Křídla vážky

Křídla vážky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501213/bmid_kridla-vazky-XLG-501213.jpg 4 93 93

Elena se kvůli neshodám s otcem přestěhovala na vesnici poblíž Olomouce. Díky novým kamarádům se seznámí s partou místních kluků, o kterých se povídá, že s dívkami si jen zahrávají a sbírají je jako trofeje. Eleně se nechce věřit, že mezi ně patří i Tadeáš – sympatický spolužák, který stejně jako ona miluje knihy a skvěle se s ním povídá. A nejen to… Jaká je však jeho skutečná tvář? Má věřit klepům, nebo tomu, co jí Tadeáš říká?... celý text

MaláKnihomolka
05.12.2022 4 z 5

ᴢᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛɪ́ ᴋɴɪʜʏ ᴋ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ_ʙʟᴏɢᴇʀɪ ᴀ @endlessbibliophile.

ɴᴇᴅᴀ́ ᴍɪ ᴊɪɴᴀᴋ, ɴᴇᴢ̌ ᴢᴀᴄ̌ɪ́ᴛ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴏʙᴀ́ʟᴋᴀ sᴇ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴘᴏᴠᴇᴅʟᴀ. ᴊᴀᴋ sᴇ ʀ̌ɪ́ᴋᴀ́… ᴠ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜᴄʜᴏsᴛɪ ᴊᴇ ᴋʀᴀ́sᴀ.

