Křídla

Křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94947/bmid_kridla-kridla-URK-94947.jpg 4 460 100

Křídla série

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wings , 2009

aniphamova
30.01.2016 5 z 5

Já nevím. Mně se kniha moc líbila, sice ze začátku to ještě nebylo ono, ale pak se děj docela už rozjížděl. Hrozně jsem si oblíbila Tamaniho, i David je fajn, ale prostě.. Tamani :D :) Někomu to může přijít docela dětinské a pohádkové, ale jak už jsem zmiňovala, mně se kniha líbila :)

Macinka-a
29.01.2016 3 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou. Nejdřív mě moc neoslovila, ale pak jsem se začetla a byla to vítána změna....

Laughtubbe
27.12.2015 5 z 5

Slovy nelze vyjádřit jak moc je ta kniha skvělá, vlastně celá série. Nestalo se, abych se během čtení nudila nebo se nesmála jak praštěná. Některé hlášky jsou nezapomenutelné a tudíž nebude divné, když jsem se přiznám, že některé z nich používám. Do postav jsem se hned vžila,našla si své "hrdiny" a vlastně během čtení s nimi prožívala vše co zaživali. Jestli přemýšlíte zda-li začnete číst tuhle sérii, jako tenkrát já, tak to určitě zkuste. Nebudete toho litovat. Laurel,David,Tamani a Chelsea čekají na to, až to všechno s nimi prožijete.

petrzel
22.12.2015 4 z 5

Mě se to líbilo je to hezký oddechový čtení, ale taky mi přišlo že je to spíš pro 15náctky.

Anonymní
11.12.2015 4 z 5

Knížka mě zaujala v knihovně, samozřejmě podle obálky. :D Četla se rychle a za dvě odpoledne jsem ji měla přečtenou. Nevím, jak pro koho, ale mě to přišlo jako takové oddechové čteníčko, které mě baví, zajímá, je tam nějaké to love story a trocha dobrodružství. Druhý díl si ráda přečtu a jsem na něj dost zvědavá, ale nemohu si pomoct, že mi to přišlo spíž jako dívčí román a to jen pro holky do 15 let. Kdybych si měla vybrat mezi touto sérií a Nástroji smrti, rozhodně vyhraje spisovatelka Cassandra Claerová. Ale jinak to bylo super a dávám čtyři hvězdičky. Musím uznat, že nějaké to kouzlo tahle kniha má ... :D :D

Lemon
04.11.2015 4 z 5

Skvělá kniha, zajímavý příběh a super zápletka. Knihu můžu jenom doporučit. Je spíše pro ty, co zvládnou nějaké to fanstasy a love story zároveň. Někdy, jsou tam ale i prvky spíše z horroru než z romantické knížky. :)Jediné co můžu vytknout, jsou chyby, které způsobil překlad do češtiny, což mě dost mrzí. :( Knihu mám hrozně ráda, hlavně její obal. :)

anet7771
30.09.2015

Uzasna knizka.Ctu ji uz po druhe. Velmi rychle se cte. Kdybych byla v Laurenine kuzi tak nevim jestli byt s Tamanim nebo Davidem. Zrovna zacinam cist 3. Dil tak schvalne jak dopadne uz se moc tesim...
Kazdopadne kdo ma rad Fantasy romany tak vrele doporucuji!!! :)

Barus72
23.08.2015 2 z 5

Knížka fajn, ale možná tak do 15 let. Na můj vkus dost povrchní. Ze začátku mi vadilo, že tam byl vypravěč, na kterého nejsem zvyklá, takže když se v každé druhé větě objevoval ,,Laura to, Laura ono'' a pořád dokola, tak mi to lezlo na nervy. Avšak postupně jsem si na to celkem zvykla. Druhá polovina byla trochu zajímavější, ale pořád to nebyl můj šálek kávy. Každopádně číst se dala, ale já osobně po druhém dílu už nesáhnu. :-)

čtenářka2015
19.08.2015

Knihu sháním,protože mi jako jediná chybí a bez ní nemůžu sérii číst.Pokud by náhodou někdo měla doma tuto knihu a chtěl by ji prodat byla bych za ni ráda:)!

sarka5073
21.06.2015 3 z 5

Kniha je velice čtivá a téma je nové nebo alespoň ne tolik "profláknuté" jako např. knihy o upírech.

