Kovbojové z mlíkárny

Kovbojové z mlíkárny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518190/bmid_kovbojove-z-mlikarny-LNA-518190.png 4 2 1

Kniha je o přátelství a především o odhodlání začít v mladém věku podnikat. Dočtete se o dějinách, které partě kovbojů z mlékárny stály nejednou v cestě a taky o pohádkách a povídačkách z Podkrkonoší.

Standa24
08.08.2023 3 z 5

Tato kniha, na rozdíl od předchozích od Ondřeje Šíra, mě tolik nechytla. Sledujeme osudy skupiny přátel, kteří v 30. letech minulého století založí mlékárnu a začnou v Krkonoších vyrábět sýry. Je trochu škoda, že významné dějinné okamžiky, které se ve 20. století v Československu udály jsou v knize zmíněny jen letmo, nebo vůbec. Jednotlivé hlavní postavy prožívají různé radosti a starosti, ale vzhledem k poměrně velkým časovým skokům, jsou některé části jejich života vynechány a ani jejich charaktery nejsou popsány moc do hloubky. Ústřední téma výroby sýrů je zajímavé, ale opět bych ocenil větší vhled a detaily. Např. co se stalo s mlékárnou po roce 1989? V knize se vyskytují také některé faktické chyby - např. nealkoholické pivo jste si v 30. letech v hospodě objednat nemohli, atd.

přátelství Krkonoše sýry Podkrkonoší mléko

2020  63%Lásky ze školního dvora
2021  93%My to vlastně slavíme pořád
2023  80%Kovbojové z mlíkárny

Kniha Kovbojové z mlíkárny je v