očekává, že půjde ve stopách rodičů a rozšíří řady nejmocnější tajné služby na světě, Černých andělů. Zamilovat se do kluka od vedle rozhodně neměla v plánu. Nyní se musí rozhodnout, jestli využije své obrovské předpoklady a vrhne se do života plného nebezpečí, pro který byla vychována, nebo poslechne srdce a zvolí existenci obyčejného člověka, po níž vždycky toužila. Když jí ale nepřátelé unesou rodiče, jde rozhodování stranou. Reagan velice rychle zjistí, jak moc se ostrá akce liší od výcviku, a jestli se může spolehnout na lidi kolem sebe. Zvlášť na ty, kterým dosud musela lhát. Zoufalá a vyděšená v sobě musí najít Černého anděla…... celý text

Romány Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Mystery Press

You Don't Know My Name , 2017

Anne Leyyd
10.03.2018 4 z 5

Tedy... nečekala jsem, že to přečtu tak rychle, ale 3/4 knihy jsem přečetla téměř na jeden zátah.

Autorka píše velmi čtivě, příběh nemá žádná hluchá místa. Postavy jsou příjemné a celkem rychle si je člověk oblíbí. Nebýt toho, že 2 hlavní hrdinové byli tak mladí (kolem 17 let), působila by kniha více reálně. Některým pasážím (např. tomu, že se Reagan a Luke dostali na misi a ten jejich "podvod" + to, že Lukovi o Černých andělech tak záhy vše vyzradili) jsem prostě nedovedla uvěřit. Ale pokud přimhouřím oči, pak jsem byla s příběhem velmi spokojená.

Konec byl zcela nečekaný, protože mě ani ve snu nenapadlo, že poté, jak se příběh vcelku vyvíjel, udělá autorka takovýto obrat! Moc se těším na pokračování, snad se ho dočkáme.

Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům kolem 15 let. To je myslím i cílová skupina. A starším čtenářům v případě, že chcete něco kvalitně napsaného, čtivého a nebude-li vám vadit přimhouřit sem tam u něčeho oči.

Gabetka
02.03.2018 3 z 5

Začátek se vlekl, pořád jsem očekávala, co se stane, a ono to pořád nepřicházelo. Ale když se příběh konečně naplno rozjel, byl vážně čtivý, napínavý a za mě i možná trochu překvapivý. Šlo o první díl série, proto nejspíš delší seznámení s podstatou a problémy hlavní postavy. Doufám, že pokračování bude, protože jsem zvědavá, jak Reagan půjde za svým cílem.

Vikos
06.02.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která vás k sobě přilepí jako mucholapka, takže nemůžete od ní.

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Možná už tak úplně nezapadám do věkové kategorie, pro kterou je tahle kniha určená. Rozhodně to ale neznamená, že by se mi nelíbila. Možná je příběh malinko přitažený za vlasy, ale přesto je velice čtivý. Reagan je sympatická a děj je správně napínavý. I slzička ukápla. Jsem zvědavá, zda u nás vyjde i další díl a rozhodně v takovém případě plánuji si jej pořídit.

Sophie22
22.01.2018 4 z 5

Taková oddechová kniha, kterou jsem měl za dva dny přečtenou. Nelituji, že jsem ji četla a určitě si od spisovatelky přečtu nějakou další.

nelka1
30.12.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Doporučuji přečíst.

Dakarianna
15.10.2017 4 z 5

Čekala jsem průměrnou YA oddechovku, ale jsem příjemně překvapená. Je super, že to nebylo jenom teenegerovské fňukání, ale byla tam i spousta akce. Strašně zajímavý námět a postavy, kniha mě obravdu bavila.

Tofinka
06.10.2017 4 z 5

Svělá kniha od které se jen tak neodtrhnete... Určitě doporučuji!

