Krídla

Krídla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149622/kridla-149622.jpg 4 460 460

Křídla série

Tento výnimočný príbeh plný kúziel a intríg, lásky a nebezpečenstva navždy zmení všetko, čo ste si doteraz mysleli o vílach. Otočila sa tvárou k zrkadlu a ako zhypnotizovaná upierala zrak na čudesné útvary, ktoré sa jej vznášali vedľa hlavy. Vyzerali skoro ako krídla. Chvíľu stála v nemom úžase a s vyvalenými očami civela na svoj odraz v zrkadle. Nech už to bolo čokoľvek, ohromilo ju to svojou krásou.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wings , 2009

Lusik88
11.08.2013 odpad!

Další alternativa Twilightu, ovšem hodně nepovedená

maid
11.08.2013 4 z 5

Knížka je stejně krásná jako její obálka... :)

Adele02
07.08.2013 5 z 5

Kouzelný. Pike umí moc hezky psát.

RosMeggie
05.08.2013 4 z 5

Super knížka, je opravdu originální, už se těším, až si přečtu další díly...
P.S.: Tamani je boží... :)

Charley
26.07.2013 4 z 5

Krásný a originální příběh, měla bych spíš napsat pohádka. Bylo to moc kouzelné, ale bohužel pro mě asi moc nevinné. Když jsem to četla, vrátila jsem se do svých náctin, kdy jsem takové příběhy milovala a přesně tohle bych dříve zařadila do svých nejoblíbenějších knih. Bohužel mi už neni náct a vyrostla jsem z toho.
Jinak, ale doporučuji k přečtení.

Dandulka
04.07.2013 5 z 5

Hezky napsaný román o víle, která neví, že je víla. Ten šok když se to dozví a co pak pro jejího kamaráda Davida! Skvělé čtení na léto, vřele doporučuji všem!

Nikka07
30.04.2013 4 z 5

Tuhle knížku jsem dočetla nedávno. Vybírala jsem si mezi několika (a že jich fakt bylo), ale svým stylem i příběhem mě zaujala více.
A... příběh je sám o sobě dost zajímavý, nápad, řekla bych, skoro geniální. Tak trochu souhlasím s Desire Lydon. Jehel se bojí, a proti trollovi se ani trochu nebojí vystoupit? Dobře, uznávám, nemohla ho zastřelit, ale i tak. No jo, prostě ráda kritizuju.
Na druhou stranu, Tamani si získal i mě. Och. xD Ale fajn. Styl se mi moc líbil, příběh i nápad. Nemám co víc dodat.
Příběh o florele? Originální. :)

Desire_Lydon
29.04.2013 4 z 5

Nebylo to sice nic úžasného, ale je to originální. O vílách jsem ještě nic nečetla. Ale přesto, Laurel se chovala dost dětinsky a příliš "divně". Nejdřív se bojí injekce a pak se vrhá na dvoumetrového trola jako neohrožená superhrdinka a přitom nemá žádnou zázračnou sílu (zatím). David je naprosto dokonalý, chytrý a úchvatný kamarád, který všechno zná a všude byl dvakrát. Prostě hrozně vyumělkované. A nenechte se zmást anotací - tohle opravdu není horor, dokonce ani thriller. Vlastně se nic moc nestane, všechno pluje hezky a rychle. Stejně dávám čtyři hvězdičky, protože se mi to líbilo ;)

Ell Amaterasu
23.04.2013 2 z 5

Přečetla jsem ji za pár hodin.
Jako takhle se mi celkem líbila, ale Laurel mi připadala taková... Myslím, že kdyby se to stalo někomu jinému, rozhodně by se s tím vyrovnával mnohem líp. Její reakce a obavy mi připadaly... ano... asi dětinské na to, kolik jí bylo let.
Ale jinak se mi knížka líbila a chystám se přečíst si další díly.

Mi.Mlc
20.04.2013 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla. Je úžasná. Po přečtení jsem měla takový zvláštní pocit. Kniha mi přirostla k srdci ♥

Ellkarka
02.02.2013

Tak nevím. Začátek mi přišel hrozně dětinský.. a ani jsem neměla chuť číst dál a to jsem se na tu knížku tak těšila.. možná, kdybych ji dočetla, tak změním názor, ale do budoucna to už číst nehodlám.

