Královna ze Sáby

Královna ze Sáby https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11933/mid_kralovna-ze-saby-zlo-11933.jpg 4 12 3

Historický román oblíbené autorky, ve kterém líčí osudy další z výjimečných žen historie, mýtické starozákonní královny ze Sáby. Starému pastevci Arikovi přináší jeho dcera, která od něj před lety odešla, malou holčičku, aby ji vychoval. Z děvčátka vyrůstá krásná a odvážná dívka, nazývaná Jižní vánek, která je pro svou neohroženost a nebojácnost trnem v oku celému kmeni. Umí naslouchat přírodě, má nejen výjimečný půvab, ale i nadpřirozené schopnosti. Když zachrání kmen před povodněmi, má být obětována. Prchá do pouště, kde je nalezena mužem, který v ní poznává svou dceru, ukrytou její matkou v poušti, aby ji zachránila před despotickým vládcem Sáby Šamrem. Šamrovi se brzy donese zvěst o mimořádné krásce a chystá se svatba. Dívka k překvapení všech souhlasí. Má připraven nebezpečný plán. O svatební noci zabije tyrana a jeho hlavu odevzdá radě starších a nechává se jmenovat královnou v Sábě. Pro celé království nastává období rozkvětu a hojnosti. Její pověst se rychle šíří a je pozvána na dvůr samotného krále Šalamouna. Kniha je románovým zpracováním osudů legendární královny ze Sáby, historicky nedoložené postavy, přesto jedné z nejznámějších žen světových dějin. Poprvé je zmiňována již ve starozákonní literatuře a její mýtus prochází arabskou, židovskou i africkou kulturou.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , NS Svoboda

Königin von Saba , 2005

gabriela8704
20.12.2023 5 z 5

Klidné čtení a zajímavé pojetí příběhu. Kdo ví, třeba tak nějak to bylo a Šalamoun si jen s lidmi a ženami hrál.

braunerova
13.08.2016 3 z 5

Tessa Korber umí psát, přečetl jsem za 2 dny. O královně ze Sáby se zachovalo jen pár odkazů v bibli a koránu, v podstatě celý příběh je fikce. První část je výborná, konec je obdobně jako v Lékaři císařů nevěrohodný.

Michaela91
12.07.2013 4 z 5

Mám ráda tento typ knížek, četla se dobře a byla velni zajímavá. Mě se líbila.

královny

Tessa Korber