Kriminalistický případ s opicí

Kriminalistický případ s opicí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176801/bmid_kriminalisticky-pripad-s-opici-176801.jpg 2 5 2

Kriminalistický případ s opicí patří do kategorie příběhů z televizní Kriminalistické laboratoře a Kriminalistického archívu a ani jeho groteskní charakter jej z této série nevyřazuje. Antidetektivka je to proto, že jednak nedodržuje ani pravidla, ani styl detektivky a jednak se tváří, jako by tu běželo o onu dosud nevyřešenou makovickou loupež poštovního vozu s miliónem korun, ale přitom o ni ve skutečnosti vůbec neběží. (Vladimír Škutina místo předmluvy, v Praze roku 1967)... celý text

hopla
03.11.2014 3 z 5

Groteskní příběh s kafkovským nádechem. Je vidět, že si autor užíval krátkodobé možnosti psát bez cenzury.

mgeisselreiter
10.10.2013 4 z 5

Humorně laděná detektivní novela z českého prostředí, kdy autor se nebojí otevřeně kritizovat socialismus. To ale jen sem tam, není to tedy nějaká politická agitka. Jen mi trochu vadilo, že místy Škutina děj nafukoval zbytečně (dlouhá kapitola - sen apod.). Jinak příjemné počtení. 75%, 10.10.2013.