ᴠ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜᴜ sɪᴄᴇ ɴᴀᴊᴅᴇᴍᴇ ɴᴇ̌ᴋᴏʟɪᴋ ᴋʟɪšᴇ́, ᴛʀ̌ᴇʙᴀ ᴜᴢ̌ sᴀᴍᴏᴛɴʏ́ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴇᴋ, ᴀʟᴇ ᴘᴏᴋᴜᴅ ᴠᴀ́ᴍ ᴛᴏ ᴍᴏᴄ ɴᴇᴠᴀᴅɪ́, ᴛᴀᴋ sᴇ ᴍᴀ́ᴛᴇ ɴᴀ ᴄᴏ ᴛᴇ̌šɪᴛ. ᴇʟᴇɴᴀ ʙʏʟᴀ ғᴀᴊɴ ʜᴏʟᴋᴀ. sɪᴄᴇ ᴠ ʟᴀ́sᴄᴇ ᴏᴄ̌ɪᴠɪᴅɴᴇ̌ ɴᴇᴢᴋᴜšᴇɴᴀ́ ᴀ ᴛᴀᴋ ʙʏʟᴀ ɪ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ɴᴀɪᴠɴɪ́ (ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴏʙᴄ̌ᴀs ɴᴇ̌ᴋᴅʏ ᴠɪᴅɪ́ᴍᴇ ʀᴜ̊ᴢ̌ᴏᴠᴇ̌ ᴠšɪᴄʜɴɪ), ᴀʟᴇ ᴠʏᴠᴀᴢ̌ᴏᴠᴀʟᴀ ᴛᴏ sᴠᴏᴜ ᴍɪʟᴏᴜ, ᴇᴍᴘᴀᴛɪᴄᴋᴏᴜ ᴘᴏᴠᴀʜᴏᴜ. ᴛᴀᴅᴇᴀ́šᴇ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴀ́ᴢᴇʟᴀ ᴊᴇʜᴏ ᴘᴏᴠᴇ̌sᴛ, ᴀʟᴇ ᴇʟᴇɴᴇ̌ ᴄʜᴛᴇ̌ʟ ᴅᴏᴋᴀ́ᴢᴀᴛ ᴢ̌ᴇ ɴᴇ̌ᴋᴅʏ ɴᴇɴɪ́ ᴅᴏʙʀᴇ́ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪᴛ ᴠšᴇᴍᴜ ᴄᴏ ᴏ ᴅʀᴜʜʏ́ᴄʜ sʟʏšɪ́ᴛᴇ. ᴍʏsʟɪ́ ᴛᴏ ᴠšᴀᴋ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ɴᴇʙᴏ ɴᴇ? ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴍᴜsᴇᴛ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ sᴀᴍɪ, ᴊᴀ́ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ᴠᴀ́ᴍ ᴛᴏ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊɪ. ᴏᴅ ᴍᴀᴛᴜʀɪᴛʏ ᴍᴀ́ᴍ ᴅᴠᴀ ʀᴏᴋʏ, ᴏ ᴍᴀᴛᴜʀɪᴛ̌ᴀ́ᴋ ᴊsᴇᴍ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ, ᴀʟᴇ ɪ ᴛᴀᴋ ᴍᴇ̌ ʙᴀᴠɪʟᴏ ᴘʀᴏᴄʜᴀ́ᴢᴇᴛ sɪ s ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴘᴏsʟᴇᴅɴɪ́ ʀᴏᴄ̌ɴɪ́ᴋ šᴋᴏʟʏ. ᴊᴇɴ ᴛᴇɴ ᴋᴏɴᴇᴄ ᴍɪ ʟᴇʜᴄᴇ ᴢʟᴏᴍɪʟ sʀᴅᴄᴇ. ᴍᴏᴢ̌ɴᴀ́ ᴊsᴇᴍ ᴛᴏ ᴛᴀᴋ ᴛʀᴏᴄʜᴜ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ᴀʟᴇ ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴜᴠɴɪᴛʀ̌ ᴍᴇ̌ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪʟᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ɴᴇᴜᴅᴇ̌ʟᴀ́.
ᴋᴀᴢ̌ᴅᴏᴘᴀ́ᴅɴᴇ̌ ᴊᴀ́ sɪ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴜᴢ̌ɪʟᴀ ᴀ ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴅᴏᴄ̌ᴋᴀ́ᴍᴇ ᴅʀᴜʜᴇ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ. ᴍᴀ́ᴍ ᴛᴏᴛɪᴢ̌ ᴅᴏsᴛ ɴᴇᴠʏsᴠᴇ̌ᴛʟᴇɴʏ́ᴄʜ ᴏᴛᴀ́ᴢᴇᴋ. ᴍᴏᴄ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊɪ ɪ ᴀᴜᴛᴏʀᴄᴇ @ᴍɪᴄʜᴀᴇʟᴀᴅᴏᴘɪᴛᴏᴠᴀ ᴢᴀ ᴠᴇ̌ɴᴏᴠᴀ́ɴɪ́, ɴᴀ #ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋғᴇsᴛ2022 ᴍᴇ̌ ʙᴀᴠɪʟᴀ ɪ ʙᴇsᴇᴅᴀ ᴊᴀᴋ ᴘsᴀ́ᴛ ʟᴀ́sᴋᴜ, s^x ᴀ ɴᴇ̌ᴢ̌ɴᴏsᴛɪ.

tasknihama
04.12.2022 3 z 5

"Pouč se, narovnej se, zvedni hlavu a jdi dál." -táta Eleny
Book: Křídla vážky
Author: Michaela Dopitová
Genre: YA, romance, contemporary
Topics: high school, love, family, friendship
Goodreads: 4,18
My review: 3
Tato knížka pro mě byla krásně odpočinková. Děj byl bohužel občas až moc očekávaný, ale pro odpočinek ideální.
Hlavní hrdinka byla sympatická, jen dost naivní, ale to jí nemůžu zazlívat, taky bývám naivní (i v lásce).
Zápletku knížky jsem dokázala odhadnout dost dopředu, tak jsem doufala v nějaký překvapivý prvek, ale nepřišel. Taky jsem doufala v jiný konec.
Moc se mi líbil styl psaní, autorka psala čtivě a udržela si moji pozornost po celou dobu čtení.
A v neposlední řadě má knížka moc krásnou obálku.
••••••••••
Za knížku děkuju @humbook a @endlessbibliophile v rámci #spoluprace přes #humbookblogeri.

knihomolkaJani
30.11.2022 4 z 5

Na to, že je kniha autorčinou prvotinou, je velmi povedená. Děj příběhu je zasazen do České republiky. Jedná se o dívčí román, který v sobě nese prvky dospělosti a mnohá ponaučení. "Pouč se, narovnej se, zvedni hlavu a jdi dál."

