Krajina půlnočních stínů

Krajina půlnočních stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7270/krajina-pulnocnich-s-7270.jpg 5 203 42

David Grey je úplně obyčejný poručík od losangeleské policie. Jeho práce je pro něho vším. Dokud nenarazil na podivné mrtvoly s očima vytřeštěnýma strachem, byl v podstatě spokojený se světem, který se mu sice nelíbil, ale kterému rozuměl. Černé záhadné auto a hlava v ledničce ho maličko rozhodí a tak se za pachatelem rychle vydává. Narazí na podivné postavy se zeleným tetováním, a po jejich útoku upadá do kómatu. Probuzení je ještě podivnější: tajemná dívka jménem Laurel ho informuje o tom, že se nachází v "mezisvětě" a má jedenáct měsíců na to, aby došel do New Yorku a tam svedl souboj s ďáblem o svou duši. Prohraje-li stane se jedním z těch podivně tetovaných stínů. Tak začíná fantaskní road-movie comics, který líčí cestu za poznáním... Bonusový příběh: Drahocennosti - Straczynski, Zulli... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Midnight Nation , 2007

snehule
11.04.2012 5 z 5

Tak tohle byl můj první komiks a od té doby, co jsem ho "přečetla" (pro komiks hloupé slovo, možná spíš vstřebala), tak na tenhle druh literatury nesmí přede mnou říct nikdo křivýho slovíčka. Tenhle příběh je velmi silný a strhující právě díky této formě a rozhodně patří k těm, ke kterým se ráda vracím.

Kermisee
10.01.2012 5 z 5

Famózní. Myslím, že to je to naprosto vystihující slovo.
Komiksům moc neholduji. Nevím proč, ale beru je do ruky jen tehdy, když se chci odreagovat.
Když se mi tato kniha dostala do rukou, váhala jsem. Ale na kamarádův popud jsem se do ní pustila a nemohla se odtrhnout. Záživný, strhující, napínavý příběh. O tom, že ne všechno je jak to vypadá. O tom, že láska je cit silný a nenávist proradná. Ale hlavně o víře a naději. Famózní, opravdu famózní.