Reagan mi byla velmi sympatická a chvílemi jsem ji i litovala, že má tak komplikovaný život plný lží. A ten konec? Stěží jsem zadržovala slzy... Už mi zbývá jen se těšit na další díl. :D

blázendoknih
05.10.2017 4 z 5

Skvělá oddechová kniha! Jako dělaná na dlouhé cesty vlakem nebo autobusem...

warca
21.08.2017 3 z 5

První polovina byl jen takový úvod a kniha se rozjela až k úplnému konci.

SimonaPrihodov
03.08.2017

"Bojovnice. Lhářka. Studentka. Špionka."

Kniha je hezky propracovaná, postavy s krásným charismem. Reagan je silná dívka kterou kde co nerozhodí. Doufám že druhý díl bude taky tak boží jako tento. :)
DOPORUČUJI!

Aires
25.07.2017 5 z 5

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)

Channach
22.07.2017 4 z 5

Prolog je bravurní, a ačkoli mívám často problém se do knih začíst, tento příběh mě ihned dostal a já jsem jej začala hltat, dokud jsem ho nedorazila. Nápad se mi moc líbil. Pro teenagery ideální. Já, třicítka, co má načteno, jsem prokoukla jistá klišé a sem tam převrátila oči. Více v mé recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

elisabeth03
21.07.2017 5 z 5

Super knížka!! Postavy s příjemným charakterem!! Doufám, že autorka tento skvělý příběh nezkazí druhým dílem.

1Světluška2
10.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha přečtena za jeden vecer. Úplně ji zbožňuji. Všechny jsem si v knize oblíbila a to se mi jeste nestalo. K téhle knize neni co dodat....

Blaufik
02.07.2017 5 z 5

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

Richisa
20.06.2017 3 z 5

Být mi o 15 let méně tak tuhle knihu žeru. Nelze ji upřít čtivost a napětí, ale bojím se, že ten příběh je hodně velký nesmysl... Moje chyba, že mi nedošlo že Young adult román je v podstatě totéž co dívčí román...
Další díly si asi nepřečtu, ale rozhodně doporučuji náctiletým

Ketesh
06.06.2017 3 z 5

Kniha se mi tématikou trefila do noty. Jen jsem se prvních několik desítek stránek nemohla začíst a vadilo mi snad všechno. Chaotické střídání scén i jazyka. Pak se děj ustálil a když se autorka konečně dostala k tomu, co chce napsat, tak mezi slohovými styly přestala skákat jak blecha a vše bylo v pořádku.

Gewinner
05.06.2017 5 z 5

Young adult román, který naprosto naplnil má očekávání. A jelikož se jedná o první díl série, moc rád si počkám na další. Autorka už údajně pracuje na třetím :-)

Pasadenka
31.05.2017 3 z 5

Mé jméno je… koho to vlastně zajímá? Ano, je to jako film spy kids se vším všudy. Tedy alespoň ten pocit z toho příběhu. Jako knížka pro náctileté, kteří nemají příliš mnoho zářezů na své záložce, to ujde. Jako jedna ze stovek knížek, které mám za sebou je to spíš nuda. Ano, jsou tam docela světlé záblesky zajímavých okamžiků a utrápené malé super špionky, která zažívá lásku svého života, ale… autorka to podle mě napsala příliš povrchně a celé vyprávění působí až pateticky směšně. A to neříkám z pohledu průměru, ale z pohledu toho nejlepšího, co mám přečtené a žánrově se dotýká příběhu. Na druhé straně uznávám, že forma je čtivá a díky spíše kratšímu rozsahu to čtenáře nutí, aby se posouval dál. :)

První část, která nás zasadí do příběhu a vykreslí hlavní postavy je poutavá. Ale to bude mou slabostí pro holky, které sudba donutí stát se mistryněmi a zároveň musejí skrývat své pravé já, city nevyjímaje. Druhá, akční část mi přišla jako rychlé vyústění příběhu někam, aby to vůbec mělo nějaký smysl. Závěr je pak jenom ohřívání polívčičky pro další díl. Vypadalo to docela fajn, hodnocení až absurdně kladné :) ale výsledek spíš plný rozpaků. I tak se těším na dvojku. Zajímá mě, jestli se autorka posune dál a jak si poradí s načatým universem.