Hlavní hrdinka se jmenuje Elena, příběh je vyprávěn pouze z jejího pohledu. Jako postava mi byla vcelku sympatická, ve škole je premiantka, ale jinak je to trochu naivní telátko..
Tadeáš, jako bad boy, který tomu dodává trochu adrenalinu.. I on bude částečně moct za vaše srdeční zástavy.. Obrázek si na něj budeme muset udělat každý svůj. Místy je mi ho líto.. a někde bych mu dala kopačku.. (Ale oba milují literaturu, už jen za to mají plusové body)

Pochválit musím i uvěřitelné chování vedlejších postav, dokonce jsem si některé oblíbila.
"Víš, někdy neříkáme lidem pravdu, protože se bojíme, že by ji nepochopili. Že bychom o ně přišli.."
Co se celého příběhu týče, je hezký a čtivý, obsahuje zajímavé charaktery postav a má v sobě originalitu. Ale.. Jsou místa, která se zdají být lehce nedotažená. Rovněž autorka občas nekontrolovatelně skočí v ději a vy se dozvídáte věci až zpětně. Kapitoly mohly být kratší, tím by se ještě zvedla čtivost.
Knihu musím hodnotit pozitivně, autorka se k některým věcem postavila zase trochu jinak, a zanechala ve mně stopu.. Splnila má očekávání..
Mně osobně příběh dostal.. Ke konci jsem neudržela slzy. Autorka mě tím koncem zaskočila nepřipravenou... Dlouho jí budu mít ve své mysli..

Knihu jsem četla v rámci spolupráce.

Doporučovala bych ji spíše mladším čtenářům, ale určitě stojí za Vaši pozornost.

knihomolkaalča
29.11.2022 5 z 5

U knížky jsem si jako první všimla její obálky. Byla barevná, tajemná a už jen díky ní jsem měla velkou chuť si knížku přečíst. Když jsem si potom přečetla anotaci, tak jsem byla v rozpacích. Bála jsem se aby to nebyla typická romantická knížka od české autorky, jednoduchý děj, který je prakticky o ničem. Opak ale byl pravdou.

Knížka mi hned od začátku ukázala, že není tak obyčejná jak se může zdát. Jako první jsem si všimla jak je tam dobře popsáno středoškolské prostředí. Kdybych nevěděla že se děj má odehrávat nedaleko Olomouce, věřila bych, že se to odehrává někde v zahraničí. To mě na tom mile překvapilo. Úžasný také byl styl autorčina psaní. Byla jsem hodně překvapená, když jsem se dozvěděla, že autorka vydala teprve svou první knížku a také, že autorce je pouhých 25 let. Vyhovovala mi délka kapitol, mírné napínání, to že knížka byla napsaná velmi čtivě a celkem mě i překvapil konec. Věřím, že by někdo mohl říct, že se mu konec nelíbil, nepřišel mu dobrý, ale já na to mám jiný názor. Konečně jsem našla knihu kde je konec realistický! Neříkám že dobré konce u knížek realistické nejsou, ale toto bylo tak nějak skutečné. Cítila jsem se doopravdy v kůži hlavní hrdinky Eleny. Jakmile jsem se blížila ke konci čtení, tak jsem si říkala, že to dobré bude, ale čekala jsem ten happy end jako všude jinde. Když se ovšem děj v knížce na konci trochu pokazil, byla jsem ráda, že jsem konečně objevila takovou knížku, která nekončí pořád stejně dobře a taky jsem byla velmi pyšná, že se jedná o českou autorku.