Iworri
03.10.2012

Nemůžu si dovolit knihu ani hodnotit, když jsem se nezačetla ani ke 30. straně. Upřímně mě odradil už jen věk samotné hrdinky a rozněžnělé psaní .. Ne, že bych byla tak stará, ale jaksi jsem se do toho nedokázala úplně vcítit. Tento věk už mám za sebou, ale být mladší, třeba by se mi mohla líbit :)

Čarodějka0458
23.08.2012

Ano také jsem od této knihy čekala více, doporučila mi ji kamarádka která z ni byla nadšená. Poté sem si knihu koupila, a docela rychle i prečetla. Ale musím s vámi souhlasit že jsem stále na něco čekala ale bohužel nic nepřišlo. I tak mě kniha celkem bavila a sem ráda že jsem si ji přečetla!

Maragad
01.07.2012 3 z 5

Čekala jsem od této knihy trochu víc..

bookcase
26.06.2012 4 z 5

Mně se to naopak líbilo hodně. Styl knížky mi sedl, přečetla jsem ji za večer. Je to sice pohádka pro náctileté, ale ta někdy neuškodí ani nám dospělým :)

DarkFireflies
10.06.2012 1 z 5

Absolutně průměrná kniha, na které mě vlastně nezaujalo vůbec nic.
Styl, jakým byla napsaná, mi přišel... nezajímavý. Představovala bych si, že takhle stroze a nezaujatě by mohl být napsat stručný popis knihy, ale kniha celá nikoliv. Možná je v tomto ohledu chyba ve mně, ale autorčin styl psaní mi opravdu nesedl.
Ani se mi nezdálo, že by kniha nějakým způsobem oplývala originalitou. Ano, nápad by vlastně nemusel být tak úplně špatný, autorka se ale pokusila vsadit postavy, které by podle mě měly zůstat pouze v pohádkách, do knížky pro dorost. Ale proti gustu... Celou knihu jsem ale čekala na chvíli, kdy si vlastně uvědomím, proč jsem s tou knihou ztrácela čas. Bohužel, ta chvíle nepřišla.
A postavy... Všechny charaktery byly vyumělkované, chování postav nepřirozené. Alespoň tak jsem to viděla já.
Jako oddechovka pro mládež dobré, ale této knize chybí kouzlo. ;):)

Trysko.Mys
30.04.2012 3 z 5

Průměrná kniha, ničím zvlášť nezajímavá, ale přesto jsem ji přečetla jedním dechem.

Rose18
15.04.2012 4 z 5

Přišlo mi, že se v knize skoro nic nestalo, ale i tak se mi líbila. Asi si přečtu 2. díl.

Ereniss
02.02.2012 2 z 5

Musím naprosto souhlasit s uživatelkou trpaslyk... Vlastně není víc co napsat. Vystihla to naprosto přesně:) Chlap jako David jednoduše neexistuje. A tak hodní, chápající, všedovolující rodiče asi taky ne. Kdyby nebyli všichni tak skvělí a úžasní, možná bych tomu i věřila. Dvě hvězdičky za nápad, který nebyl nejhorší, jen kdyby tomu autorka dala jinou formu.

trpaslyk
30.11.2011 1 z 5

Od začátku do konce jsem čekala na něco, co nepřišlo. Příběh mě vůbec nevtáhnul, byl naprosto povrchní, příliš jednoduchý a přímočarý. Knížka mě proto úplně zklamala. Je vhodná tak pro věkovou skupinu 10–13, starší opravdu ne. S hlavní postavou (ani s žádnou jinou) není možné se ztotožnit, a to ani částečně. Je sebestředná, sobecká, inteligence moc nepobrala, ničemu nerozumí, nic neumí, všeho cizího se panicky bojí, a pak najednou jí autorka ukáže jako neohroženou a nebojácnou zachranitelku všeho! Postava Davida je tak jednotvárná a samoúčelová, jak to jenom jde – od prvního dne se do Laurel zamiloval, nemusel s ní ještě ani mluvit, ani mu nijak jeho city neoplácí, ale on by za ni stejně položil život. Nikdy nezapochyboval, nikdy se nezachoval špatně, je tak kladný, až je z toho člověku zle. Příběh je velmi silně amerikanizovaný, že čtenářům z jiných zemí ani blízký být nemůže. Dost uměle a násilně působí snaha o zakomponování nejrůznějších angloamerických legend, pověstí a literárních postav do světa, v němž se Laurel pohybuje.

vegetariánství nebezpečí střední škola víly, rusalky podzim trollové Avalon

Aprilynne Pike
americká, 1981