Král panna

Autoři společnými silami, třebaže každý zvlášť, rozluštili v metafoře zakódované tajemství našich vnitřních světů. Předestírají před námi pohádku jako návod k nalezení ztracené rovnováhy mezi ženským a mužským elementem našeho já. Ruští bohatýři a zlé baby jagy jako tajemné pochody našeho podvědomí? Došli jsme v naší západní kultuře k bodu, kdy ženy už tolik nemilují muže? Proč by mělo být jedno pohlaví obdařeno větším dílem lásky než druhé? Oba autoři se snaží nahlédnout pod povrch věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48953/kral-panna-48953.jpg 4.25
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Argo

Maiden King (1998)

Kniha Král panna

aisha21
03.07.2018

Dvojí pohled na ruskou pohádku o Caru panně, zakončený rozhovorem obou psychoanalytiků.
Oba výklady pojímají celou pohádku jako cestu k setkání se se svou ženskou částí. První část je detailní, druhá část je všeobjímající a výstižnější. Je to jako přímka a kruh, demonstrace rozdílů mužského a ženského přístupu v praxi.
Robert Bly rozebírá všechno; symboliku stromu poznání, zajíce jako obětního zvířete a kachny, která vládne všemi živly, vlastně i vejce. Pro ty, kdo se zajímají o cestu a vývoj duše je to skvělá a nezapomenutelná knížka, ke které se člověk bude asi více vracet.

Autoři knihy

Marion Woodman