Hlavní postava Elena byla sympatická mladá studentka, kterou jsem si moc oblíbila. V příběhu se můžete setkat s neopětovanou láskou, potom něco jako od nenávisti k lásce a někdo by v tom mohl zahlédnout i milostný trojúhelník. Ale to opravdu jen okrajově.
Když bych se měla vrátit k tomu od nenávisti k lásce tak já vlastně nedokážu jistě říct jestli to tam je. Ano, byli tam na to nějaké náznaky, ale hlavní hrdinka vlastně neměla důvod hlavního hrdinu Tadeáše nenávidět. Věděla na něj hodně pomluv od okolí, ale on přímo jí nic hrozného neudělal. To je asi jediná věc, která mi v knížce trochu chyběla. Víc naznačení tohoto vztahu, pokud se o to opravdu mělo jednat.

Jinak nemám co vytknout a jen vám to můžu doporučit. Pokud někdy vyjde další knížka od této autorky, určitě si ji bez váhání přečtu.

4,5 * / 5 *

Za knížku bych chtěla poděkovat Humbooku a humbook_blogerům, že mi knížku zaslali na recenzi. #spoluprace

kvetinkovedny
29.11.2022 3 z 5

(SPOILER) 2,5*/5

Elena nastupuje na novou školou, kde si velmi brzy najde přátele, kteří ale mají jedno společné – všichni ji varují před Tadeášem, školním děvkařem. Jen on sám ji nabádá, ať nevěří všemu, co slyší.

Do knížky jsem neměla v plánu se pouštět, anotace na mě úplně křičela, že to bude o klukovi, který bude jiný, než se říká, má citlivé jádro, i když se chová jako kretén atd., což není úplně můj šálek kávy. Jenže potom jsem četla ty pozitivní recenze a říkala jsem si, že to možná zbytečně zatracuji, a knihu rozečetla.

Disclaimer: V recenzi sděluji své vlastní subjektivní názory, za které jsem odpovědná pouze a jedině já. Recenze píšu pro čtenáře, nikoliv pro autory. Pokud se mnou nesouhlasíte, je to v pořádku! Každému se přece líbí něco jiného.

Od začátku mě příběh vtáhl svojí čtivostí. Díky tomu jsem autorce odpustila, že nám představila asi osm (nebo to bylo deset?) postav v jedné kapitole (a každý měl ještě vlastní přezdívku), neustále používala tři tečky a občas byly některé formulace krkolomné. A prvních asi padesát stránek mě to fakt bavilo. Jenže potom se opravdu objevil na scéně Tadeáš.

Stačilo mi jen pár stránek, abych si o něm z vyprávění hlavní hrdinky udělala dost jasný obrázek – manipulativní kretén, který nerespektuje její osobní prostor, soukromí, ne pro něj není odpověď. Sleduje ji domů, lže jí, hraje na city. (Koukněte do výběru z mých instastories.) Ani si nevzpomínám, v jaké knize byl nějaký hrdina natolik manipulativní a vypočítavý hajzl, chvílemi mi přišlo, že i ten Hardin byl proti Tadeášovi břídil. Což samo o sobě není negativum, toxické postavy si také zaslouží reprezentaci :D – problém ale je, že pozorný čtenář si je jeho charakteru vědom už na straně 80 (z jeho chování i dialogů s přáteli je to dost jasné), ale hlavní hrdinka to pořád nevidí.

Moc jsem doufala, že se dočkáme nějakého zvratu, kdy si Elena uvědomí, jak se celá věc má, že ji drahý klučina jen kvůli sázce chce dostat do postele, ale ona se do něj místo toho zamilovává. A to mi opravdu drtilo nervy. Z Eleny se tím zároveň stává lhářka, která zrazuje své přátele, aby mohla být s klukem, který jí musí zaručeně zlomit srdce.

To by ještě pořád nemuselo být tak špatné, kdyby došla k nějakému prozření, omluvila se svým blízkým, prala se vnitřně se svojí chybou… což není úplně konec, který na mě čekal v této knize.

