Kríž a ruža

Kríž a ruža https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93383/kriz-a-ruza-93383.jpg 3 4 3

Historický román sa odohráva na začiatku 18. storočia vo Francúzsku. V roku 1715 zomiera kráľ Slnko, a keďže následník trónu je ešte neplnoletý, vládu preberá regent Filip Orleánsky. Regentstvo... obdobie najväčšej elegancie, rafinovanosti, rozkoší, nerestí, ale aj najbezuzdnejších zábav, najstrašnejších krutostí, obdobie, keď po smrti Ľudovíta XIV. celú samopašnú spoločnosť zachváti ruja hýrenia. A v tomto víre, kde sa krúti zlato a láska, chlipnosť a prepych, sa zjaví muž. Nevie, kto je, nepozná ani svoje pravé meno, volajú ho Gilles, skratka a dobre Gilles. Zabili mu adoptívneho otca, uniesli tú, ktorú ľúbil, bili ho, trýznili, obvinili z najhorších zločinov a odsúdili na smrť. Ale on prežije a bojuje. A s ním Stratenci, hrdinovia a páriovia kráľovského vojska... Je tu však ďalšia moc, ktorá ho chráni a pomáha mu, moc tajnej sekty, ktorej meno sa nikto neodváži vysloviť nahlas, so záhadným heslom KRÍŽ A RUŽA...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Smena

La brigade des enfants perdus

Igor1311
22.08.2018 4 z 5

velmi slušne napísaný príbeh o zhýralosti francuzskej šľachty a o pomste mladého chlapca, ktorý sa dostane do vysokej spoločnosti vplyvnych ľudí, ktorá mu umožní pomstit sa....sčasti mi to pripomína dumasove diela s tou výnimkou, že zápletka bola už teraz v prvej kapitole

lusila
04.03.2018 4 z 5

Klasický dobrodružno-historický príbeh, myslím, že bol sfilmovaný. Ak máte radi Troch mušketierov, či Čierneho tulipána, bude sa vám páčiť.

RADIN
27.04.2017 2 z 5