Krajina s vlky: Rapsodie šedých stínů

Krajina s vlky: Rapsodie šedých stínů

Jaroslav Monte Kvasnica zasvětil knihu své životní lásce: vlkům. Psovitým šelmám i domestikovaným psům se věnuje již takřka půl století. Ve své knize se J. M. Kvasnica podrobně zabývá vlčí minulostí, přítomností i „věští“ vlčí budoucnost. Objasňuje vlčí etologii, loveckou strategii, společenskou hierarchii a výchovu mláďat. Důsledně vyvrací vžité pověry, lži i polopravdy, které mezi lidmi o těchto největších psovitých šelmách kolují, snaží se fenomén vlka demýtizovat a usiluje o jeho absolutní zákonnou ochranu. Knihu Krajina s vlky doprovodil unikátními fotografiemi Filip Chludil a ilustracemi výtvarník a terénní biolog Ludvík Kunc. Vázaná A4, 248 stran, dodací doba 2-7 dní. Kniha přináší i v kontextu k vlkům výstižný pohled na způsob života ostatních psovitých šelem. V posledních několika letech se J. M. Kvasnica s fotografem Filipem Chludilem vydali pátrat po vlcích nejen do Moravskoslezských Beskyd (kde sledují migrační vlčí stezky ze Slovenska a Polska na Moravu) a do slovenských pohoří, ale i do Bělověžského pralesa v Polsku, do italských Abruzz, do Středofrancouzského masívu, Provensálských a Přímořských Alp ve Francii, do Jordánska, Sýrie atd. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29040/krajina-s-vlky-rapsodie-sedych-stinu-29040.jpg 4.914
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Élysion

Veggi
15.03.2015

Kniha mi několik let ležela v knihovně a přečetla jsem jí až minulý měsíc a teď si to vyčítám, že mi ležela ladem, tak dlouho :D
Úžasné vyprávění o vlcích a vztahu lidí k nim! Při čtení těchto knih se někdy stydím za to, že patřím mezi Homo sapiens.

knihovnice
31.01.2011

Knihu jsem doslova zhltala,moc za ni panu Kvasnicovi děkuji.
Lidé mají u vlků a velkých šelem obrovský dluh.