SPOILER V TOMTO ODSTAVCI! [Samozřejmě, že se spolu nakonec vyspí (ale dozvíme se o tom až následně, což teda také není ideální), potom spolu ještě nějakou dobu chodí, on ji vezme k sobě domů a seznámí ji se sestrou, „což ještě nikdy neudělal“. Na jedné párty se pak Elena konečně dozvídá, že pro Tadeáše byla jen hrou, sázkou, a aniž by si s ním promluvila, nebo se cokoliv vyřešilo, rozhodne se odstěhovat zpátky do Prahy. Konec příběhu! Nedostaneme vysvětlení, jestli to s ní tedy myslel alespoň trochu upřímně, když ji tedy bral domů, protože hrdinka to řešit odmítne, a ani náhled do její psychiky není zrovna rozsáhlý.] KONEC SPOILERU

Opravdu nevím, co si o tom myslet. Někde jsem četla, že až do konce nevíte, jak kniha dopadne, a je pravda, že mě nenapadlo, že to bude takhle… odfláknuté? (Proti argumentu „ale tak to prostě někdy bývá, je to reálné“ namítám, že realita je jedna věc, ale ne každý skutečný příběh si zaslouží knižní zpracování.)

Mrzí mě, že když už se kniha rozhodla jít netradiční cestou (což cením), není to téma toxického vztahu lépe zpracované. Jak člověka ovlivní, jak snadné je do toho spadnout – škoda, že Tadeáš je tak očividný hajzl už od začátku. Pokud by se čtenář zamiloval spolu s hlavní hrdinkou (tomu by pomohly scény, kdy se chová jinak a lépe) a neříkal si místo toho, jak může být tak naivní, mohl to být docela jiný zážitek. Místo toho jsem byla nucena sledovat, jak Elena propadá manipulativnímu lháři, před kterým ji všichni varují, a pak ejhle, je konec. Což mě vážně mrzí.

Někoho nejspíš napadne spojitost s After, kde je také toxický vztah a sázka, Křídla vážky jsou ale na druhou stranu mnohem, mnohem, MNOHEM lepší (a díkybohu tu nebyly žádné explicitní scény). Navíc se tu nic neromantizuje, což cením, ale pořád… mi to prostě přišlo o ničem. :’D (Za mě byl Tadeáš vyřešený na straně 80 a zbytek knihy, tedy 140 stránek, jen sledujeme hrdinku, jak zabředává do vztahu, který v reálném světě nemůže skončit dobře, a jednoduše se nic pro mě zajímavého neděje.)

Knize nakonec uděluji dvě a půl hvězdičky (tedy průměr). Styl autorky je příjemný a čtivý, chválím, že se vydala „reálnější“ cestou a že v příběhu absentuje to otravné klišé, že se Tadeáš pro Elenu změnil (i když ono tady možná latentně je? nevíme, jaké byly jeho motivy, když se s ní začal sbližovat více, než s jinými holkami), ale romantika to nebyla, poučné či hluboké taky ne… tak moc nevím, co jsem si z toho měla vzít.

Věřím, že velké části čtenářů se knížka bude líbit díky své čtivosti, já jsem ale na příběhy o tom, jak se holka zaplétá do toxického vztahu, aniž by se s tím pak na psychologické úrovni nějak víc pracovalo, dost alergická, tudíž opravdu lépe hodnotit nemohu. Pokud ovšem autorka napíše další knihu, ráda jí dám šanci, tato se četla opravdu dobře (důkazem budiž, že jsem ji celou přelouskala včera večer).

