Křehčí než porcelán

Křehčí než porcelán https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63069/krehci-nez-porcelan-63069.jpg 3 23 5

Volné pokračování knih Čekanky a Smůla na patách. Román Křehčí než porcelán od české autorky Jarmily Dědkové není pouze klasickým dívčím románkem o radostech a strastech dospívání. Věnuje se poměrně složitému problému, který pro psychiku dítěte znamená rozvod rodičů. Kláře a její mladší sestře Simonce Benešovým se rozvedou rodiče. Matka se s rozvodem nedokáže vyrovnat a je přesvědčená, že pokud se jí z mladší dcery podaří vychovat virtuózní klavíristku, bývalý muž se k ní vrátí. Proto Simonku trápí přísným drilem u klavíru i u školních učebnic a nedovolí jí navštěvovat zájmové kroužky, které by ji opravdu bavily. Simonka hledá útočiště u svého otce, kde však vládne jeho nová přítelkyně, které se časté návštěvy partnerovy dcerky ani trošku nelíbí. Simonka se ocitá v neřešitelné situaci, která by se mohla neblaze podepsat na její psychice. Naštěstí jí pomůže Klára, která matku přesvědčí k návštěvě psychologa. Až s jeho pomocí si matka uvědomí svou chybu a všem tak začíná nový, lepší život.... celý text

cucik14
03.12.2021 5 z 5

Pěkný, oddechový román. Moje první kniha od této autorky, ale určitě si přečtu ještě něco dalšího.

Vendula39
23.02.2019 3 z 5

Další krásný román od paní Dědkové se zajímavým dějem.

Zlatinka.Emilly
25.11.2018 4 z 5

Takovéto knížky by měla česká děvčata číst a ne americké trapárny (jo jasně, ne všechny se dají zařadit do této kolonky, ale stejně...). Česká místa, české poměry, český rodinný život … měli bychom uchovávat český styl života pro své pokolení a já si myslím, že k tomu mohou dopomáhat i takovéto knížky. Navíc je tato kniha psychologicky laděná a mohla by ukázat mnohým rodičům, jak někdy vyžadují po svých dětech svoje vlastní sny a kam to může dojít. Takže čtěte nejen dětičky, ale i rodičové :)

natuska11
11.08.2016 3 z 5

Četla jsem i lepší dívčí román , ale není vůbec špatný . Klidně bych ho doporučila.

Lucka66
18.04.2012

Úžasný dívčí román, doporučuji přečíst :)