Krajem soutoku Vltavy se Sázavou / Místa jižně od Prahy na dobových fotografiích Josefa Dvořáka z Davle https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110760/bmid_krajem-soutoku-vltavy-se-sazavou-mi-Ax3-110760.jpg 5 6 2

Obrazová publikace zachycující na historických fotografiích, krajinu a život v širokém kraji kolem soutoku Vltavy se Sázavou. Veškeré fotografie byly pořízeny v 1. ½ 20. století a jejich autorem je davelský fotograf Josef Dvořák. Na téměř 300 stranách naleznete přes 260 dobových černobílých fotografií s krátkými popisy. Knihu doplňuje krátká biografie fotografa Josefa Dvořáka a stručné pojednání o historii fotografie a pohlednice v českých zemích do roku 1945.... celý text

Daydreamer
05.07.2019 5 z 5

Výborná záležitost. Opravdu kvalitní a zajímavé snímky, navíc se zasvěceným komentářem. Jen, bohužel, text opět bez korektur, tedy s velkou spoustou chyb, což je dnes téměř normou.

medvedice3
31.12.2018 5 z 5

Nádhera. Technicky dokonalé fotografie vhodné obdivu. Zobrazeny jsou i již neexistující svatojánské proudy.

Vltava černobílé fotografie dobové, historické fotografie historický místopis Povltaví české řeky

Autoři knihy

Vojtěch Pavelčík
česká, 1974
Josef Dvořák
česká, 1884 - 1965

Kniha Krajem soutoku Vltavy se Sázavou / Místa jižně od Prahy na dobových fotografiích Josefa Dvořáka z Davle je v