Charmedka
18.04.2015 4 z 5

Upřímně jsem čekala šílenou hloupost, nudnou knihu a obálky sérii také moc nedodávaly, mě se nelíbí. O to větší překvapení mě ale čekalo. Kniha se četla jedna báseň, stránky ubíhaly a ani se nadějete a jste u konce, čte se vážně skvěle. Vílích knih jsem moc nečetla, dokonce si nějakou vybavit dá zabrat. Příběh je to tedy pro mě originální a zajímavý. Ano, Aprilynne Pike stvořila originální a kouzelný svět ze světa víl / florel.

Norea
31.03.2015 3 z 5

Je to moja prvá séria kníh o vílach, ktoré som si rada kúpila. Došla som k nim len náhodou a zariskovala som kúpou prvého dielu. Kniha sa mi páči z toho dôvodu, že vidíte svet víl očami autorky, ktorá ho vidí tak jasne a milo v plných farbách a vôní. Máte tu hlavnu hrdinku a jej zvlástnošť a tajomstvo. Spoznávate jej nové prostredie, novú lásku a svet skrytý v lese. Číta sa to dobre a držíte dobrej strane, len čo mi tak vadí a nie len tu, je to, že hl. hrdinka si počas celej série nevie vybrať toho pravého.

CamilleTyler
20.02.2015 3 z 5

Je to taková krásná, nenáročná kniha, která ani nenadchne, ani zrovna neurazí.

Aléda
23.01.2015 5 z 5

Moc krásné. Na tuhle knížku nejsou moc dobré recenze, ale já si ji přesto přečetla a udělala jsem dobře! Laurel je fajnová, Davida jsem moc nemusela, ale zato Tamani byl skvělý. Milovala jsem chvíle kdy byli spolu a ten konec...:OO ÚŽASNÉ a smutné :'( Fakt mě štve, že nemám další díly, ale doufám že je co nejdřív seženu. 5* Doporučuji

Damonka18
17.01.2015 5 z 5

Zase jsem sáhla v knihovně na další skvělou knížku. Je to jiné, o vílách jsem ještě nic nečetla a zaujalo mě to. David je skvělý kluk, ale scénky s Tamanim jsou milionkrát lepší. Jen Je mi líto, že ten květ nebyly taky křídla. Určitě si přečtu druhou knihu. ;)

TheB
11.12.2014 3 z 5

Za mě takovej průměr. Přišlo mi, že celá kniha je snad v přímý řeči. Knihu jsem četla v pdf, takže nevim jestli je to i normálně, ale hrozně mě vytáčelo jak pořád říkali maminka a tatínek. To mi přišlo spíš trapný.
A ty rozhovory mi přišly všechny takový hrozně zdlouhavý.

Každopádně se mi nejvíc líbila ta část se řekou. To bylo fakt super.

No, další díl si přečtu a uvidím, jak to bude pokračovat.

julliette
08.12.2014 5 z 5

krásná kniha,krásný příběh, hlavně se těším, jak to bude s Tamanim, poletím do knihovny, jakmile bude druhý díl volný.

bubble86
11.11.2014 5 z 5

Skvělá knížka, přečetla jsem jí jedním dechem :)

králíček79
17.10.2014

TA KNÍŽKA JE ÚŽASNÁ :D :D
MUSÍM SI PŘEČÍST POKRAČOVÁNÍ :D :D :D

Samaret
09.10.2014 3 z 5

Křídla je něco s trochu jiným pohledem na víly, než jaký je všeobecně vžitý. Ta inovace byla osvěžující a milá, ale trochu mi z toho všeho vycházel pocit, že autorka má zřejmě přehnaný smysl pro idealismus. David je moc skvělý a tolerantní, Tamani moc pohádkový a celkově mi přišlo, že jde vše příliš hladce. Byla to spíš taková oddechová pohádka. Bohužel jsem si ale hlavní hrdinku moc neoblíbila. Přišla mi dost dětinská. Také mě občas vytáčelo, že se hodněkrát za sebou opakují tatáž slova.
Celkově byla kniha relativně milá a přijemná. Takový pohodový příběh na dobrou noc.

vegetariánství nebezpečí střední škola víly, rusalky podzim trollové Avalon

Aprilynne Pike
americká, 1981