maria3444
27.11.2022 5 z 5

Rozhodne milo prekvapila!
Keď som otvorila knihu a zistila, že má len 14 kapitol a je pomerne tenká sama seba som sa opýtala, čo mi táto kniha môže predať?
No už po pár stranách som zistila, čo v sebe ukrýva. A aj keď sa na prvý pohľad môže zdať veľmi podobná niektorým iným knihám, pre mňa bola jedinečná a nová. Pretože áno,nejde napísať knihu tak, aby v sebe neskrývala prvky, ktoré už použil autor v tej svojej, vždy sa nájde niečo podobné, no ani neviem presne čím,toto mi sadlo do mojej momentálnej situácia nesmierne vhod.
Nechcem vám prezradiť koniec, pretože to je na každom z vás aby ste sa tam dopracovali ale poviem vám jedno.
Byť v takej situácii, v akej sa ocitla Elena spravím to isté, možno nie tak rýchlo, ale spravím.
V mnohých situáciách, ktoré El prežívala alebo sa s nimi trápila som sa našla a bol to zvláštny pocit.
Tadeáša som si obľúbila, vážne áno a miestami som v neho aj verila, no autorka mala s postavmi iné plany, ktoré sa mi páčili omnoho viac.
Vedľajšie postavy som si tiež obľúbila a rada by som sa k nim ešte vrátila.

ŽanetH.
23.11.2022 5 z 5

Jsem nadšená! Ano, možná je to sem tam trochu klišé, ale já ho mám ráda . A raději uvěřitelné klišé, než nereálný "blábol". Moravská slovíčka jsou zde hezkým obrázkem té naší malé přesto rozmanité zemičky. A i když jsou slova, která mě trošku zvedají ze židle (obrazně řečeno ), "kokino" mezi ně rozhodně nepatří a i já ho znám jen díky mým kamarádkám .

Přesně něco takového jsem teď potřebovala číst! Krátké kapitoly, plynulé čtení, žádná bichle ani přeslazený konec!
Někdy je možná snazší utéct, důležité ale je, že máme kam. A že máme za kým.
Přátelství je pro mě nejdůležitější v životě, ale i ta nejsilnější pouta se mohou přetrhat. Kvůli stěhování, zamilovaní se, lži ale i upřímnosti. Někdy se dá znova slepit, někdy už se to spravit nedá.
Knihu doporučuji ! :))

Wajny
19.11.2022 5 z 5

Křídla vážky jsem objevila díky #humbookblogeri . Ihned mě zaujala její anotace, protože mi připomínala Prohranou sázku od Jany Kratochvílové a knihy od paní Lanczové, takže kniha přesně pro mě. Mockrát děkuji @humbook a @humbook_blogeri za poskytnutí knížky k recenzi.

První, co musím pochválit je obálka, která je úžasná a hezky vystihuje celý příběh. Paperbacky mám raději, takže jsem spokojená. Jen mi trochu vadily volné stránky mezi jednotlivými kapitolami.

Příběh má jedno velké plus a to že není tuctový. Líbí se mi, že se zápletka odehrává téměř celý rok, takže působí věrohodně. Autorka jde hodně do hloubky a vše se snaží vyřešit (samotnou Elenu, vztahy, vzpomínky, problémy). Častokrát jsem se při čtení nasmála, hlavně to s tím vršek bylo perfektní. Některé části pro mě byli trochu pomalejší a ze začátku mi vadilo, jak se pořád řeší to samé dokola (partička), ale bylo hrozně hezky zpracováno, co si o tom myslí samotná Elena. Všechny tyhle malé výtky, ale odpouštím díky konci, který byl za mě perfektní. Vše do sebe zapadlo a vy do poslední stránky vlastně nevíte, jak to dopadne. A hlavně jsem byla hrozně moc hrdá na Elenu.

Elenu jsem si ihned oblíbila. Nejvíce se mi na ní líbilo, jak nad svým jednáním přemýšlí a snaží si na vše udělat vlastní názor. I když se někdy nechá strhnout city, tak to není z ničeho nic, ale vždy ji k tomu něco vede. Elena je prostě taková víla....pardon vážka. V knize je i velká spousta dalších postav, které doplňují celý příběh. Líbí se mi, že o každém jsme se něco dozvěděli a nejsou tu jenom do počtu.

