Krčméry: Radšej znesiem nadávky, ako mať za sebou cintorín

Krčméry: Radšej znesiem nadávky, ako mať za sebou cintorín https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457299/bmid_krcmery-radsej-znesiem-nadavky-ako--hq8-457299.jpg 4 5 2

Rozhovory o živote, viere a epidémiách Počas pandémie koronavírusu bol profesor Vladimír Krčméry jednou z mediálne najviditeľnejších tvárí, stal sa možno až lekárskou celebritou. Ako odborník má osobnú skúsenosť s epidémiami z rôznych kútov sveta, preto sme sa rozprávali o AIDS, tuberkulóze, malárii či ebole. Profesor Krčméry v rozhovore otvorene hovorí o fungovaní v krízovom štábe i čo radil premiérovi. Časť knihy približuje jeho duchovný život a to, ako mu viera pomáha v ťažkých situáciách. Ak sa chcete dozvedieť viac o ničivých epidémiách, nahliadnuť do zákulisia slovenského zápasu s pandémiou covid-19 a tiež spoznať prežívanie viery Vladimíra Krčméryho, držíte v rukách správnu knihu.... celý text

MarkCarter
04.04.2021 5 z 5

Niektoré knihy mám problém dočítať, pri tejto som sa musel krotiť, aby som ju neprečítal za 1 deň. Pán profesor Krčméry je inšpirativna osoba, aj napriek (vďaka) veľkým skúsenostiam sa vyjadruje s nadhľadom a pokorou. Uznanie si zaslúži aj ľudsky, pretože dobročinná činnosť je podľa mňa vrchol altruizmu. Kniha je tématicky rozdelená na 3 časti: o pandémiach všeobecne, o covide a o profesorovom pohľade na svet. Je napísaná podobne ako novinový článok, formou otázok a odpovedí, a preto sa ľahko číta.

Mimir
01.04.2021 4 z 5

Zaujímavý a po odbornej stránke obohacujúci dialóg s odborníkom na tropickú medicínu, profesorom a humanistom, Vladimírom Krčmérym, ktorý je rozhodne lesknúcou ozdobou skromnej Slovenskej vedecko-lekárskej obce. Prvá polovica knihy, otázkami a témami orientovaná na nedávnu históriu globálnych, epidemických hrozieb, ktoré si "hlavný hrdina" na vlastnú kožu zažil, dáva priestor ukázať čitateľovi, že COVID nie je niečím, čo je nad ľudské sily, a čo nemožno prekonať. AIDS, tuberkulóza, ebola a mnoho ďalších pandémií človek 21. storočia zažil a stále v rôznych kútoch sveta týmto "prekonaným" hrozbám čelí. Ani jedna z nich však natoľko neparalyzovala našu každodennú rutinu ako COVID, a práve tomu sa venuje druhá časť knihy. V závere nájde čitateľ aj zopár osobných otázok, ktoré dávajú priestor spoznať pána profesora malinko bližšie.