Král sjezdovky

Král sjezdovky https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90498/kral-sjezdovky-90498.jpg 4 9 3

Co může přepracovanému účetnímu udělat líp než víkend na horách? A co teprve, když je ten zničený tvor kachna nebo něco na ten způsob. V úchvatných zasněžených končinách však na pana Kvika čekají neobvyklá setkání a ještě podivuhodnější dobrodružství... Král sjezdovky je legrační příběh, který svým suchým humorem a neodolatelnými ilustracemi, okouzlí malé i velké děti. Sepsal ho a výtečně graficky ztvárnil Nicolas de Crecy, autor českému čtenáři již známých komiksů Pan Ovocňák a Doba ledová.... celý text

Literatura světová Pohádky
Vydáno: , Mot

Le roi de la piste , 2001

Makrela Liška
27.05.2018 3 z 5

Taková bláznivá jednohubka co čtenáře Crécyho neurazí, nicméně ani nenadchne.

Dáma s hrnstjm
05.01.2018 3 z 5

Toto je opravdu podivné od začátku až do konce, ilustrace jsou pěkné, ale příběh je zvláštní. Žádná hitovka, spíš průměr :)

DennisMoore
21.12.2016 4 z 5

Poněkud podivné, ale příjemně. Po prvním přečtení jsem si říkal: Kde je sakra nějaká pointa? Nebo morální ponaučení? Po druhém, třetím a čtvrtém mi už konečně došlo, že tady o žádnou pointu a nic podobného nikdy nešlo. Král sjezdovky je zkrátka a dobře vyfantazírovaný příběh, ve kterém se může stát leccos a který ze všeho nejvíc připomíná jakous takous pohádku, kterou rodič z hlavy říká usínajícímu dítěti a do které naplácá vše, co mu přijde na mysl, až to baví dítě a zároveň i jeho. Ten rodič je samozřejmě nejspíš unavený účetní a nejraději by taky vzal lyže a vyrazil do hor jako pan Kvik :)

trpaslíci lyžování

Nicolas de Crécy