Romantická linka byla hezky zpracovaná. Občas se objevilo nějaké klišé, které se ale do dané situace hodilo. Trochu mi tedy chybělo více schůzek Eleny a Tadeáše, občas byly jen zmíněny a dál nerozvedeny.  Ale nebojte jiskření a chemii mezi oběma si i tak užijete.

Čtení jsem si užívala, bylo milé, lehké a měla jsem z něj hrozně hezký pocit. Konec mě opravdu zaujal a já doufám v další díl. A hlavně se těším na další autorčiny knihy.

#spoluprace

viktoria167
17.11.2022 5 z 5

Toto bolo výborné. Nemala som od tejto knižky príliš veľké očakávania, o to viac ma prekvapilo, aké dobré to bolo. Čo oceňujem je, že napriek tomu, že je to contemporary, nebolo to príliš predvídateľné. Miestami som sa aj zasmiala.
Postavy mi boli sympatické, moravské prostredie zaujímavé.
Odporúčam túto knihu všetkým, kto má rád dobrú romantiku a rád sa nad príbehom zamýšľa po dočítaní. Je to skrátka veľmi príjemný a milý príbeh, ktorý vo vás zostane ešte nejaký čas.

A ak toto autorka číta: POTREBUJEM DRUHÝ DIEL!

Terezka_U
13.11.2022 4 z 5

Výborná kniha. Není to žánr, který bych běžně četla, ale takhle kniha mě velmi mile překvapila. Na rozdíl od jiným romantických knížek nebylo až do poslední stránky jasné, jak to dopadne. Doufám, že se dočkáme i dalších knížek od autorky.

Ocásek
12.11.2022 5 z 5

Za poskytnutí knížky k recenzi děkuji @humbook a @humbook_blogeri.

Už když jsem poprvé držela v ruce knížku Křídla vážky, tak jsem tušila, že se mi bude líbit, ale rozhodně jsem nečekala, že z ní budu takhle nadšená!
Příběh je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Eleny, která mi přirostla k srdci hned od první kapitoly. Doopravdy se mi ještě nestalo, abych toho s hlavní hrdinkou měla tolik společného, a to ať už šlo o četbu, krasobruslení, snahu vystudovat medicínu, a nebo celkově o její charakter! Oblíbila jsem si i Jáchyma či Dannyho a zamilovala se do Tadeáše.
Romantická linka je jedno velké klišé, ale skvěle napsané klišé, u kterého se budete usmívat jak měsíček na hnoji a budete si neskutečně užívat tu chemii mezi postavami!
Moc mile mě překvapil i autorčin styl psaní, vůbec bych nepoznala, že se jedná o její prvotinu. Už dlouho se mi totiž nestalo, že bych celou knížku přečetla za méně než 24 hodin a navíc jsem se u knížky musela nahlas smát, a to hned několikrát.
(SPOILER!)
Je mi jasné, že se najde někdo komu závěr knihy pokazí celkový dojem, ale u mě to bylo přesně naopak. Strašně se mi líbilo, že knížka nekončí přeslazeným happyendem, jako tomu u jiných romantických knížek bývá, ale končí realisticky.
(KONEC SPOILERU!)
Myslím si, že vám Křídla vážky mají rozhodně co předat. Já vám knížku moc moc doporučuju a budu ráda, když jí dáte šanci, protože je opravdu skvělá!

Ady_leni
08.11.2022 5 z 5

Jedna z opravdu povedených knih z pera české autorky. Bavila mě ta romantika, české prostředí mi vlastně vůbec nevadilo, naopak úplně tam sedělo! Vůbec nechápu, proč jsem se tomu tak vyhýbala. Chvilkami jsem se smála, chvilkami jsem měla slzy v očích. Po dlouhé době jsem slupla knížku za jedno odpoledne a vlastně do teď nad ní musím přemýšlet. DOPORUČUJU!

láska pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Michaela Dopitová