Kozí pohádka

Kozí pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33983/kozi-pohadka-33983.jpg 4 27 5

Ilustrované leporelo se známým veršovaným příběhem o kůzlátkách a mlsném vlkovi. To jsem já, bradička bílá! Otevřete, kůzlátka milá. Nesu sladké zelíčko, tak otevřete maličko! - Těmito líbeznými slůvky vlk přemlouvá kůzlátka, aby mu otevřela, vyparáděný tak, že se musí děti smát, jak mu klobouk s pentlemi padne.Jedna z nejoblíbenějších dětských pohádek, kterou děti znají nazpaměť od nejútlejšího dětství. Verši doprovází Věra Provazníková. Ilustrovala Helena Zmatlíková.... celý text

_Michelle_
02.02.2024 5 z 5

Konečně pojetí, ve kterém nemusí být nikdo sežrán a nikdo neskončí s kamením v břiše v potoce. K tomu ještě krásné ilustrace paní Heleny Zmatlíkové. Nelze tedy cítit nic jiného než spokojenost.

jarkaska
31.01.2023 5 z 5

Pěkné leporelo s ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Přečetly jsme dnes s malou vnučkou.

Hoshi
25.04.2022 5 z 5

Znáte to, jdete večer uspávat potomky a necháte je vybrat, co budete číst a oni vám donesou to leporelo, které jste četli odpoledne, včera a dny předtím taky. Lehce se usmějete a začněte číst řádky, které vlastně už znáte zpaměti, s radostí. Tohle je jedna z knih, které ani po tisícím čtení neomrzí. A ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou jako vždy úžasné!

sgjoli
25.07.2021 5 z 5

Náhodně objeveno v jednom obchodě, knihu jsem brala pro roční neteřinku a přijde mi to jako strašně milá pohádka pro nejmenší, která potěší a nejmenší děti dost dobře zabaví.
Krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové doplňují pěkně rytmický veršovaný a hojně známý příběh o kůzlátkách. Pro děti skvělé rozptýlení a pro dospělé pěkný návrat do dětství. :-)

Petja
26.08.2018 4 z 5

Jedna z mnoha verzí pohádky o neposlušných kůzlátkách, tentokrát veršovaná, "vytuněná" vtipnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. U nás doma velmi oblíbená.