Křídla nad pólem

Křídla nad pólem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147214/kridla-nad-polem-147214.jpg 4 8 2

kniha o polárních badatelích a překonávání pólu, tentokrát vzduchem, zejména výpravy 1926-1928

Tclaw
26.03.2022 4 z 5

První část, ve které se píše o množství předchozích výprav, je zajímavá a pěkně se čte. Pak se však kniha přes výpravu Norge dostává k výpravě Itálie a záchranným akcím, kde jsem se už velmi ztrácel - množství jmen, ostrovů, fjordů a směrů pochodů, které na nás Nobile pálí jedno za druhým snad v přesvědčení, že se neznalí čtenáři budou lehce orientovat. Bohužel tomu tak (aspoň u mě) nebylo. A to je trochu škoda, stejně jako lehce povýšenecké konstatování toho, že on přeci věděl, kde je v danou chvíli nejlepší pátrat, ale ostatní vše kazili. Přes to všechno to 80 % je.

JiříŠkorpík
22.09.2013 4 z 5

Jedná se v podstatě o Umbertův pohled na ztroskotání vzducholodě Italia. Knihu jsem si přečetl abych získal na toto, pro mě přitažlivé, téma jiný pohled než je Běhounkův, ale jsou tam i dobré popisy předchozích vzdušných výprav na severní pól.

Umberto Nobile
italská, 1885 - 1978
1972  86%Červený stan, vzpomínky na sněhy a ohně
1930  98%Katastrofa vzducholodi „Italie“ na severní točně
1979  88%Křídla nad pólem

Kniha Křídla nad pólem je v