Křesťanství a ateismus úplně jinak

Křesťanství a ateismus úplně jinak

Dinesh D’Souza, autor mnoha bestsellerů podle žebříčků New York Times, objektivně zkoumá argumenty a rétoriku ateistů v současné debatě o Bohu a křesťanství. Oponuje ateistům podle jejich vlastních pravidel a dokazuje, že náboženská víra je slučitelná s rozumem a vědou. Výsledkem je kniha, jež nabourává obecné představy o křesťanství a potvrzuje, že na křesťanství opravdu je něco skvělého. Vydání první...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33319/krestanstvi-a-ateismus-uplne-jinak-33319.jpg 415

What\'s So Great About Christianity (2007)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Ideál

Erik77
11.01.2017

Skvelá kniha, plná zaujímavých a vecných argumentácií.

fanous21
13.09.2016

Poctivá obhajoba křesťanství proti argumentům ateismu bez zbytečných emocí a prosta tvrzení typu "jak to prostě je". Zakotvení v americkém prostředí je nepřehlédnutelné.

evelinaevelina
02.04.2016

Konfrontace křesťanství a současné doby, tepu dnešního života. Tepají srdce věřících a nevěřících stejně aniž si to uvědomují? Víra a věda si nejsou nepřáteli, co nedokážeme vysvětlit nyní - zvládneme třeba za 300 let (před 300 lety by nám také nevěřili, kdybychom jim vykládali o teorii relativity nebo o internetu).
Přesně cílenou argumentací autor ateistům dokazuje, že oni jsou jen zatím hledající věřící - hledající nějakou víru. Jakoukoliv. V cokoliv.
Člověk potřebuje víru.
Proč ateista je tak přístupný uvěřit, že jednou my lidé budeme létat do vesmíru, že ovládneme čas, genetiku, počasí, proč snáz uvěří všem možným reklamním sloganům od zdravé výživy po zásady různých nově vznikajících sekt - jen v Boha ne?
Přečtěte si a zapolemizujte s autorem, určitě vás to bude bavit, když už nepřesvědčí.

Otto von Pluto
10.04.2012

Nakonec pro mne byla tato kniha přesně tím, co si autor nepřál: intelektuální cvičení. A na stupidní, demagogický pseudo-argument: "ateismus = komunismus = nejvíce zavražděných lidí" jsem již nebezpečně háklivý. Jestli takto vypadá "brilantná argumentácia" tak Satan s námi.

Garik

Vynikajúca kniha, ktorú charakterizuje brilantná argumentácia, vecná, bez arogancie, plná pokory. Odporúčam! Veriacim aj neveriacim, kresťanom aj ateistom, tým, ktorí majú z konfrontácie názorov strach aj tým, ktorí ho nemajú.

Dinesh D

Dinesh D'Souza