Kroky k slnku

Kroky k slnku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263703/bmid_kroky-k-slnku-263703.jpg 4 152 152

Pôsobivý a ľudsky dojímavý román s nádherným príbehom a dôležitým odkazom. Keď ničivá vlna cunami zasiahne indické pobrežie, sestry Ahaljá a Sítá sa stanú sirotami bez domova. Cestou do kláštora, v ktorom vidia jediné bezpečné útočisko, padnú do rúk kupliarom a ocitnú sa vo svete nelegálneho obchodu s ľuďmi. Na opačnom konci sveta vo Washingtone právnik Thomas Clarke po náhlom úmrtí trojmesačnej dcérky, následnom odcudzení sa s manželkou a problémoch v zamestnaní urobí osudné životné rozhodnutie. Odchádza do Indie a svoje nové poslanie nachádza v záchrane Ahalje a Síty.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (SK)

A Walk Across The Sun , 2011

evasamankova
18.08.2013 2 z 5

Kniha o zajímavém a velmi znepokojujícím tématu - obchodu s "bílým masem". Anotace slibuje velký dramatický zážitek, proto jsem asi měla trochu jiná očekávání. Ve skutečnosti už od začátku, a vydrželo mi to po celou dobu, mi vadil autorův vypravěčský styl. Jeho vyjadřování v krátkých větách posouvalo děj sice velmi rychle vpřed, ale také díky tomu to vyznívalo vše velmi stroze. Odříkané tak nějak z povinnosti, bez jiskry a zapálení. Snad jako povinný školní sloh. Navzdory takto silnému tématu, mě po většinu doby kniha nudila.
Dobrý vypravěč dovede udělat i z mála velkou knihu. A. Corbanovi se to navzdory silnému tématu nepodařilo.
Tudíž za námět plný počet, za samotné zpracování hvězda jediná.

soltera
01.06.2013 4 z 5

Áno súhlasím, dobrá kniha, zaujímavá a veľmi dobre sa čítala. Len mi nedá, aby som nenapísala svoje sklamanie. Cakala som skutočný boj právnika, ktorému došlo, čo je v živote dôležité, ale nepáčilo sa mi, že skôr to bolo o tom, že ak má niekto otecka a z toho vyplývajúce známosti a dobrých kamarátov, môže dokázať nemožné a pritom väčšinou len postávať a čakať, kým druhí riskujú. Uvedomelého dobrovoľníka si predstavujem inak. Ale doporučujem knihu prečítať, lebo núti rozmýšľať o veciach, ktoré ak sa nás netýkajú, tak sa zdajú pre náš svet neskutočné a pritom sa dejú denne okolo nás. Rovnako sa mi veľmi páčilo typicky "mužské" riešenie problémov hlavného hrdinu :)

LiLLu
03.01.2013 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla, je to moc dobře napsané, čtivé, od začátku do konce mě příběh držel v napětí. Jsem ráda, že autor příliš detailně nepopisoval znásilňování a pocity dívek.....,už tak to bylo těžké číst, čím vším si ve skutečnosti takové dívky procházejí.
Dalo by se sem napsat hodně - ale ve zkratce: silný příběh

Martuli
02.01.2013

Úžasný napínavý román s odkazem na to, vůči čemu bychom neměli zlstat lhostejní.